Anna Iberszer, Zorro - proba w Teatrze Komedia, 09.11.2013 rok
Fot. TRICOLORS/East News
Z ŻYCIA GWIAZD

Anna Iberszer serca widzów skradła jako policjantka Franceska w serialu Ranczo. Co dziś robi?

Zobacz, jak zmieniła się aktorka

Damian Brillowski 25 maja 2022 08:53
Anna Iberszer, Zorro - proba w Teatrze Komedia, 09.11.2013 rok
Fot. TRICOLORS/East News

Ranczo szturmem podbiło serca milionów Polaków. Widzowie z zapartym tchem śledzili co niedzielę w telewizji losy mieszkańców małej wsi Wilkowyje. Aktorzy stworzyli na ekranie niezapomniane i barwne kreacje. Jedną z nich była sympatyczna i energiczna włoska policjantka Francesca Andreoni, która w serialu zakochała się w nauczycielu języka polskiego Panu Witebskim. Rolę tę brawurowo odegrała Anna Iberszer. Co dziś robi i jak wygląda ulubienica widzów? .

Anna Iberszer jako temperamentna Włoszka w serialu „Ranczo” 

Anna Iberszer przyszła na świat w 22 marca 1976 roku w Lublinie. To właśnie tam na poważnie zainteresowała się muzyką i tańcem. Ukończyła klasę organów w miejscowym liceum. Po maturze przeprowadziła się do Warszawy, gdzie w 2000 roku obroniła dyplom na wydziale reżyserii dźwięku Akademii Muzycznej im. F. Chopina. W 2004 roku została absolwentką Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich. Cztery lata później, aby zostać profesjonalną aktorką zdała egzamin eksternistyczny. Jednak pierwsze kroki przed kamerą zaczęła stawiać już w 2003 roku.

Zanim pojawiła się w kultowym „Ranczu” grywała epizodyczne role w takich serialach jak: „M jak miłość”, „Sąsiedzi”, „Klan”, „Oficer” czy „Ojciec Mateusz”. Wystąpiła również w kilku filmach m.in. „Lejdis” i „Idealny facet dla mojej dziewczyny”. Prawdziwą sławę zdobyła wcielając się w rezolutną Włoszkę w serialu „Ranczo”. Jako piękna i energiczna policjantka dzielnie pilnowała porządku wśród mieszkańców Wilkowyj, a przy okazji rozkochała w sobie miejscowego polonistę. 

Anna Iberszer nie bez powodu zagrała Włoszkę, gdyż w rzeczywistości również ma włoskie korzenie. Jej babcia Angela Gasperini pochodziła z Włoch, a dokładniej z Wenecji. W wyniku różnych zawirowań losowych przeprowadziła się z rodziną do Polski do małej miejscowości Strzyżowie w Lubelskiem. W rezultacie, Anna Iberszer urodziła się i od małego była wychowana w kraju nad Wisłą. 

Aktorka w jednym z wywiadów przyznała, że sama mobilizowała siebie do nauki włoskiego i co roku jeździła do Rimini we Włoszech, aby tam szlifować język. „Mieć korzenie włoskie i nie mówić w tym języku? To zmobilizowało mnie, aby w każde wakacje jeździć do szkoły językowej w Rimini, tam też poznałam kulturę i historię kraju mojej babci. Dzięki temu znam włoski i choć teraz w pracy i w życiu częściej posługuję się hiszpańskim i angielskim, to jednak mam duży sentyment do tego języka”, opowiadała w jednym z wywiadów.

Jednocześnie zdradziła, że rolę w "Ranczu" dostała po warunkach. „Stąd też rola Franczeski w serialu „Ranczo”. Producent i scenarzyści wiedząc o moim włoskim pochodzeniu stworzyli mi postać „na miarę” – energiczną policjantkę, Franceskę. Z czasem wykorzystali też moje umiejętności taneczne rozpisując scenę ognistego tanga z Jackiem Kawalcem. Byłam w swoim żywiole”, wspominała.

Czytaj także: Jacek Borcuch i Ilona Ostrowska. „Tulipany” poprowadziły ich na ślubny kobierzec, lecz pewna decyzja stanęła na drodze ich miłości…

Anna Iberszer, Olga Kowalska, Ranczo sezon 10, 01.01.2016 rok
Fot. Krzysztof Wellman/TVP/East News

Anna Iberszer, Olga Kowalska, Ranczo sezon 10, 01.01.2016 rok

Anna Iberszer, Swięta na palnie serialu Ranczo, 11.11.2015 rok
Fot. Gałązka/AKPA
Święta na planie serialu "Ranczo", 11.11.2015 rok

Anna Iberszer to pasjonatka tańca i języków 

Anna Iberszer to nie tylko wzięta aktorka, ale również tancerka i choreografka. Z zapałem i poświęceniem trenuje taniec towarzyski. Jak na temperamentną Włoszkę przystało tańczy tango i flamenco. Swoje umiejętności doskonaliła w Berlinie, Wiedniu czy Paryżu. 

Niejednokrotnie grała tancerki w serialach np. w „Przyjaciółkach”, „Na Wspólnej” lub „W rytmie serca”. Również w spektaklach teatralnych wykorzystuje taneczne zdolności, o czym mogli się przekonać widzowie stołecznych teatrów, m.in. Teatru Polonia, Och-Teatru i Teatru Capitol. 

Czytaj też: Franciszek Pieczka kończy karierę aktorską. Nigdy więcej już nie zagra. „Nie ma już siły, czas odpocząć”

Anna Iberszer, Pokaz Doroty Goldpoint na 90-leciu Juraty
Fot. VIPHOTO/East News

Anna Iberszer, Pokaz Doroty Goldpoint na 90-leciu Juraty, 2021 rok
 

Co ciekawe, Iberszer jest też prawdziwą poliglotką. Do tej pory przyswoiła aż sześć języków od włoskiego przez hiszpański, francuski, angielski po rosyjski. Nie można też zapomnieć o języku polskim. Nauka nowych słówek sprawia jej ogromną radość. 

W życiu prywatnym Anna Iberszer jest żoną aktora Tomasza Drabka znanego chociażby z seriali „Diagnoza” czy ,,Ucho Prezesa". Para doczekała się syna Karola. W styczniu 2022 roku małżonkowie świętowali 10. rocznicę ślubu. Aktorka jest dość aktywna w mediach społecznościowych, gdzie zdarza się jej publikować rodzinne fotografie, jednak nie pokazuje na nich wizerunku dziecka. Na jej profilu na Instagramie można za to zobaczyć sporo zdjęć z prób teatralnych, wakacji czy też odważnych sesji fotograficznych. Jej ostatnią rolą była postać lekarki Laury w serialu „Święty” na antenie TV4. 

Zobacz, jak obecnie wygląda Anna Iberszer. Trzeba przyznać, że zachwyca urodą.  

Czytaj także: Widzowie pokochali go za rolę w serialu Ranczo! Kim jest Bogdan Kalus? 

Anna Iberszer, 24.01.2018 Warszawa TVP Wielki test Mistrzowie uśmiechu
Fot. Piotr Fotek/EastNews

Anna Iberszer, Wielki test Mistrzowie uśmiechu w TVP, Warszawa, 24.01.2018 rok

Anna Iberszer, Scena Relax - nowy sezon artystyczny, Warszawa, 08.09.2021 rok
Fot. ADAM JANKOWSKI/EastNews

Anna Iberszer, Scena Relax - nowy sezon artystyczny, Warszawa, 08.09.2021 rok

Anna Iberszer, Jubileuszowa 10. edycja kampanii Dotykam=Wygrywam, Warszawa, 24.09.2021 rok
Fot. Beata Zawadzka/East News
Anna Iberszer, Jubileuszowa 10. edycja kampanii Dotykam=Wygrywam, Warszawa, 24.09.2021 rok

Anna Iberszer, Premiera spektaklu
Fot. Gałązka/AKPA

Anna Iberszer, Premiera spektaklu "Mąż i żona", 2022

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.