eleni grob corki napis
Fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER
WSPOMNIENIE

Jak wygląda grób córki Eleni? Ten napis wzrusza do łez

Afrodyta została zastrzelona w wieku 17 lat...

Aleksandra Andrzejak 7 listopada 2021 10:57
eleni grob corki napis
Fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Eleni doświadczyła w swoim życiu niewyobrażalnej tragedii. Jej ukochana córka, Afrodyta, zmarła tragicznie w wieku zaledwie 17 lat... Dziewczynę zastrzelił w lesie jej były partner, 21-letni wówczas Piotr G. Zazdrosny mężczyzna nie mógł pogodzić się z rozstaniem z córką piosenkarki, a jego strzały nie pozostawiły jej najmniejszych szans na przeżycie... Nagrobek młodej dziewczyny zdobi wzruszający napis.

Morderstwo córki Eleni

Tragedia miała miejsce 20 stycznia 1994 roku w lesie w pobliżu Przybrodzina w województwie wielkopolskim. Eleni otrzymała telefon z żądaniem okupu. Do przekazania pieniędzy nigdy nie doszło. Zabójca wykonał telefon w celu odsunięcia od siebie podejrzeń. Na próżno! Afrodytę widziano po raz ostatni, gdy wsiadała do samochodu Piotra G. przed szkołą, do której uczęszczała. Wszystkie poszlaki wskazywały na byłego partnera dziewczyny.

21-letni wtedy Piotr G. był chorobliwie zazdrosny o Afrodytę. Nie mógł pogodzić się z ich rozstaniem. Zakupił nielegalnie broń. Spotkali się pod szkołą. Dziewczyna wsiadła do samochodu nie czując żadnego zagrożenia. Pojechali nad jezioro Powidzkie gdzie często spędzali razem czas. Piotr G. strzelił tak, aby córka Eleni nie miała szans na przeżycie. Jeden strzał trafił w skroń, drugi w serce. Piotr G. założył Afrodycie kaptur na głowę, a ciało przykrył igliwiem.

Piotr G. został skazany na 25 lat więzienia. Dziś przebywa już na wolności. W 2015 roku został zwolniony z odbywania kary. Zmienił nazwisko i wyjechał do Berlina.

Zobacz także: Młodszy syn Jerzego Skolimowskiego zmarł wtajemniczych okolicznościach. Od rodzinnej tragedii mija 9 lat

grob corki eleni napis
Fot. PAWEL JASKOLKA/AGENCJA SE/East News

Grób Afrodyty Tzoki na cmentarzu Junikowo w Poznaniu

Jak wygląda grób córki Eleni?

Eleni wyznała, że wybaczyła mordercy. W wywiadach niejednokrotnie podkreślała, że udało jej się to dzięki głębokiej wierze w Boga. „Gdybym nie wybaczyła, nie żyłabym”, zaznaczyła w rozmowie z Kobietą i Życiem. Mimo upływu lat, nieustannie odwiedza pokój tragicznie zmarłej córki, w którym nic nie zmieniło się od 1994 roku. To daje jej ukojenie. „Przychodzę, siadam i jestem blisko niej. Jest obecna w moim życiu bardzo mocno”, zwierza się Eleni. W jednym z wywiadów wokalistka wyznała także, że wciąż obchodzi urodziny córki: „W moim sercu Afrodyta będzie żyła zawsze. Nadal obchodzę każde jej urodziny, rocznicę śmierci, zastanawiam się, jaka by była, co by robiła, czy miałaby dzieci. Ale na co dzień nie rozpaczam”.

Afrodytę pochowano na cmentarzu Junikowo w Poznaniu. Widok pomnika wciąż wywołuje emocje. Zamieszczony na płycie napis wzrusza do łez: „Nie my wyznaczamy czas przyjścia i czas odejścia”.

Zobacz także: Walka z nowotworem, śmierć ukochanego przyjaciela... Smutne życie Shannen Doherty

jak wyglada grob corki eleni
Fot. PAWEL JASKOLKA/AGENCJA SE/East News
Grób Afrodyty Tzoki na cmentarzu Junikowo w Poznaniu

jak wyglada grob corki eleni
Fot. PAWEL JASKOLKA/AGENCJA SE/East News
Grób Afrodyty Tzoki na cmentarzu Junikowo w Poznaniu

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.