Bogdan Kalus
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER
O TYM SIĘ MÓWI

Widzowie pokochali go za rolę w serialu Ranczo! Kim jest Bogdan Kalus? 

Poznajcie uczestnika 11. edycji ,,Tańca z Gwiazdami”!

Olga Figaszewska 8 marca 2020 17:51
Bogdan Kalus
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Posiada niesamowite poczucie humoru i potrafi rozbawić największego ponuraka. Miał być muzykiem, ale został aktorem. Widzowie pokochali go za rolę Tadeusza Hadziuka w serialu Ranczo! Teraz Bogdan Kalus może sprawdzić się na parkiecie Tańca z Gwiazdami. W pierwszym odcinku show Polsatu wraz z Lenką Kliment zachwycili widzów programu! A co wiemy o życiu Bogdana Kalusa? Sprawdźcie sami! 

Bogdan Kalus kim jest uczestnik 11. edycji Tańca z Gwiazdami?

Bogdan Kalus to aktor filmowy, teatralny, artysta kabaretowy, a także kapitan Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich. Bogdan Kalus pochodzi z Chorzowa. Ale od kilkunastu lat mieszka i pracuje w Warszawie. Niedługo będzie świętował swoje 55 urodziny. Jako nastolatek zespół rockowy, w którym grał na perkusji. Jest współzałożycielem kabaretu KaŁaMaSz, a także występuje w kabarecie Ławeczka. Od 2008 roku jest związany z Teatrem Capitol w Warszawie. Mogliśmy podziwiać go w takich produkcjach, jak: „Halo Hans! Czyli nie ze mną te numery!”, „U Pana Boga w ogródku", „Drzazgi”, „Klub Włóczykijów”, „Stacyjka”. Ale największą popularność przyniosła mu rola Tadeusza Hadziuka w serialu Ranczo.

,,Kocha podróże, a jego ulubiony kierunek to Azja. Razem z żoną odwiedził wielokrotnie Malezję, Indonezję (w tym wyspy Jawa i Bali) oraz Wietnam. Z pewnością podziwiał niezwykłą przyrodę i roślinność, bo w młodości planował zostać... ogrodnikiem. Jako dziecko lubił iść „pod prąd”. Gdy koledzy kopali w piłkę, on grał w siatkówkę, a gdy chwytali za gitarę, on zdecydował się na perkusję. Mówi, że gdyby nie został aktorem, chciałby zawodowo grać na tym instrumencie albo prowadzić restaurację. Z pewnością miałaby znakomitą kartę win i whisky, bo Bogdan Kalus jest ich znawcą", mogliśmy przeczytać na oficjalnej stronie Tańca z Gwiazdami. 

Bogdan Kalus spełnia się nie tylko w życiu zawodowym. Od 27 lat wraz z żoną Katarzyną tworzą szczęśliwą rodzinę! Wspólnie doczekali się syna, Piotra. 

Bogdan Kalus w 11. edycji Tańca z Gwiazdami

W jednym z wywiadów Bogdan Kalus podkreślał, że problemy zdrowotne mogły przekreślić jego szanse na udział w Tańcu z Gwizdami. Aktor miał zawał. Przed podjęciem ostatecznej decyzji musiał się skonsultować z lekarzem.

,,Musiałem skonsultować się z lekarzem. Niespełna 18 lat temu nie miałem co robić w sylwestra i stwierdziłem, że zawał serca to będzie dobry pomysł. Robiłem EKG wysiłkowe i okazało się, że spokojnie dam radę. Nie jestem typem gościa, który leży w domu na kanapie i jedyny mięsień, jaki pracuje, to mięsień kciuka, od pilota. Coś tam robię. Nie dużo, ale zawsze coś", mówił w rozmowie z Super Expressem. 

W pierwszym odcinku aktor skradł serca widzów Polsatu. Bogdan Kalus i Lenka Kliment zatańczyli do jive'a, a jury oceniło ich taniec na 18 punków! Życzymy sukcesów!   

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

18 punktów dla jive #BogdanKalus i @lenkakliment #klika

Post udostępniony przez Taniec z Gwiazdami (@tanieczgwiazdami)

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.