brwi
Fot. adobe.stock.com
ze świata urody

Wyraziste brwi oznaką narcyzmu?!

Sprawdź, co mówią o tym naukowcy!

Marta Cieplak 14 czerwca 2018 09:01
brwi
Fot. adobe.stock.com

Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Toronto mówią, że kształt brwi świadczy o charakterze. A konkretniej, że osoby o szerokich brwiach (naturalnych lub malowanych) mają osobowość narcystyczną, bo lubią skupiać na sobie uwagę! Co wy na to?

Badania nad brwiami

Moda na szerokie, ciemne i wyraziste trwa bez przerwy od kilku sezonów, a tu nagle okazuje się, że ten trend może mieć dla nas przykre konsekwencje. Ludzie mogą nas bowiem postrzegać jako osoby zbyt mocno skoncentrowane na sobie. „Osoby o naturze narcystycznej uwielbiają uwagę i podziw, lubią być zapamiętywani, a brwi są jedną z tych cech wyglądu, która zapada w pamięć”, mówi Miranda Giacomin, autorka badań.

Jak wyglądało samo badanie? Naukowcy wykonali grupie badanych osób zdjęcia, a następnie wykadrowali z nich tylko brwi i takie zdjęcia zostały poddane ocenie innej grupy. Jej zadaniem było określenie, które osoby ze zdjęcia (na podstawie tylko i jedynie brwi) mają osobowość narcystyczną. Jednogłośnie uznano, że są to osoby z najgrubszymi i najbardziej wyrazistymi brwiami!

Na szczęście badania badaniami, a życie życiem. Dlatego jeśli najlepiej wyglądasz wtedy, gdy brwi są mocnym elementem twojej twarzy, nie zmieniaj tego. W końcu masz czuć się dobrze, bo to zapewni ci dobre samopoczucie. 

Ciekawe co autorzy tego badania powiedzieliby na te looki...

Brwi pawie pióro
Fot. Instagram

Brwi tęczowe
Fot. Instagram

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?