Stanisław Witek
Fot. Facebook/Prawo i Sprawiedliwość Okręg legnicko-jeleniogórski nr 1
Pożegnanie

Nie żyje mąż Elżbiety Witek, byłej marszałek Sejmu. Stanisław Witek miał 72 lata

Miał za sobą długą chorobę

Marta Nawacka 14 kwietnia 2024 12:41
Stanisław Witek
Fot. Facebook/Prawo i Sprawiedliwość Okręg legnicko-jeleniogórski nr 1

W niedzielę 14 kwietnia w mediach pojawiła się przykra wiadomość o śmierci Stanisława Witka. Mąż byłej marszałek Sejmu, Elżbiety Witek, odszedł po długiej i ciężkiej chorobie. Miał 72 lata. Informację przekazano za pośrednictwem konta Prawa i Sprawiedliwości okręgu legnicko-jeleniogórskiego nr 1 na Facebooku.

Nie żyje mąż Elżbiety Witek

W niedziele na facebookowym koncie Prawa i Sprawiedliwości okręgu legnicko-jeleniogórskiego nr 1 pojawiła się smutna wiadomość o śmierci Stanisława Witka. Mąż byłej marszałek Sejmu Elżbiety Witek odszedł po długiej i ciężkiej chorobie w wieku 72 lat. „W wieku 72 lat po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Stanisław Witek, były członek Zarządu Regionu Zagłębie Miedziowe i działacz Solidarności oświatowej. Głębokie wyrazy współczucia oraz nasze kondolencje kierujemy do Elżbiety Witek i całej Rodziny zmarłego”, czytamy na Facebooku.

O śmierci Stanisława Witka poinformowała także Solidarność Zagłębie Miedziowe. Podano, że mąż Elżbiety Witek urodził się w 1952 roku w Jaworze. Był absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego. Od 1983 roku był nauczycielem w szkole podstawowej w Paszowicach, a w latach 1994-1998 radnym Miasta Jawor i delegatem do Sejmiku Wojewódzkiego.

Czytaj też: Wojciech Modest Amaro zabrał syna na Świętą Górę. Razem pielęgnują wiarę

Stanisław Witek nie żyje. Kim był mąż Elżbiety Witek?

Na stronie legnickiej „Solidarności” możemy przeczytać, że urodzony 13 grudnia 1952 roku Stanisław Witek był członkiem organizacji od 1980 roku. „Po 13 XII 1981 organizator kolportażu wydawnictw podziemnych, m.in. czasopism, ulotek, znaczków poczt podziemnych, kaset, wydawnictw okolicznościowych na terenie woj. legnickiego, uczestnik akcji plakatowych, druku podziemnych pism, malowania na murach, zbiórek pieniężnych; współorganizator, uczestnik Mszy za Ojczyznę”, czytamy.

„Wielokrotnie zatrzymywany; 3 IX 1982 aresztowany za udział w manifestacji 31 VIII, skazany przez kolegium ds. wykroczeń na 3 mies. więzienia, od 3 IX 1982 osadzony w AŚ w Świdnicy, następnie od 3 X 1982 w ZK we Wrocławiu, 3 XII 1982 zwolniony. Od 1983 nauczyciel w SP w Paszowicach”, napisano na stronie „Solidarności”. Stanisław Witek był odznaczony między innymi Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski w 2009 roku i Krzyżem Wolności i Solidarności w 2016 roku.

W kwietniu ubiegłego roku o mężu Elżbiety Witek zrobiło się głośno, kiedy dziennikarze Radia Zet poinformowali, że przebywa on na legnickim OIOM-ie. Wówczas była marszałek Sejmu zdradziła, że „lekarze od dwóch lat starają się o uratowanie jego życia”. 26 czerwca przeniesiono go z OIOM-u. „Nigdy nie zabiegałam o żadne specjalne traktowanie męża, ani o przeniesienie ze szpitala rejonowego, ani o inne ekstraordynaryjne środki przysługujące mnie oraz mojej rodzinie z mocy ustawy w związku z pełnionym urzędem. Wszelkie kwestie medyczne zostawiam lekarzom ze szpitala w Legnicy, do których mam pełne zaufanie i szacunek za ich pracę”, zapewniała w kwietniu 2023 roku posłanka PiS.  

Zobacz także: Plotkowano o jej romansie ze znanym muzykiem. Dopiero po latach przyznał, że ją kochał

Elżbieta Witek, obchody Narodowego Święta Niepodległości, 11.11.2022
Fot. Piętka Mieszko/AKPA

Elżbieta Witek, obchody Narodowego Święta Niepodległości, 11.11.2022

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.