Żyła, Stoch, Zniszczoł, Wąsek
Fot. Piotr Żyła Instagram/@piotr_zyla_official
O tym się mówi

Wzruszający gest polskich skoczków. Na podium pamiętali o Dawidzie i Marcie Kubackich

Zadedykowali im swój sukces

Marta Nawacka 26 marca 2023 19:58
Żyła, Stoch, Zniszczoł, Wąsek
Fot. Piotr Żyła Instagram/@piotr_zyla_official

Choć Dawid Kubacki wcześniej zakończył sezon, to podczas sobotniego konkursu drużynowego w Lahti polska reprezentacja osiągnęła spory sukces. Kamil Stoch, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł i Paweł Wąsek zajęli trzecie miejsce! Stojąc na podium nie zapomnieli jednak o swoim koledze i jego walczącej o życie żonie... Zadedykowali im swój sukces i zdobyli się na wzruszający gest.

Marta Kubacka walczyła o życie

Kilka dni temu Dawid Kubacki przedwcześnie zakończył sezon i opuścił zawody w Vikersund. Skoczek zdecydował się na nagły powrót do domu, ponieważ jego żona trafiła do szpitala i walczyła o życie. „Mój nagły powrót do domu…. jestem wam winien słowo wyjaśnienia. Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie. Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem że będzie walczyła. Oczywiście to dla mnie koniec sezonu ale nie to jest teraz najważniejsze”, napisał wówczas sportowiec na Instagramie.

Skoczek i jego bliscy natychmiast otrzymali mnóstwo słów wsparcia od bliskich, przyjaciół i fanów. Żeby ich uspokoić, po kilku dniach postanowił podzielić się najnowszymi informacjami na temat zdrowia swojej żony. „Ostatni czas był dla naszej rodziny czymś bardziej nieprzewidywalnym niż skoki narciarskie. Na żadnych zawodach nie stresowałem się tak, jak słysząc ciągły dźwięk z aparatur monitorujących funkcje życiowe mojej żony. Dziś dzień zawodów, a dla nas pierwsze zwycięstwo. Marta jest stabilna i każdy dzień przynosi jakiś postęp. Dziękuję za wszystkie wyrazy wsparcia”, mogliśmy przeczytać w kolejnym poście Dawida Kubackiego.

Czytaj też: Poruszające słowa w studiu TVN. Tak komentatorzy zareagowali na informacje o stanie zdrowia żony Dawida Kubackiego

Polscy skoczkowie zdobyli się na wyjątkowy gest na podium

Mimo rezygnacji Dawida Kubackiego, polskiej drużynie skoczków udało się odnieść wielki sukces w sobotnim konkursie w Lahti. Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł i Kamil Stoch zdobyli trzecie miejsce! Stając na podium nie zapomnieli o swoim koledze i jego żonie. Cała czwórka zapozowała do zdjęcia wykonując wzruszający gest – ułożyli dłonie w kształcie serca, dedykując je Marcie i Dawidowi Kubackim.

Na oficjalnej stronie Międzynarodowej Federacji Narciarskiej i Snowboardowej FIS także udostępniono to zdjęcie. „Serca dla Dawida i Marty. Skoki narciarskie to jedna rodzina”, mogliśmy przeczytać pod fotografią.  

Zobacz także: Dawid Kubacki i jego rodzina mogą liczyć na wsparcie sąsiadów. „Wszyscy są zatroskani”

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.