Fleabag, Współczesna dziewczyna
Fot. materiały prasowe
O TYM SIĘ MÓWI

Polska stacja pokaże najgłośniejszy brytyjski serial ostatnich lat. Są pewne kontrowersje!

Telewizja zmieniła jego tytuł i zdecydowała się na emisję nocą...

Rafał Kowalski 5 października 2019 08:58
Fleabag, Współczesna dziewczyna
Fot. materiały prasowe

Fleabag to potocznego języka angielskiego wyraz oznaczający włóczęgę lub osobę brudną i zaniedbaną. Zdecydowanie zaniedbany nie jest jednak serial o tytule Fleabag, którego emisję właśnie rozpoczęło TVN Style. Dopieszczona w każdym calu brytyjska produkcja, do której scenariusz napisała Phoebe Waller-Bridge, zgarnęła ostatnio aż sześć nagród Emmy. To wystarczający dowód na to, że warto obejrzeć serial, który doczekał się aż dwóch sezonów. Dlaczego jednak polscy widzowie mogą zobaczyć go jedynie późną nocą i to… pod zmienionym tytułem?!

Fleabag w polskiej telewizji jako Współczesna dziewczyna

Serial Fleabag, który w TVN Style jest nadawany pod tytułem Współczesna dziewczyna to historia Brytyjki, która po przeżytej tragedii próbuje na nowo poukładać sobie w życie w Londynie. Niestety przeszłość jej oraz jej bliskich sprawia, że tytułowa bohaterka nie daje sobie rady z codziennością, a jedyna co jej wychodzi to kolejne kontakty seksualne. Formuła produkcji, w której główną rolę gra scenarzystka, łamie często tak zwaną czwartą ścianę. Oznacza to, że Fleabag zwraca się pomiędzy kolejnymi perypetiami bezpośrednio do widzów. Jej tragiczne losy są przedstawiane w sposób komediowy, co tak bardzo spodobało się brytyjskim widzom.

Może i Polacy będą pod wrażeniem Fleabag? To znaczy Współczesnej dziewczyny, bo właśnie pod takim tytułem należy szukać brytyjskiego hitu w programie telewizyjnym. Niestety trzeba na niego też długo czekać. Emisja kolejnych odcinków w TVN Style odbywa się bowiem w nocy z piątki na soboty o 0:25. Gazecie Wyborczej, którą oburzyła i pora emisji i zmieniony tytuł, przedstawiciele TVN wysłali komunikat z wyjaśnieniem obu spraw. Dowiadujemy się z niego, że stacja była w posiadaniu praw do serialu już rok temu i wtedy też wyświetlała go pod nowym tytułem. „Po pierwsze nie możemy być niekonsekwentni w sprawie tytułów naszych audycji i zmieniać ich przy kolejnych emisjach. Po drugie prawie zawsze tłumaczymy oryginalne tytuły programów, kiedy zamierzamy wyemitować na naszej antenie. Właśnie tego oczekują od nas nasi widzowie”, napisano w oświadczeniu. Decyzję o nocnej emisji brytyjskiego hitu, TVN Style tłumaczy z kolei polskim prawem, które nie dopuszcza możliwości emisji w telewizji brutalnych scen przed godziną 23:00. W wymarzonej dziewczynie widzowie zobaczą między innymi scenę seksu analnego oraz usłyszą wiele niecenzuralnych słów.

Będziecie oglądać? 

Fleabag, Współczesna dziewczyna
Fot. materiały prasowe

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…