Fleabag, Współczesna dziewczyna
Fot. materiały prasowe
O TYM SIĘ MÓWI

Polska stacja pokaże najgłośniejszy brytyjski serial ostatnich lat. Są pewne kontrowersje!

Telewizja zmieniła jego tytuł i zdecydowała się na emisję nocą...

Rafał Kowalski 5 października 2019 08:58
Fleabag, Współczesna dziewczyna
Fot. materiały prasowe

Fleabag to potocznego języka angielskiego wyraz oznaczający włóczęgę lub osobę brudną i zaniedbaną. Zdecydowanie zaniedbany nie jest jednak serial o tytule Fleabag, którego emisję właśnie rozpoczęło TVN Style. Dopieszczona w każdym calu brytyjska produkcja, do której scenariusz napisała Phoebe Waller-Bridge, zgarnęła ostatnio aż sześć nagród Emmy. To wystarczający dowód na to, że warto obejrzeć serial, który doczekał się aż dwóch sezonów. Dlaczego jednak polscy widzowie mogą zobaczyć go jedynie późną nocą i to… pod zmienionym tytułem?!

Fleabag w polskiej telewizji jako Współczesna dziewczyna

Serial Fleabag, który w TVN Style jest nadawany pod tytułem Współczesna dziewczyna to historia Brytyjki, która po przeżytej tragedii próbuje na nowo poukładać sobie w życie w Londynie. Niestety przeszłość jej oraz jej bliskich sprawia, że tytułowa bohaterka nie daje sobie rady z codziennością, a jedyna co jej wychodzi to kolejne kontakty seksualne. Formuła produkcji, w której główną rolę gra scenarzystka, łamie często tak zwaną czwartą ścianę. Oznacza to, że Fleabag zwraca się pomiędzy kolejnymi perypetiami bezpośrednio do widzów. Jej tragiczne losy są przedstawiane w sposób komediowy, co tak bardzo spodobało się brytyjskim widzom.

Może i Polacy będą pod wrażeniem Fleabag? To znaczy Współczesnej dziewczyny, bo właśnie pod takim tytułem należy szukać brytyjskiego hitu w programie telewizyjnym. Niestety trzeba na niego też długo czekać. Emisja kolejnych odcinków w TVN Style odbywa się bowiem w nocy z piątki na soboty o 0:25. Gazecie Wyborczej, którą oburzyła i pora emisji i zmieniony tytuł, przedstawiciele TVN wysłali komunikat z wyjaśnieniem obu spraw. Dowiadujemy się z niego, że stacja była w posiadaniu praw do serialu już rok temu i wtedy też wyświetlała go pod nowym tytułem. „Po pierwsze nie możemy być niekonsekwentni w sprawie tytułów naszych audycji i zmieniać ich przy kolejnych emisjach. Po drugie prawie zawsze tłumaczymy oryginalne tytuły programów, kiedy zamierzamy wyemitować na naszej antenie. Właśnie tego oczekują od nas nasi widzowie”, napisano w oświadczeniu. Decyzję o nocnej emisji brytyjskiego hitu, TVN Style tłumaczy z kolei polskim prawem, które nie dopuszcza możliwości emisji w telewizji brutalnych scen przed godziną 23:00. W wymarzonej dziewczynie widzowie zobaczą między innymi scenę seksu analnego oraz usłyszą wiele niecenzuralnych słów.

Będziecie oglądać? 

Fleabag, Współczesna dziewczyna
Fot. materiały prasowe

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.