Fot. Studio69 / Studio69 / Forum
niezwykłe historie

Była twarzą TVP, prowadziła Teleexpress… Aż zniknęła. Co dzieje się z Adrianą Niecko?

Całkowicie zmieniła swoje życie

Marcjanna Maryszewska 5 grudnia 2022 19:52
Fot. Studio69 / Studio69 / Forum

Zawsze pogodna i uśmiechnięta. Promyczek. Do tego świetnie wykształcona i wszechstronna. Adrianę Niecko nazywano „cudownym dzieckiem TVP”, a widzowie chętnie zasiadali przed szklanym ekranem, aby obejrzeć „Teleexpress” w wydaniu pięknej prowadzącej. Jej życie było jednak pełne niespodzianek. Niespodziewanie odeszła ze stacji… aby na chwilę do niej wrócić. W międzyczasie zmieniła branżę, a dziś otwarcie mówi o swoim stanowisku w sprawie powrotu do telewizji. Tak potoczyły się losy Adriany Niecko, która w latach 90. tworzyła związek ze Sławomirem Sizieniewskim.

Adriana Niecko: piękność z TVP i partnerka Sławomira Siezieniewskiego

Żadne wyzwanie nie było jej straszne. Pierwszą pracę w Telewizji Gdańsk łączyła ze studiami i nauką języka angielskiego w gdańskim zespole szkół „Conradinum”. Kamera wprost kochała Adrianę Niecko, która kilka lat wcześniej wystąpiła w teledysku „Wychowanie” zespołu T.Love. Wtedy jeszcze nie wiedziała, że za kilka lat zrobi wielką karierę w polskiej telewizji.

Działała dwa lata w oddziale regionalnym, aż w końcu została zaproszona do ekipy TVP1. Miała 24 lata, gdy przeniosła się do stolicy. Nie minęło wiele czasu, aż zjednała sobie widzów w całym kraju. Polacy uwielbiali Adrianę Niecko, ta zaś szybko stała się twarzą stacji. Sympatią darzyli ją również przełożeni, którzy powierzyli jej prowadzenie Teleexpressu, a następnie głównych wydań Panoramy. Prezenterka z radością podejmowała kolejne wyznania - to ona relacjonowała na żywo uroczystość wręczenia Nagrody Nobla Wisławie Szymborskiej, oraz inne ważne wydarzenia.

Adriana Niecko, 2001

Fot. Studio69 / Studio69 / Forum

Widzowie zapamiętali ją również jako partnerkę Sławomira Siezieniewskiego. Z czasem prezenterów połączyło głębokie uczucie oraz stali się jedną z najbardziej popularnych par w historii TVP lat 90., a o ich związku mówiła cała Polska! Pochodzili z tego samego miasta i dzielili pasję do pracy w telewizji, która w pewien sposób umacniała ich związek. Byli nierozłączni, a władze TVP planowały nawet połączyć ich w duet na wizji jako współprowadzących weekendowego wydania „Wiadomości”.

Wtedy, ku zaskoczeniu wszystkich, para niespodziewanie rozstała się. Był to dopiero początek życiowych zawirowań Adriany Niecko. 

Czytaj także: Tworzyła przeboje lat 90. Wróżono jej fantastyczną karierę. Dlaczego Patrycja Kosiarkiewicz zniknęła?

Adriana Niecko, Sławomir Siezieniewski

Adriana Niecko, Sławomir Siezieniewski, 1996
Fot. Marek Szymanski / Forum

Adriana Niecko. Jak dziś wygląda jej życie?

Prezenterka zrezygnowała z pracy w telewizji pod koniec 2000 roku - dlaczego? Dowiedziała się, że TVP nie planuje przedłużyć z nią umowy. „Zapytałam o powody i usłyszałam, że nie ma już zapotrzebowania na moją osobę”, wyznała „Gazecie Pomorskiej”. W międzyczasie związała się na jakiś czas z Michałem Rejem. Choć nie zwlekali ze ślubem, równie szybko doszło do rozwodu. Jednak zamiast załamywać się nad swoim losem, Adriana Niecko rzuciła się w wir pracy.

Inne stacje przyjęłyby ją z otwartymi ramionami, lecz postanowiła zatrudnić się w PZU Życie. Długo borykała się z łatką „pani z telewizji”... aby finalnie powrócić jako prowadząca Teleexpressu. To już jednak nie było to samo. Adriana Niecko po jakimś czasie zostawiła pracę na antenie daleko za sobą. „Radykalnie zmieniłam swoje życie”, podkreśliła w rozmowie z „Dziennikiem Bałtyckim”.

Adriana Niecko, 2009

Adriana Niecko, 2009
Fot. Kurnikowski AKPA

Dziś to dla niej przeszłość, za którą nie tęskni. Była prezenterka TVP działa od 2018 roku na stanowisku dyrektora do spraw marketingu w znanej stołecznej kancelarii prawnej Gessel i ostatecznie zniknęła z życia publicznego. Na próżno szukać wywiadów, nigdy nie była skłonna do wyznań na temat swojego życia prywatnego… Wiadomo, że wychowywała córkę Natalię, która jest owocem związku Adriany z Michałem Rejem. Macierzyństwo łączyła z trudnym czasem przebranżowienia się.

Czy chciałaby wrócić do telewizji? Być może, ale tylko gdyby dostała ciekawą ofertę za interesujące ją pieniądze. Istnieje zatem cień szansy na to, że zobaczymy jeszcze kiedyś Adrianę Niecko na ekranie. Na razie jednak pozostaje czekać…  

Źródło: Sprawdzone.pl, Pomponik.pl

Sprawdź również: Halina Golanko: po debiucie w „Kolumbach” pokochali ją widzowie i krytycy filmowi. Dlaczego nagle zniknęła z ekranów?

Adriana Niecko, Srebrne Jabłka 2000, Villa Foksal 04.06.2001

Fot. Studio69 / Studio69 / Forum

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Jedno zdjęcie Roxie Węgiel wywołało lawinę komentarzy. Odpowiedziała: „Ludzie muszą się przyzwyczaić, że jest inaczej”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.