Adriana Niecko, Sławomir Siezieniewski
Fot. Marek Nelken / Studio69 / Forum
Z ŻYCIA GWIAZD

Historia Adriany Niecko i Sławomira Siezieniewskiego: Byli gwiazdami TVP lat 90-tych, łączyła ich też miłość...

Jak dzisiaj wygląda ich życie?

Redakcja VIVA! 3 grudnia 2022 11:01
Adriana Niecko, Sławomir Siezieniewski
Fot. Marek Nelken / Studio69 / Forum

Adriana Niecko i Sławomir Siezieniewski to para, którą część widzów pamięta do dziś... Oboje pochodzą z Gdańska. Ona studiowała anglistykę na Uniwersytecie Gdańskim, a On ukończył tam Zespół Szkół Łączności. Oboje też zaczynali swoje kariery dziennikarskie w Telewizji Gdańskiej (obecnie TVP 3 Gdańsk), jednakże po dwóch latach Adriana dostała posadę w TVP i przeniosła się do stolicy. Wkrótce w jej ślady poszedł jej starszy kolega i także dołączył do warszawskiego zespołu, godząc tę pracę ze współpracą z pomorskim oddziałem. Jak dalej potoczyły się ich kariery? Jak między gwiazdami telewizji pojawiła się... miłość?

Kariera i związek Adriany Niecko i Sławomira Siezieniewskiego

Zaledwie po trzech latach po zmianie redakcji Adriana Niecko została współprowadzącą „Teleexpressu”, a jakiś czas później prowadziła główne wydanie „Panoramy”. Jej popularność wciąż wzrastała, a według wielu, była jedną z najpiękniejszych prezenterek w historii stacji. W tym samym czasie kariera Sławomira Siezieniewskiego także się rozkręcała. Już dwa lata po podjęciu pracy w Warszawie zaczął prowadzić główne wydanie „Wiadomości”, których został najmłodszym prezenterem w historii programu.

Z czasem między prezenterami zrobiło się uczucie... Adriana Niecko i Sławomir Siezieniewski stanowili jedną z najbardziej popularnych par w historii TVP z lat dziewięćdziesiątych. Przystojnego prezentera „Wiadomości” i wschodzącą gwiazdę „Teleexpressu” połączyła między innymi pasja do pracy. „Nie rywalizujemy ze sobą. Bardzo się nawzajem wspieramy. Ja oglądam go zawsze, kiedy prowadzi „Wiadomości”, a on śledzi program z moim udziałem. Zwracamy sobie uwagę na błędy, które popełniamy, i udzielamy rad”, opowiadała o związku Adriana. Dodała także, że niecodzienna forma ich relacji sprawia, że zbliżają się do siebie: „Dotykają nas te same sprawy i problemy. Poza tym często wyjeżdżamy. Krążymy między Warszawą a Gdańskiem. Jest w naszym życiu sporo pożegnań i powitań. To bardzo cementuje nasz związek”.

Czytaj też: Agata Kulesza została okradziona we własnym domu. „To co się stało, podcięło jej skrzydła”

Adriana Niecko, Sławomir Siezieniewski, 1996

Adriana Niecko, Sławomir Siezieniewski, 1996
Fot. Marek Szymanski / Forum

Młodzi dziennikarze byli ze sobą bardzo zżyci. Władze TVP proponowały im nawet, by poprowadzili razem weekendowe wydanie „Wiadomości”. Jednakże ta wizja nigdy się nie spełniła. To właśnie w tamtym czasie, para oznajmiła, że ich związek nie przetrwał próby czasu. Po pięciu latach prezenterzy zdecydowali się pójść osobnymi ścieżkami...

Dalsze losy Adriany Niecko

Adriana nie rozpaczała zbyt długo po wieloletnim partnerze. Pocieszenie znalazła u zamożnego biznesmena Michała Reja. Ta informacja zszokowała widzów TVP, którzy przez lata śledzili losy ulubionej prezenterki. Wydawało się, że jedyne co łączyło partnerów, to data urodzenia: oboje urodzili się bowiem tego samego dnia.

Niektórzy mówili, że oboje w tym związku próbowali coś udowodnić innym: Adriana miała próbować wzbudzać zazdrość Sławomira, a Michał ponoć założył się z kolegami, że poślubi młodą dziennikarkę. I udało mu się. Wkrótce para wzięła ślub, jednak jak się szybko okazało, nie byli sobie pisani. Ponadto, do Adriany dotarły plotki o rzekomych flirtach i zdradach jej męża z tajskimi modelkami. Niedługo później dziennikarka złożyła do sądu pozew o rozwód.

Po rozstaniu z partnerem Adriana rozstała się także z telewizją. Tuż po rozwodzie dowiedziała się, że jest w ciąży. Postanowiła więc radykalnie zmienić swoje życie. Jak wyznała: „Stwierdziłam, że mam skończone trzydzieści lat i najwyższa pora, by zmienić branżę”. Po tym, jak nowy prezes TVP nie przedłużył jej umowy, odeszła z telewizji. Świeżo upieczona mama zatrudniła się w PZU Życie. Jak mówiła, na początku nie było jej łatwo. „Borykałam się z etykietką pani z telewizji”, zdradziła.

Adriana Niecko, 2009

Adriana Niecko, 2009
Fot. Kurnikowski AKPA

Po paru latach przerwy i po zmianach w zarządzie TVP, Adriana ponownie stanęła przed telewizyjną kamerą w 2004 r. Nie przyniosło jej to jednak takiej satysfakcji jak na początku jej kariery. Mimo otrzymania drugiej szansy zaledwie po kilku miesiącach zrezygnowała z posady i wróciła do życia z dala od mediów. Najpierw pracowała jako manager w marketingu i PR Banku BPH, następnie przeniosła się do Banku Pekao, gdzie przez dziesięć lat była Dyrektorką Biura Komunikacji i Wsparcia Marketingowego.

Obecnie była dziennikarka zajmuję posadę Dyrektorki Marketingu w Warszawskiej kancelarii prawnej Gessel. Jak mówi, nie tęskni za telewizją, chociaż nie przekreśla jej całkowicie. Mówiła, że gdyby natrafiła się odpowiednia okazja, rozważyłaby ją. Zastrzegła jednak, że „musiałaby to być niezła antena, niezły program i niezłe pieniądze”.

Adriana Niecko, 2021

Jak potoczyło się życie Sławomira Siezieniewskiego?

W porównaniu do byłej partnerki, Sławomir Siezieniewski nie opuścił małego ekranu. Kontynuował on swoją pracę w TVP, zarówno w redakcji stołecznej, jak i gdańskiej. Przez pięć lat prowadził Kurier w TVP3, a później również Poranek Info oraz Panoramę Info.

W międzyczasie poznał także swoją przyszłą żonę. Jak? W 1998 r. został zaproszony na wybory miss “Dziewczyny Wybrzeża”, organizowane przez redakcję gdańskiego “Wieczoru Wybrzeża”, gdzie laureatką została Jolanta Markiewicz. Jak mówił dziennikarz, Jolanta “urzekła go skromnością, subtelną urodą i kobiecością”. Para zaczęła się spotykać i w październiku 2001 r. w Katedrze Oliwskiej powiedzieli sobie sakramentalne “tak”. Młoda para prosiła, by na uroczystość nie przynosić kwiatów. Zamiast tego chcieli, by przy wyjściu ze świątyni goście wrzucili pieniądze na rzecz Domu Dziecka w Oliwie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Janusz i Zuzanna Głowaccy: pisarski talent, autoironię i... refleks odziedziczyła po tacie [WYWIAD]

Sławomir Siezieniewski, 2014

\Sławomir Siezieniewski, 2014
Fot. Podlewski AKPA

Po kilku latach zakochani doczekali się swojego pierwszego dziecka, Tymoteusza, a pod koniec 2009 r. ich rodzina powiększyła się o jeszcze jedną pociechę. Państwo Siezieniewcy przywitali na świecie swoje drugie dziecko, córkę Hanię.

Przypomnijmy, że Sławomir Siezieniewski prawie całą swoją karierę, bo aż 29 lat, poświecił Telewizji Polskiej. Jak raz zdradził redakcji Gdańsk nasze miasto, czasem żałuje swojego wyboru. “Mogłem zostać prawnikiem, a nie dziennikarzem. Weekendy spędzałbym w domu, a w garażu zamiast Forda stałoby BMW” mówił w 2007 r.

Od tamtego czasu minęło aż 15 lat, a w międzyczasie jego kariera się rozwinęła. Przez lata pracował jednocześnie dla dwóch oddziałów TVP, gdy to w 2017 r., po 24 latach zrezygnował z pracy dla pomorskiej redakcji, by w pełni oddać się służbie w TVP Info w Warszawie. Mimo tej decyzji, dziennikarz wciąż mieszka w Gdańsku wraz z żoną i dziećmi. Obecnie wciąż prowadzi serwisy informacyjne. 

TEKST: MARIA ELAS

Sławomir Siezieniewski, 2020

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.