microshading-co-to-jest
Fot. adobe.stock.com
Jesień 2020

Microblading brwi, co to takiego?

Poznaj metodę microshading, dającą jeszcze bardziej naturalny efekt!

Redakcja VIVA! 14 listopada 2021 19:25
microshading-co-to-jest
Fot. adobe.stock.com

Jeśli masz wąskie lub cienkie brwi, a marzysz o gęstych i ciemnych jak u Belli Hadid, koniecznie wypróbuj najnowszą metodę makijażu permanentnego czyli microshading brwi. Na czym polega i czym różni się od znanego już wcześniej microbladingu?

ZOBACZ TAKŻE: Łuk triumfalny, czyli jak modelować i malować brwi

Co to jest microshading brwi?

Mikroshading to metoda makijażuu permanentnego, która polega na tatuowaniu specjalnym tuszem na skórze malutkich kropeczek. Robi się to w różnych odstępach, co pozwala uzyskać efekt cieniowania. Dlatego tez o metodzie tej mówi się czasem ombre brows - bo brwi wyglądają jakby miały dwa kolory, które gładko przechodzą jeden w drugi. Dlatego rezultat, jaki można w ten sposób osiągnąć, jest dużo bardziej naturalny niż w przypadku microbladingu. Tam, tatuuje się bowiem kreseczki imitujące włoski, które są bardziej widoczne.

Co ciekawe, ekspertki od makijażu permanentego chętnie łączą obie metody – microblading i microshading dla uzyskania jeszcze lepszych i jak najbardziej naturalnych efektów.

Microshading - ile utrzymuje się efekt?

Podobnie jak przy microbladingu, efekty microshadingu utrzymują się do trzech lat. A koszt to około 1000 złotych. Pamiętaj jednak, by na tego typu zabieg umawiać się tylko do sprawdzonych specjalistów. Bo źle wykonany będzie szpecił zamiast upiększać.

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.