Dlaczego królowa Elżbieta nie zmienia fryzury
Fot. Getty Images
O tym się mówi

Dlaczego królowa Elżbieta nigdy nie zmieniła fryzury?

Czy to kwestia protokołu czy powód jest zupełnie inny?

Marta Cieplak 23 kwietnia 2022 14:31
Dlaczego królowa Elżbieta nie zmienia fryzury
Fot. Getty Images

Królowa Elżbieta II, która kilka dni temu skończyła 96 lat. A od 1952 roku, czyli odkąd objęła tron, nosi niezmiennie to samo uczesanie. Jej włosy są dość krótkie, misternie ułożone w duże loki. Wyglądają za każdym razem identycznie, dlatego mówi się o tym, że nosi peruki! Dlaczego nigdy nie zmieniła uczesania? Czy to wina królewskiego protokołu? A może powód jest jest jeszcze inny?

ZOBACZ TAKŻE: Makijaż Królowej Elżbiety. Jej osobista asystentka zdradziła szokujące informacje!

Dlaczego królowa Elżbieta nosi ciągle taką samą fryzurę?

Krótkie włosy układane na wałkach lub lokówce są znakiem rozpoznawczym królowej już od czasów młodości. Zmienił się tyko ich kolor – najpierw były naturalnie ciemne, potem, gdy z czasem pokazywała się na nich siwizna, monarchini zaczęła je farbować na czekoladowy brąz. I tak było do 1990 roku, kiedy zdecydowała w końcu, że wiek ma swoje prawa i że może być całkiem siwa. Co ciekawe, źródła z otoczenia królowej donosiły, że jej świętej pamięci małżonek, książę Filip, nie znosił jej uczesania!

Książę Filip, królowa Elżbieta II portret
Fot. Getty Images

Jednak nawet jego opinia nie sprawiła, że królowa zmieniła zdanie na temat swojego wizerunku! Dlaczego? Powody są dwa. Po pierwsze taka niezmienna fryzura sprawia, że królowa prawie się nie zmienia, a więc także proces starzenia się, był złagodzony. Poddani ciągle widzą ją taką samą i nie zauważają kolejnych zmarszczek. Uwagę od gorszej kondycji skóry odciągają też mocne odcienie szminek oraz garsonki i kapelusze w ostrych barwach.

Na drugi powód zwróciła uwagę stylistka fryzur odpowiedzialna za uczesania na planie serialu The Crown, Cate Hall, w rozmowie z magazynem Town&Country:

Fakt, że fryzura królowej nie zmieniła się znacząco od lat 60-tych, pomógł nam podkreślić wszystkie cechy, za które ją kochamy - konsekwencja, stałość i niezawodność.

Uczesanie jest symbolem stałości jej jako królowej, ale także stałości całej monarchii. I to wydaje nam się bardzo realne, bo wizerunek rodziny królewskiej był w oczach Elżbiety II zawsze na pierwszym miejscu.

KRÓLOWA ELŻBIETA II WIEK
Fot. Getty Images

ZOBACZ TAKŻE: Bez tego jednego kosmetyku królowa Elżbieta II nie wychodzi z pałacu!

Czy królowa Elżbieta II nosi peruki?

Są także głosy, że królowa Elżbieta II nosi peruki i dlatego jej fryzura zawsze wygląda tak samo. Tę teorię podsycają także historyczne wypowiedzi Michaela Fagana, który włamał się do jej sypialni. Potem mówił, że na stoliku nocnym widział perukę. I choć po latach zaprzeczył własnym słowom, to pytanie o to, czy królowa nosi perukę, jest w sumie na miejscu. W końcu z wiekiem włosy stają się słabsze, cieńsze i przerzedzone. Więc istnieje spora szansa na to, że królowa nie może mieć aż tak pięknych i gęstych naturalnych włosów. Ale prawdy dowiemy się zapewne dopiero po jej śmierci, a może nigdy... 

królowa Elżbieta II corgi
Fot. Bettmann / Contributor/ Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.