Aktorka obchodzi dziś 40. urodziny

Rafał Kowalski 1 listopada 2021 15:51

Ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie i zagrała w ponad 30 filmach i serialach, ale to rola Klaudii Kozioł w Ranczu przyniosła Marcie Chodorowskiej największą popularność. Czym dziś zajmuje się aktorka, która zyskała rozgłos w 2006 roku? 40-letnia mama siedmioletniego Władysława nie przypomina siebie sprzed dekady!

Popularność przyniosła jej rola Klaudii z Rancza. Co dziś robi Marta Chodorowska?

Marta Chodorowska urodziła się 1 listopada 1981 r. w Sztumie. Aktorka świętuje dziś swoje 40. urodziny! Jak podkreśliła w wywiadzie dla Plejady, mimo że pochodzi z małej miejscowości, w której nie było teatru, to w jej rodzinnym domu panował kult aktorów i zawsze oglądało się poniedziałkowy Teatr Telewizji. Marta od dziecka wiedziała, że zostanie aktorką. Na studia aktorskie dostała się za drugim razem. Już na pierwszym roku miała okazję zadebiutować na ekranie w głównej roli w filmie "Powiedz to, Gabi". 

Pod koniec edukacji otrzymała zaproszenie na casting od reżysera serialu "Ranczo", Wojciecha Adamczyka. Był on jednocześnie profesorem w Akademii Teatralnej w Warszawie, który kojarzył aktorkę z różnych egzaminów w szkole. Mimo że Marta Chodorowska nie była przekonana do grania w komediowej formie, nie wypadało jej odmówić na zaproszenie profesora. Na castingu okazała się idealna do roli Klaudii Kozioł, córki wójta granego przez Cezarego Żaka. 

Kiedy jeszcze tego samego dnia dostała telefon od producenta z wiadomością o propozycji pracy na planie, nie była podekscytowana. Wszystko zmieniło się, kiedy Marta Chodorowska przeczytała scenariusz. "Kiedy przeczytałam pierwsze sceny, to wiedziałam, że to nie jest taki sobie byle jaki sitcom, tylko to są świetnie napisane role, a ja mam do zagrania kilka ról w ramach jednej postaci, więc bardzo się ucieszyłam na te zadania aktorskie", opowiadała w rozmowie z Aleksandrą Czajkowską dla Plejady

Sukces, jaki osiągnął serial "Ranczo", otworzył aktorce wiele drzwi do kariery. Jak sama przyznała, daj jej nazwisko i rozpoznawalność. Marta Chodorowska nie ukrywa, że rola Klaudii przyczepiła jej także pewną łatkę, która chwilami uwiera. Uważa się ją teraz bowiem za aktorkę komediową i głównie z takimi rolami jest obecnie kojarzona.

Marta Chodorowska: mąż, dziecko

Obecnie aktorka pracuje na planach kilku seriali. Możemy oglądać ją w produkcjach "Pierwsza miłość", "Usta, usta" oraz "Kuchnia", a także na deskach teatrów Capitol i Kamienica. 

Prywatnie gwiazda jest szczęśliwą żoną i mamą. Jej synek, Władysław, ma już 7 lat. Tuż po jego narodzinach aktorka wzięła sekretny ślub. Marta Chodorowska bardzo strzeże prywatności swojej rodziny. Na imprezach branżowych nie pokazuje się w obecności męża. Zdradziła o nim tylko tyle, że znają się jeszcze z czasów liceum i pochodzą z tego samego miasta. Uczucie narodziło się między nimi kilka lat później, kiedy spotkali się ponownie, tym razem mieszkając już w Warszawie. Kiedy tylko mają okazję, podróżują wraz z synem, spędzając jak najwięcej czasu na łonie natury. Swoje 40. urodziny aktorka świętuje w Bieszczadach. Podzieliła się kilkoma szczęśliwymi kadrami na swoim Instagramie, z dopiskiem, że pogoda bardzo dopisuje. 

Poza regularną grą w serialach i teatrze aktorka poinformowała jakiś czas temu na swoim Instagramie o nowym projekcie, w którym wzięła udział. Okazało się, że Marta Chodorowska prowadzi także program telewizyjny dla dzieci o zdrowym odżywianiu. "Tak się cieszę, że wreszcie zrobiłam coś dla najważniejszego mojego widza. Mojemu synkowi bardzo się podobało. Czytał ze mną scenariusz, oglądał pozdrowienia wysyłane z planu i nagrywane przez gadające owoce i warzywa i w końcu zatwierdził z satysfakcją cały pierwszy odcinek" – napisała w poście.

Zobaczcie archiwalne i najnowsze zdjęcia 40-latki. 

1/5
Marta Chodorowska
Copyright @AKPA
1/5

Tak Marta Chodorowska wyglądała w 2008 roku

2/5
Marta Chodorowska
Copyright @PIOTR FOTEK/REPORTER
2/5

Jedenaście lat później wygląda tak samo młodo!

3/5
Marta Chodorowska
Copyright @ONS
3/5

23.09.2019 roku na premierze komedii "O co biega?" aktorka zachwyciła figurą i długimi włosami

4/5
Marta Chodorowska
Copyright @TRICOLORS/eastnews
4/5

Lubiliście postać graną przez Martę Chodorowską w hicie TVP?

5/5
Marta Chodorowska co dziś robi
Copyright @JACEK DOMINSKI/REPORTER
5/5

Marta Chodorowska na próbie sztuki "Kolacja dla głupca" w reżyserii Cezarego Żaka, 10.06.2021 r. 

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.