Spice Girls: czym zajmują się teraz i jak wyglądają?
Fot. Tim Roney/Getty Images
Z ŻYCIA GWIAZD

Były ikonami popkultury i podbijały świat. Czym teraz zajmują się słynne Spice Girls?

Mel B, Emma, Victoria, Geri, Mel C – jak wygląda ich życie?

Ksenia Krasko 13 listopada 2021 13:00
Spice Girls: czym zajmują się teraz i jak wyglądają?
Fot. Tim Roney/Getty Images

W latach 90. każda dziewczyna chciała być jedną z nich. Solistki zespołu Spice Girls tak bardzo różniły się od siebie, że nietrudno było wybrać, z która z nich można się utożsamić. Brytyjskim producentom udało się stworzyć zespół, w którym nie było liderek – każda z nich była na swój sposób wyjątkowa. Victoria, Mel B, Mel C, Emma i Geri namieszały w świecie popkultury. Odważne, ekstrawaganckie, stylowe i tak bardzo różne – razem stworzyły Spice Girls, zespół, który zapisał się w historii muzyki.

Spice Girls - historia zespołu

W latach 90. sceną rządziły boysbandy, ale Chris i Robert Herbertowie – ojciec i syn – postanowili zaryzykować. Znajomi z branży z niedowierzaniem słuchali o grupie z samych kobiet, a niektórzy otwarcie wyśmiewali pomysł i twierdzili, że nic z tego nie będzie. Pomimo to, w lutym 1994 roku w magazynie „The Stage” ukazało się ogłoszenie o castingu – poszukiwano dziewczyn w wieku od 18 do 23 lat, które potrafią śpiewać i tańczyć, a także są „uczciwe, pracowite i piękne”. Na casting przybyło ponad 400 kandydatek.

Po kilku etapach pozostało dwanaście solistek – co ciekawe, nie było wśród nich Geri Halliwell, która nie wzięła udziału w castingu, bo nie widziała ogłoszenia, ale namówiła producentów, żeby dali jej szansę – i po kilku dniach podjęto ostateczną decyzję. Michelle Stephenson, Melanie Chisholm, Victoria Adams, Melanie Brown i Geri Halliwell stworzyły zespół „Touch”. Jednak skład grupy szybko się zmienił, kiedy Stephenson odeszła, aby zaopiekować się chorą mamą. Nieoficjalnie mówiło się, że nie potrafiła porozumieć się z resztą dziewczyn i wyglądała „staro” na ich tle. Zastąpiła ją Emma Bunton.

Zobacz też: Spice Girls wróciły po ponad 20 latach! A jak wyglądały ich początki?

Niespodziewanie w marcu 1995 roku Herbertowie zrezygnowali z prowadzenia zespołu, ale wokalistki nie odpuściły, bo wierzyły w swój sukces. Zaopiekował się nimi manager Simon Fuller i postanowiły zmienić nazwę zespołu na „Spice”. Kiedy okazało się, że jest zajęta, dodały jedno słowo i tak powstały słynne „Spice Girls”.

Spice Girls - historia zespołu
Fot. Ann Summa/Liaison / Getty Images

W 1996 roku „Spicetki” poznał cały świat, za sprawą singla „Wannabe”, którym dosłownie wdarły się na listy przebojów. Utwór został napisany w zaledwie cztery godziny, a wytwórnia płytowa nie chciała, żeby to była pierwsza piosenka. Dziewczyny się uparły i miały rację – „Wannabe” uważany jest za najlepiej sprzedający się singiel kobiecych zespołów w historii i za najbardziej rozpoznawalną piosenkę ostatnich dziesięcioleci.

Piosenka „Wannabe” nakreśliła też filozofię, którą promowały Spice Girls. Kobieca siła, kobieca przyjaźń, która jest ważniejsza niż związki, pewność siebie, dobra zabawa – wszystko to brzmiało w piosenkach grupy na dwóch pierwszych płytach, „Spice” i „Spiceworld”. Były energiczne, zabawne i bardzo różne, dlatego każda z nich miała swój przydomek. Elegancka Victoria była Posh Spice, słodka Emma – Baby Spice, wysportowana Mel C – Sporty Spice, szalona Mel B – Scary Spice, a kobieca Geri – Ginger Spice.

Ich styl ubioru naśladowały miliony dziewczyn na całym świecie. Do historii przeszły już niektóre elementy z garderoby każdej „Spicetki” – sukienki i topy z flagą brytyjską, które uwielbiała Geri, buty na wysokiej platformie, które nosiła Emma, fryzura na „Posh Spice”, krótkie topy z dresowymi spodniami w stylu Mel C i zwierzęcy print, jaki lubiła Mel B. Spice Girls wciąż nazywane są sensacją marketingową – chociaż nie nagrywały ambitnej muzyki, tak bardzo trafiły w potrzeby grupy docelowej, że były skazane na sukces.

Rozpad zespołu Spice Girls

Zespół nie przetrwał długo. Geri Halliwell opuściła grupę w 1998 roku, kiedy postanowiła zacząć karierę solową. Potem także pozostałe uczestniczki zaczęły myśleć głównie o sobie. W 2000 roku wydały ostatni album „Forever”, po czym ich drogi się rozeszły. Co prawda żadna z nich nie osiągnęła takiego sukcesu, jak z zespołem. Geri i Mel C miały kilka udanych singli – np. „It’s Raining Men” i „Never Be the Same Again” – ale to nie wystarczyło. Emma, ​​Mel B i Victoria również próbowały nagrywać, i też im się nie udało.

W 2007 roku Spice Girls postanowiły wznowić działalność i wydały płytę „Greatest Hits”. Podpisały także kontrakt na światową trasę koncertową „The Return of the Spice Girls”, która rozpoczęła się w grudniu tego samego roku. Z nieznanych do tej pory powodów, trasa została przerwana w lutym następnego roku.

Później zespół wystąpił na ceremonii zamknięcia Olimpiady w Londynie w 2012 roku, a po sześciu latach kolejnej przerwy Melanie Brown, Melanie Chisholm, Geri Halliwell i Emma Bunton ogłosiły, że wyruszają w minitrasę po Wielkiej Brytanii, która trwała kilka tygodni, i była „wielkim rozczarowaniem” – jak mówią fani.

Czytaj także: Teraz możesz przenocować w kultowym autobusie z filmu Spice World!

Spice Girls. Dlaczego się rozpadły?
Fot. Dave M. Benett/Getty Images

Spice Girls w 2012 roku. Mel B, Mel C, Geri, Emma, Victoria

Tylko Victoria Beckham przyznała się do porażki i oznajmiła, że ​​kończy karierę muzyczną, a także przestała zgadzać się na występy z koleżankami. Ironia losu polega na tym, że patrząc na to, co działo się w ostatnich latach, to ona osiągnęła największy sukces i wszyscy wiedzą, że radzi sobie doskonale. A co z resztą grupy?

Spice Girls: Victoria Beckham

Victoria Adams dorastała w zamożnej rodzinie. Kiedy była dzieckiem, zmagała się z nadwagą i przejmowała się swoim wyglądem, przez co zdecydowała się na operację plastyczną i zmieniła kształt nosa. W jednym z wywiadów Victoria przyznała też, że nie miała przyjaciół i była regularnie zastraszana w szkole. Nie marzyła o karierze piosenkarki, dopóki nie obejrzała musicalu „Fame” – wtedy zdała sobie sprawę, że chce występować na scenie. Poszła na casting, o którym przeczytała w gazecie, i została jedną ze Spice Girls.

Victoria Adams z zespołu Spice Girls - jak się zmieniła?
Fot. BRENDAN BEIRNE / Rex Features / EAST NEWS

Nie miała wybitnych umiejętności wokalnych, więc po rozpadzie grupy szybko zdała sobie sprawę, że lepiej odnieść sukces w czymś innym. Wtedy była już szczęśliwą żoną jednego z najpopularniejszych piłkarzy na świecie, Davida Beckhama, ale brakowało jej zajęcia, bo Posh Spice zawsze była ambitna. Zaangażowała się więc w to, na czym znała się najlepiej.

Victoria zawsze była uważana za najbardziej stylową ze wszystkich „Spicetek”, dlatego nie dziwi, że wybrała świat mody. Zaliczyła udany debiut, a teraz jej projekty sprzedawane są na całym świecie. Victoria Beckham umiejętnie połączyła karierę projektantki z wychowywaniem czwórki dzieci – synów Brooklyna, Cruza i Romeo oraz córki Harper.

Polecamy: Brooklyn, Romeo, Cruz i Harper, czyli dzieci Beckhamów! Jak się zmienili i co dziś robią? Victoria i David mogą być dumni ze swoich pociech

Victoria Beckham: życie prywatne, kariera
Fot. Pascal Le Segretain/Getty Images

Spice Girl: Emma Bunton. Czym się teraz zajmuje Baby Spice?

Emma Bunton była najmłodszą członkinią Spice Girls, stąd przydomek Baby Spice. Jednak o swoją karierę zatroszczyła się jeszcze przed dołączeniem do zespołu – zagrała w kilku brytyjskich serialach telewizyjnych, co pomogło jej w przyszłości, bo świetnie odnalazła się w roli prowadzącej, tak w telewizji, jak i w radiu.

Spice Girls: czym zajmują się teraz i jak wyglądają?
Fot. RICHARD YOUNG / Rex Features / EAST NEWS

Po rozpadzie zespołu Emma podpisała kontrakt z „Virgin Records” i wydała solowy album „A Girl Like Me”, ale już po roku straciła umowę ze względu na bardzo niską sprzedaż płyty. W ciągu następnych kilku lat wydała jeszcze dwa albumy, wzięła udział w programie „Dancing with the Stars” i była jurorką w „The X Factor”. Pracowała też jako prezenterka w radiu, a teraz prowadzi „The Great American Baking Show”.

Media lubiły plotkować o życiu prywatnym Baby Spice – łączono ją między innymi z Leonardo DiCaprio i Justinem Timberlakiem. Od 1998 roku jest jednak w burzliwej relacji z muzykiem Jadem Jonesem z zespołu „Damage”. Po kilku rozstaniach i powrotach, para ostatecznie stworzyła stabilny związek w 2004 roku. Trzy lata później Bunton urodziła syna Beau, a w 2011 roku córkę Tate. W lipcu tego roku Emma i Jade wzięli ślub.

Emma Bunton z zespołu Spice Girls. Jak teraz wygląda jej życie?
Fot. Brett Cove/SOPA Images/LightRocket via Getty Images

Spice Girls: Mel B. Jak wygląda teraz Melanie Brown?

Kiedy w wieku piętnastu lat Mel B otrzymała stypendium od szkoły muzycznej, zrozumiała, że scena jest jej przeznaczeniem. Melanie Brown rozpoczęła karierę solową jeszcze w trakcie istnienia zespołu Spice Girls, ale tak samo jak w przypadku Emmy Bunton, studio „Virgin Records” anulowało z nią kontrakt.

W 2000 roku Mel B przeprowadziła się do Stanów Zjednoczonych i od tamtego czasu mieszka w Kalifornii. Była jurorką show „The X Factor” i „America’a Got Talent”, współprowadziła australijską edycję programu „Dancing with the Stars” i wciąż prowadzi brytyjską edycję „Lip Sync Battle”. Jednak w ostatnich latach w wiadomościach pojawia się częściej ze względu na jej napięte życie osobiste, a nie osiągnięcia zawodowe.

Mel B związana była z aktorem Eddiem Murphym, z którym ma córkę, a także dwukrotnie wychodziła za mąż. Kilka lat temu piosenkarka wydała swoją autobiografię, w której przyznała, że w 2014 roku próbowała popełnić samobójstwo, bo nie umiała poradzić sobie z przemocą domową. Producenta Stephen Belafont, o którym pisała, zaprzeczył oskarżeniom i stwierdził, że Mel B uzależniła się wtedy od narkotyków, co mogło doprowadzić do tragedii. Melanie Brown ma trzy córki – Phoenix Chi, Angel Iris i Madison.

Mel B z zespołu Spice Girls. Czym się zajmuje?
Fot. Pascal Le Segretain/Getty Images

Spice Girls: Mel C. Jak teraz wygląda Sporty Spice?

Przed dołączeniem do grupy była profesjonalną tancerką i prowadziła wysportowany tryb życia, dlatego nie było wątpliwości, że powinna być Sporty Spice. Mel C, jak wciąż nazywają ją fani, wydała debiutancki album „Northern Star” w 1999 roku. Single „Never Be the Same Again” i „I Turn to You” odniosły duży sukces, więc wydawało się, że kariera wokalistki pójdzie tylko w górę. Niestety, w 2003 roku wytwórnia Virgin anulowała kontrakt ze względu na słabą sprzedaż. To jednak nie zniechęciło Melanie Chisholm.

Wydała łącznie siedem albumów, a wiele jej piosenek zajęło dobre pozycje na listach przebojów. Pojawia się także w programach telewizyjnych – niedawno była trenerką w brytyjskiej edycji „The Voice Kids”.

Życie osobiste Mel C interesowało media – spotykała się między innymi z wokalistą Robbiem Williamsem i z Anthonym Kiedisem z zespołu Red Hot Chili Peppers. W trakcie związku z Thomasem Starrem, z którym rozstała się lata temu, urodziła córkę Scarlett. Niewiele osób wiedziało, że Melanie przez wiele lat zmagała się z depresją i zaburzeniami odżywiania. Jak sama przyznała, była pewna, że nie zasługuje na popularność, wydawało jej się, że nie potrafi śpiewać i tańczyć. Przeszła terapię, ale nie kryje, że ataki wciąż powracają.

Mel C z zespołu Spice Girls. Kariera po rozpadzie zespołu
Fot. Jim Dyson/Redferns

Spice Girls: życie Geri Halliwell

Rudowłosa Ginger Spice nazywana była siłą napędową Spice Girls. Jeszcze przed dołączeniem do zespołu próbowała swoich sił w mediach, była prezenterką telewizyjną i pozowała do sesji zdjęciowych. Zawsze lubiła szokować – na przykład podczas spotkania z księciem Karolem pocałowała go w policzek i uszczypnęła za pupę... Była ikoną „Girl Power”, hasła, które było mottem „Spicetek” i ich licznych fanek.

Geri Halliwell z zespołu Spice Girls. Czym się zajmuje?
Fot. ichard Young / Rex Features/EAST NEWS

Geri Halliwell jako pierwsza odeszła ze Spice Girls. Jej debiutancki album „Schizophonic” odniósł sukces, a w 2001 roku nagrała singiel „It’s Raining Men”, który trafił na ścieżkę dźwiękową do filmu „Dziennik Bridget Jones” i na wszystkie listy przebojów. W 2007 roku Geri stwierdziła, że muzyka ją zmęczyła i zapowiedziała, że kończy karierę. Skupiła się na pisaniu, wydała kilka książek dla dzieci. Od czasu do czasu bierze udział w telewizyjnych show – była jurorką „Australia’s Got Talent” i prowadzącą programu „All Together Now”.

Kilka lat temu Geri Halliwell ujawniła, że miała zaburzenia odżywiania. Ze względu na stres, który pojawił się po nieudanej płycie, zaczęła się objadać i znacznie przytyła. Narzekała na samopoczucie, nie czuła się dobrze sama ze sobą i postanowiła schudnąć, ale popadła ze skrajności w skrajność – aby odzyskać figurę, całkowicie zrezygnowała z jedzenia. W pewnym momencie sytuacja stała się krytyczna. Pomógł jej przyjaciel Robbie Williams, który zmusił ją do konsultacji medycznej i umówił na wizytę w klinice.

Geri Halliwell od 2015 roku jest żoną kierowcy wyścigowego Christiana Hornera. Z wcześniejszego związku ma córkę Bluebell Madonnę, a w 2017 roku urodziła syna, który otrzymał imiona Montague George Hector.

Czytaj także: Geri Halliwell ze Spice Girls zaaranżowała swój ogród w stylu Pałacu Buckingham!

Geri Halliwell z zespołu Spice Girls - kiedyś i dziś
Fot. Jeff Spicer - WPA Pool/Getty Images

Spice Girls w 2018 roku. Mel B, Mel C, Emma Bunton, Geri Halliwell

Spice Girls - spotkanie po latach. Czy wrócą na scenę?
Fot. Matt Crossick/PA Images via Getty Images

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.