microshading-co-to-jest
Fot. adobe.stock.com
Jesień 2020

Trendy beauty jesień 2020: Microblading brwi, co to takiego?

Poznaj metodę microshading, dającą jeszcze bardziej naturalny efekt!

Redakcja VIVA! 17 listopada 2020 16:16
microshading-co-to-jest
Fot. adobe.stock.com

Jeśli masz wąskie lub cienkie brwi, a marzysz o gęstych i ciemnych jak u Belli Hadid, koniecznie wypróbuj najnowszą metodę makijażu permanentnego czyli microshading brwi. Na czym polega i czym różni się od znanego już wcześniej microbladingu?

Co to jest microshading brwi?

Mikroshading to metoda makijażuu permanentnego, która polega na tatuowaniu specjalnym tuszem na skórze malutkich kropeczek. Robi się to w różnych odstępach, co pozwala uzyskać efekt cieniowania. Dlatego tez o metodzie tej mówi się czasem ombre brows - bo brwi wyglądają jakby miały dwa kolory, które gładko przechodzą jeden w drugi. Dlatego rezultat, jaki można w ten sposób osiągnąć, jest dużo bardziej naturalny niż w przypadku microbladingu. Tam, tatuuje się bowiem kreseczki imitujące włoski, które są bardziej widoczne.

Co ciekawe, ekspertki od makijażu permanentego chętnie łączą obie metody – microblading i microshading dla uzyskania jeszcze lepszych i jak najbardziej naturalnych efektów.

Microshading - ile utrzymuje się efekt?

Podobnie jak przy microbladingu, efekty microshadingu utrzymują się do trzech lat. A koszt to około 1000 złotych. Pamiętaj jednak, by na tego typu zabieg umawiać się tylko do sprawdzonych specjalistów. Bo źle wykonany będzie szpecił zamiast upiększać.

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.