Eden Wood, Nowy Jork, 13.04.2012 rok
Fot. AP Photo/Charles Sykes
NIEZWYKŁE HISTORIE

Sławę zdobyła jako „Mała Miss”, ale los był wobec niej okrutny. Tak dziś wygląda Eden Wood

Karierę zrobiła w wieku 4 lat, dziś ma 17. Zobacz, jak się zmieniła

Damian Brillowski 9 kwietnia 2022 15:58
Eden Wood, Nowy Jork, 13.04.2012 rok
Fot. AP Photo/Charles Sykes

Eden Wood zasłynęła jako najmłodsza uczestniczka konkursów piękności. Pierwszy raz wystartowała w wyborach miss, mając zaledwie 14 miesięcy. Pomimo że zdobyła 300 tytułów a korona nie schodziła z jej głowy, zapłaciła diabelsko wysoką cenę za kilka chwil sławy. Po latach wyszło na jaw, że własna matka znęcała się nad nią psychicznie i fizycznie bijąc ją i nazywając: „małym g***em” czy „nic niewartą brzydulą”. Dziś Eden Wood ma już 17 lat i nie przypomina dawnej siebie. Zobacz, jak bardzo się zmieniła od czasów miss. 

Eden Wood zyskała popularność jako „Mała Miss” 

Eden Wood przyszła na świat w 2005 roku w miejscowości Taylor w stanie Arkansas w USA. Mając zaledwie 14 miesięcy wystąpiła w pierwszym konkursie piękności. Świat o niej usłyszał w 2009 roku, kiedy to z rozmachem i gracją wygrywała kolejne konkursy miss organizowane dla dzieci. 

Talent i urodę 4-latki  szybko dostrzegli producenci telewizyjni, proponując jej udział w programie „Toddlers & Tiaras”. Pojawienie się w show, sprawiło że dziewczynka z miejsca stała się małą celebrytką. Czerwone dywany, gale i światła reflektorów stały się jej codziennością. Po sukcesie pierwszego programu dostała własne reality-show „Eden's World”, w którym doradzała jako dziecko jak zaistnieć w świecie konkursów piękności. 

Czytaj także: Uwielbienie widzów zdobyła grając pokojówkę Dorotę w serialu „Plotkara”. Tak dziś wygląda Zuzanna Szadkowski

Eden Wood, Nowy Jork, 13.04.2012 rok
Fot. AP Photo/Charles Sykes

Eden Wood, Nowy Jork, 13.04.2012 rok
Fot. AP Photo/Charles Sykes

Eden Wood, Nowy Jork, 13.04.2012 rok

Eden Wood, 15.07.2013, Nashville
Fot. Frederick Breedon IV/Getty Images for Eden Wood Entertainment

Eden Wood, Nashville15.07.2013 rok

Eden Wood, Hollywood, 05.04.2012 rok
Fot. Jason Merritt/Getty Images for LOGO

Eden Wood, Hollywood, 05.04.2012 rok

Przerwana kariera Eden Wood 

Nagle będąc u szczytu sławy, Eden Wood ogłosiła, że przechodzi na „emeryturę”. W 2013 roku całkowicie zniknęła ze świata show-biznesu. Tym posunięciem wprawiła w konsternację swoich fanów oraz media. Nikt jednak nie miał pojęcia, jak wysoką cenę przyszło zapłacić „Małej Miss” za kilka chwil sławy. Dopiero po latach wyszło na jaw, że matka dziewczynki znęcała się nad nią fizycznie i psychicznie. 

Całą prawdę o karierze Eden Wood ujawniła jej menadżerka. W swojej książce zdradziła, że matka „Małej Miss” kazała jej pić napoje energetyczne, aby wzbudzić w niej dodatkowe pokłady energii. Jednocześnie zmuszała dziewczynkę do wyczerpujących ćwiczeń i biła ją ręcznikiem, aby „uodpornić ją na ból”. W grę wchodziła również przemoc psychiczna. Regularnie jej powtarzała, że jest „małym g***em” czy „nic niewartą brzydulą”. 

Finalnie Eden uwolniła się spod zaborczej opieki żądnej sławy matki, ale straconego dzieciństwa nikt jej już nie przywrócił. I nawet fakt, że zdobyła 300 tytułów „Małej Miss” nic tu nie pomógł. Eden szczerze przyznała, że jako dziecko była nieszczęśliwa. W pewnym momencie odcięła się od dawnego życia, tłumacząc, że już dorosła i teraz ma ochotę osiągnąć coś więcej.

Czytaj także: Widzowie pokochali go za rolę Zenka w komedii "Nie ma mocnych". Andrzej Wasilewicz był u szczytu sławy, ale niespodziewanie zniknął

Eden Wood, mama Mickie Wood, 16.04.2012, Nowy York
Fot. Andy Kropa/Getty Images

Eden Wood z mamą Mickie Wood, Nowy Jork, 16.04.2012 rok

Eden Wood, 16.04.2012, Nowy Jork
Fot. Andy Kropa/Getty Images

Eden Wood, Nowy Jork, 16.04.2012 rok

Eden Wood, Nowy Jork, 13.04.2012 rok
Fot. AP Photo/Charles Sykes

Eden Wood, Nowy Jork, 13.04.2012 rok

Tak dziś wygląda Eden Wood. Ma już 17 lat!

Po kilku latach medialnej nieobecności Eden Wood wróciła na salony. Ponownie zaczęła brać udział w pokazach mody i pozować się na czerwonym dywanie. Dwa lata temu wzięła udział w nowojorskim tygodniu mody. Spełnia się również jako aktorka. Nastolatka zdążyła już zagrać kilka epizodów w amerykańskich serialach i reklamach. Prężnie też rozwija swoje media społecznościowe m.in. Instagram i TikTok. 

Obecnie Eden Wood ma 17 lat i już nie przypomina „Małej Miss”. Od czasów konkursów piękności bardzo się zmieniła. Po mocnym makijażu, bujnych lokach i falbankach nie ma już śladu. Jedno się jednak nie zmieniło. Dziewczyna wciąż zachwyca zniewalającą urodą. Fani często porównują ją do lalki Barbie. 

Co ciekawe, modelka w niedawno udzielonym wywiadzie dla „Life&Style” zdradziła, że chciałby w przyszłości studiować na Uniwersytecie w Harvardzie, gdyż jej marzeniem jest zostanie pierwszą amerykańską panią prezydent. 

Zobacz, jak obecnie wygląda Eden Wood, znana jako „Mała Miss”.  

Czytaj także: Tak dziś wyglądają synowie Macieja Kurzajewskiego i Pauliny Smaszcz. To prawdziwi przystojniacy! 

Eden Wood, NYFW, Nowy Jork, 07.02.2020 rok
Fot. Lars Niki/Getty Images for Cosmopolitan NYFW

Eden Wood podczas New York Fashion Week, Nowy Jork, 07.02.2020 rok

Eden Wood, Nowy Jork, 12.02.2020 rok
Fot. Sean Zanni/Patrick McMullan via Getty Images

Eden Wood, Nowy Jork, 12.02.2020 rok

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.