Małgorzata Rozenek-Majdan, Viva! 19/2022
Fot. Marcin Tyszka
Ze świata urody

Małgorzata Rozenek-Majdan ćwiczy tak, jak największe gwiazdy Hollywood

Dowiedz się, czym jest reformer

Marta Cieplak 18 października 2022 16:30
Małgorzata Rozenek-Majdan, Viva! 19/2022
Fot. Marcin Tyszka

Małgorzata Rozenek-Majdan bez wątpienia ma figurę, o jakiej marzą kobiety. Jest smukła, ale nie przesadnie chuda, a jej skóra jest w doskonałej formie. To jednak nie tyko zasługa genów, ale przede wszystkim treningów, na które poświęca kilka godzin dziennie. Gwiazda niedawno opublikowała na swoim Instagramie filmik z ćwiczeń na reformerach. Co to takiego? To maszyny, które pokochały supermodelki, piosenkarki i największe gwiazdy Hollywood – Kim Kardashain, Adele, Kendall Jenner czy Hailey Bieber. Na czym polega ich fenomen?

ZOBACZ TAKŻE: Małgorzata Rozenek-Majdan zachwyca figurą na obozie Anny Lewandowskiej

Małgorzata Rozenek-Majdan ćwiczy pilates na reformerze

Małgorzata Rozenek-Majdan tuż po narodzinach trzeciego syna Henia rozpoczęła walkę o idealną sylwetkę. W dodatku zrobiła to na wizji, bo przy okazji stworzyła program .„Rozenek cudnie chudnie”, w którym można było obserwować jak dbała o formę pod czujnym okiem trenera personalnego, a potem na obozach Anny Lewandowskiej. Efekty są świetne – nowa gwiazda Dzień Dobry TVN wygląda doskonale. A teraz mówi, że jej nowym celem nie jest już utrata kilogramów, ale wyrzeźbienie ciała. W tym celu sięgnęła po sposób z Hollywood, a dokładniej po ćwiczenia na urządzeniach reformer. A eksperci z Los Angeles potwierdzają, że właśnie ta forma ruchu daje bardzo szybkie i spektakularne efekty, bo wymaga niesamowitego napięcia mięśni.

Zazwyczaj na reformerach, czyli specjalnych urządzeniach do pilatesu, ćwiczy się właśnie pilates, ale można też inne, zbliżone formy ruchu. Małgorzata Rozenek-Majdan wybrała zajęcia baletowe prowadzone przez baletnicę z Narodowego Baletu Polskiego - Agatę Ziółkowską, które wyglądają zjawiskowo. Dzięki nim ćwiczy się nie tylko ciało, ale także ruch i grację. Nie możemy się napatrzeć...

Czym jest reformer?

Reformer to jeden z oryginalnych sprzętów zaprojektowanych przez Josepha Pilatesa, a więc człowieka, który wymyślił metodę ćwiczeń zwaną dziś potocznie pilatesem. 

Reformer składa się z przypominającej łóżko prostokątnej ramy. W zależności od tego, czy reformer jest klasyczną wersją studyjną, czy też modelem bardziej współczesnym, rama może być wykonana z metalu lub z drewna. Po ramie porusza się tzw. wózek, który przymocowany jest do prowadnic, dzięki którym można wykonywać posuwiste ruchy wzdłuż całej długości. Na jednym końcu ramy znajdują się dwie długie liny z uchwytami, a na drugim regulowany drążek na stopy, który można dostosować do wzrostu osoby ćwiczącej. Regulowane jest także napięcie specjalnych sprężyn, dzięki czemu trener pilatesu może regulować opór, a tym samym trudność wykonywanych ćwiczeń.

Większość ćwiczeń na reformerze polega na odpychaniu się lub ciągnięciu, ale niektóre z nich bazują na utrzymaniu wózka w miejscu, podczas gdy napięcie sprężyn działa przeciwko osobie ćwiczącej. Co ciekawe, trening może być wykonywany na leżąco, siedząco i stojąco, co świetnie widać także na filmie zamieszczonym na Instagramie przez Małgorzatę Rozenek-Majdan.

Trenerzy przekonują, że efekty ćwiczeń widoczne są nawet po kilku treningach. A gwiazdy, w tym supermodelki i tzw. aniołki Victoria's Secret są najlepszą rekomendacją tego sposobu ćwiczeń. Nas to bardzo przekonuje. A Was?

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.