królowa Letizia dieta i trening
Fot. East News
Ze świata urody

Poznaj dietę i trening królowej Letizii z Hiszpanii, dzięki którym jest taka szczupła

Jak widać, warto się nią zainspirować

Marta Cieplak 16 października 2022 14:40
królowa Letizia dieta i trening
Fot. East News

Jest jedną z najbardziej stylowych kobiet z europejskich rodów i jednocześnie przykładem oraz inspiracją dla milionów pań, które chcą wyglądać tak, jak ona. Nie chodzi tylko o kwestie jej stylizacji, ale także o to, w jaki sposób dba o formę i swoją sylwetkę. Monarchini na szczęście chętnie opowiada o treningach i diecie, jakie stosuje, dzięki czemu z łatwością można brać z niej przykład. Zobacz, jakich zasad przestrzega królowa Letizia!

ZOBACZ TAKŻE: Wielka Brytania. Księżna Kate ma prawdziwego sobowtóra

Co je królowa Letizia?

Królowa Letizia stara się odżywiać zdrowo – unika głodówek i diet uderzeniowych, a je odpowiednio zbilansowane posiłki przez cały rok. Dzięki temu jest szczupła i nie grozi jej efekt jo-jo. Mówi się, że królowa Hiszpanii stosuje dietę Perricone, która polega na spożywaniu wyłącznie pokarmów o działaniu przeciwzapalnym, które sprzyjają wewnętrznemu zdrowiu i dobremu samopoczuciu. W jej menu znajdują się spore ilości łososia, drobiu, a także świeże owoce i warzywa oraz zdrowe oleje. Według tej dety każdy człowiek powinien spożywać dziennie 1 g białka na każdy kilogram masy ciała, w tym połowa białka powinna być pochodzenia zwierzęcego.

Podczas oficjalnej wizyty w szkole Torrejoncillos w Cáceres Letizia wyznała, że jej ulubionymi produktami spożywczymi są warzywa, owoce, sałatki i wszelkiego rodzaju pure, które stanowią aż 80 procent jej codziennych posiłków.

dieta Perricone
Fot. adobe.stock.com

Co ciekawe dr Perricone jest dermatologiem i jak sam mówi, już kilka dnia na diecie według jego zasad gwarantuje poprawę jakości i wyglądu skóry.

Królowa Letizia unika też cukru, napojów gazowanych, alkoholu i wypija dziennie trzy litry wody. Podobno od tej zasady nigdy nie robi odstępstw. Co ciekawe, nie pije alkoholu nawet podczas oficjalnych przyjęć.

ZOBACZ TAKŻE: Wielka Brytania. Co robi księżna Kate, czyli czym się zajmuje na co dzień?

Trening królowej Letizii z Hiszpanii

Jeśli chodzi o trening, królowa jest wyjątkowo aktywna i podobno wydaje sporą część swojego wynagrodzenia na prywatnych instruktorów. Najbardziej lubi zumbę i jogę według metody Iyengara. Do tego regularnie odwiedza siłownię (najchętniej wybiera ćwiczenia na rowerze stacjonarnym, podczas których może spalić sporą ilość kalorii) i biega. Źródła z królewskiego pałacu donoszą, że gdy tylko jest taka możliwość, do treningów, szczególnie tych na świeżym powietrzu, dołącza także król Filip. 

królowa Letizia dieta
Fot. East News

szczupła królowa Letizia
Fot. East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.