brwi
Fot. adobe.stock.com
ze świata urody

Wyraziste brwi oznaką narcyzmu?!

Sprawdź, co mówią o tym naukowcy!

Marta Cieplak 14 czerwca 2018 09:01
brwi
Fot. adobe.stock.com

Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Toronto mówią, że kształt brwi świadczy o charakterze. A konkretniej, że osoby o szerokich brwiach (naturalnych lub malowanych) mają osobowość narcystyczną, bo lubią skupiać na sobie uwagę! Co wy na to?

Badania nad brwiami

Moda na szerokie, ciemne i wyraziste trwa bez przerwy od kilku sezonów, a tu nagle okazuje się, że ten trend może mieć dla nas przykre konsekwencje. Ludzie mogą nas bowiem postrzegać jako osoby zbyt mocno skoncentrowane na sobie. „Osoby o naturze narcystycznej uwielbiają uwagę i podziw, lubią być zapamiętywani, a brwi są jedną z tych cech wyglądu, która zapada w pamięć”, mówi Miranda Giacomin, autorka badań.

Jak wyglądało samo badanie? Naukowcy wykonali grupie badanych osób zdjęcia, a następnie wykadrowali z nich tylko brwi i takie zdjęcia zostały poddane ocenie innej grupy. Jej zadaniem było określenie, które osoby ze zdjęcia (na podstawie tylko i jedynie brwi) mają osobowość narcystyczną. Jednogłośnie uznano, że są to osoby z najgrubszymi i najbardziej wyrazistymi brwiami!

Na szczęście badania badaniami, a życie życiem. Dlatego jeśli najlepiej wyglądasz wtedy, gdy brwi są mocnym elementem twojej twarzy, nie zmieniaj tego. W końcu masz czuć się dobrze, bo to zapewni ci dobre samopoczucie. 

Ciekawe co autorzy tego badania powiedzieliby na te looki...

Brwi pawie pióro
Fot. Instagram

Brwi tęczowe
Fot. Instagram

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.