Fot. Marek Nelken / Studio69 / Forum
niezwykłe historie

Tworzył legendarny duet z Adrianą Niecko. Jak potoczyły się losy Sławomira Siezieniewskiego?

Był wokalistą zespołu heavy-metalowego, życie związał z dziennikarstwem

Marcjanna Maryszewska 26 marca 2023 20:54
Fot. Marek Nelken / Studio69 / Forum

Przed laty zaistniał w telewizji jako najmłodszy prezenter wydania Wiadomości, a także ukochany Adriany Niecko, z którą długo stworzył niezapomniany duet zarówno w mediach, jak i w życiu prywatnym. Jednak w przeciwieństwie do swojej partnerki, po dramatycznym rozstaniu nie zrezygnował z medialnej kariery. Dziś Sławomir Siezieniewski znany jest w całej Polsce. Jak zmieniło się życie prezentera TVP?

Sławomir Siezieniewski. Życie i kariera

Już jako 28-latek rozpoczął pracę jako prezenter głównego wydania Wiadomości w TVP1. W kwaterze Telewizji Polskiej odnalazł również swoją wielką miłość… Sławomir Siezieniewski i Adriana Niecko - zdaniem wielu - stanowili jedną z najpopularniejszych par lat 90. Związek ten był na tyle medialny i cieszył się sympatią widzów, że władze TVP proponowały im nawet wspólne prowadzenie weekendowego wydania Wiadomości.

Tak się jednak nie stało. Na domiar złego, niecierpliwi fani zamiast wieści o ślubie, otrzymali smutną informację o rozstaniu pary. Był to szok dla wielu, tym bardziej, że Adriana niedługo później rozstała się również ze stacją TVP. Ostatecznie porzuciła telewizję w 2005 roku, podczas gdy Sławomir Siezieniewski postanowił kontynuować swoją dziennikarską karierę przez kolejne lata. Pracę na antenie ogólnopolskiej przez kolejne lata łączył z obowiązkami prezentera w TVP3 Gdańsk. 

Adriana Niecko, Sławomir Siezieniewski

Adriana Niecko, Sławomir Siezieniewski
Fot. Marek Nelken / Studio69 / Forum

Adriana Niecko, Sławomir Siezieniewski, Warszawa, marzec 1996
Fot. Marek Szymanski / Forum

Adriana Niecko, Sławomir Siezieniewski, Warszawa, marzec 1996

Fot. Marek Nelken / Studio69 / Forum

Sławomir Siezieniewski od lat zajmuje się relacjonowaniem na żywo najważniejszych wydarzeń w Polsce. Najtrudniejszą relacją w jego życiu była jednak ta z 10 kwietnia 2010 roku, gdy pod Smoleńskiem rozbił się Tupolew. „Dziennikarz prowadził wówczas Poranek TVP Info poświęcony rocznicy Zbrodni Katyńskiej, na obchody której leciała delegacja z Polski. Te dwie godziny - podczas których minuta po minucie, wraz z widzami połączonych wszystkich anten TVP poznawał kolejne informacje o tej tragedii” - czytamy na stronie prezentera.

Choć ostatecznie związał się z dziennikarstwem na dobre, Sławomir Siezieniewski miał prawdopodobnie z początku zupełnie inne plany na życie. Przez wiele lat występował bowiem jako wokalista w gdańskich zespołach heavy-metalowych, a pierwszy telewizyjny debiut zaliczył już w 1991 roku w Teleexpressie w ramach ogólnopolskiego przeglądu „Rock dla Pokoju”. Studiował również prawo. W 2007 roku mówił o tym, że czasem zdarza mu się żałować swojego wyboru. „Mogłem zostać prawnikiem, a nie dziennikarzem. Weekendy spędzałbym w domu, a w garażu zamiast Forda stałoby BMW”, wyznał w wywiadzie dla portalu Gdańsk nasze miasto.

Zobacz także: Syn żegna Piotra Wysockiego. Kim był aktor znany z serialu „Czterej pancerni i pies”?

Na zdj. od lewej: P.Bendig, J.Korpan, S.Siezieniewski, M.Klimek, T.Niedzwiedzki

Fot. Zdjęcie pochodzi ze strony http://www.siezieniewski.com/

Sławomir Siezieniewski. Jak dziś wygląda jego życie?

Pomimo życiowych rozterek Sławomir Siezieniewski nie porzucił swojej pracy w telewizji. Co prawda w 2017 roku zrezygnował ze współpracy z pomorską redakcją, lecz zrobił to, aby w pełni poświęcić się służbie dla TVP Info. Dziennikarza najczęściej można uświadczyć w roli prowadzącego serwisy informacyjne. Prywatnie nazywa siebie ogromnym pasjonatem sportu, a zwłaszcza piłki nożnej - jest wiernym kibicem Lechii. Zdarzało mu się wiązać pracę z hobby, współpracował z Redakcją Sportową TVP, a także bywał komentatorem i autorem wielu programów o wspomnianej tematyce.

Czytaj także: Wzruszający gest polskich skoczków. Na podium pamiętali o Dawidzie i Marcie Kubackich

Zaś po tym, jak pod koniec lat 90. zakończył swój związek z Adrianą Niecko, nie rozpaczał zbyt długo. Bardzo szybko ułożył sobie życie na nowo i do dziś związany jest z Jolantą, którą poznał w 1998 roku. Kobieta zwróciła jego uwagę podczas wyborów miss „Dziewczyny Wybrzeża”, na które został wówczas zaproszony - prezenter z miejsca zauroczył się tajemniczą pięknością. Para zaczęła się spotykać i już w październiku 2001 roku stanęli na ślubnym kobiercu.

Niedługo później Sławomir i Jolanta zostali dumnymi rodzicami dwójki pociech. Pierwsze dziecko pary - Tymoteusz - przyszedł na świat pod koniec 2007 roku. Hania jest młodsza od brata o dwa lata. Dziś dziennikarz dzieli swoje życie między dom rodzinny w Gdańsku oraz pracę w kwaterze TVP w Warszawie.  

Sprawdź również: Andrzej Chyra odstawił alkohol dla synka. Tak wspomina wieloletnią walkę z nałogiem

Źródło: www.siezieniewski.com, Gdańsk nasze miasto

Fot. Marek Nelken / Studio69 / Forum

Sławomir Siezieniewski, Premiera książki Messi. Mały chłopiec, maj 2014 rok
Fot. Podlewski/AKPA

Sławomir Siezieniewski, Premiera książki Messi. Mały chłopiec, maj 2014 rok

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Odmienił swoje życie i kupił dom we Włoszech. Poznaj Sycylię Piotra Wojtasika 

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.