Sędzia Anna Maria Wesołowska
Fot. Bartosz Krupa/East News
Z ŻYCIA GWIAZD

Śmierć męża, operacja mózgu... Anna Maria Wesołowska ma za sobą trudny czas

Ulubienica widzów spisała testament

Weronika Kostyra 18 grudnia 2021 13:00
Sędzia Anna Maria Wesołowska
Fot. Bartosz Krupa/East News

Anna Maria Wesołowska, która zazwyczaj nie mówi o swoim życiu prywatnym zdradziła jakiś czas temu, że ma za sobą bardzo trudny czas – straciła męża i przeszła poważną operację onkologiczną. „Siłę dają mi dzieci i ludzie, bowiem wyniki nie są najlepsze...”, zdradziła 2 lata temu w rozmowie z Beatą Tadlą dla Onetu. Jak dziś wygląda jej życie?

Anna Maria Wesołowska przeszła poważną operację mózgu

Kiedy pod koniec 2019 roku ujawniono, że Anna Maria Wesołowska wraca do telewizji, Internet obiegły jej nowe zdjęcia. Dawno nie widziana sędzia zmieniła się nieco. Komentujący stwierdzili jednak, że zmiana wyglądu to konsekwencja operacji plastycznych. Prawda jest jednak zupełnie inna. W programie Dzień dobry TVN gwiazda wyznała wówczas, że przeszła niedawno skomplikowaną operację mózgu.

„Pod zdjęciem, gdzie mam jedno oko większe, drugie mniejsze, po poważnej operacji mózgu, jest wpis: chirurg plastyk się nie popisał. Po co tej kobiecie tego typu operacja? To nie chirurg plastyk, bo przecież miałam poważną operację onkologiczną. I mogę podziękować panu profesorowi, który uratował mi życie. To, że część twarzy jest trochę inna, bo lekko sparaliżowana, czy to ma znaczenie? No pewnie, że zostało, trochę wygolonej głowy. Ale ja żyję, ja mówię, myślę”, powiedziała sędzia.

Anna Maria Wesołowska wyznała, że przed operacją spisała testament. Wierzyła jednak, że przebiegnie ona pomyślnie. Poprosiła nawet profesora, by nie golono jej całej głowy, ponieważ trzy tygodnie później planowała rozpocząć zdjęcia do programu. Zaskoczony lekarz odpowiedział podobno: „Przecież pani może umrzeć, o czym pani mówi. Jakie nagrania?”, relacjonowała.

SPRAWDŹ: Joanna Racewicz zamknęła bolesny rozdział w życiu. 11 lat temu w Smoleńsku straciła męża. Co dziennikarka mówi o nowej sobie?

Anna Maria Wesołowska 2020
Fot. east news /vip photo

Anna Maria Wesołowska - śmierć męża, dalsza kariera

Niestety w 2018 roku sędzia przeżyła też osobistą tragedię. Straciła ukochanego męża, Ryszarda. Do tej pory mówienie o tym sprawia jej trudność. „Ten rok był dla mnie bardzo trudny. Odszedł mój mąż, w takich dramatycznych sytuacjach. Nie umiem jeszcze o tym mówić. Czuję się jakbym była jedynie połówką. Pięćdziesiątą rocznicę byśmy obchodzili za rok. Szkoda, takie życie”, opowiedziała.

Wsparciem dla Anny Marii Wesołowskiej są jej córki i pięcioro wnucząt, którym poświęca każdą wolną chwilę. Anna Maria Wesołowska właśnie napisała poradnik dla młodzieży o tym, jakie są konsekwencje prawne określonych czynów prawnych. „Cieszę się, że wiele fajnych rzeczy mogę zrobić. Spotykać się z dzieciakami, ze społeczeństwem i rozmawiać o tym, jak się nie dzielić, tylko wspierać. To jest połowa sukcesu w każdej chorobie, żeby być razem”, wyznała w rozmowie z Onetem.

Ulubienica widzów wciąż jest aktywna zawodowo. Rok temu wydała ebooka Stalking, posiadanie narkotyków i inne czyny zabronione. Poradnik prawny dla młodzieży (i nie tylko). „Piwo na ławce w parku wydaje się „normalką”, tymczasem jest to wykroczenie zagrożone karą. Ośmieszanie, dręczenie koleżanki czy kolegi to nie zabawa, tylko przestępstwo nękania zagrożone karą więzienia. Zmiana daty urodzenia w legitymacji szkolnej to nie jest nic nieznaczący szczegół, ale podrobienie dokumentu zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności. Najczęściej o tym wszystkim nie wiemy”, pisała o swojej wirtualnej książce sędzia.

Życzymy jej dużo zdrowia, spełniania kolejnych marzeń i wyznaczania sobie kolejnych celów do realizowania!  

CZYTAJ TEŻ: Dziennikarz Dzień Dobry TVN kupił na Sycylii dom za 1 euro?! „W teorii to wystarczy, a w praktyce...”. Piotr Wojtasik i Małgorzata Ciuksza zdradzili sekrety tego typu inwestycji

Anna Maria Wesołowska smutna
Fot. Bartosz KRUPA/East News

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

❗️Tam, gdzie jest alkohol, jest też przemoc, jeżeli nie fizyczna, to psychiczna. Prawo próbuje z tym walczyć. ✍🏻 Ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z 26 października 1982 r. początkowo nie zawierała zakazu spożywania alkoholu w miejscu publicznym, ale przewidywała możliwość wprowadzenia regulaminowego zakazu sprzedaży, spożywania czy podawania alkoholu. ✍🏻 Walcząc z narastającym problemem alkoholizmu, uchwałą Rady Miejskiej w Łodzi już w 1995 roku wprowadzono zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Podobne uchwały podjęto w wielu innych miastach. Sąd Najwyższy uznał jednak, że zakaz nie może być ogólny, może dotyczyć tylko określonych miejsc. ✍🏻 Podejmowano więc kolejne uchwały przewidujące zakaz spożywania alkoholu w miejscach, gdzie najczęściej zbierała się młodzież. Niewiele to pomogło – zawsze znalazło się miejsce, gdzie zakaz nie obowiązywał. ✍🏻 W czerwcu 2001 roku w ustawie o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi wprowadzono zakaz spożywania napojów alkoholowych na ulicach, placach i w parkach. Nadal nie rozwiązało to wszystkich problemów. Alkohol spożywano np. w bramach, na plażach. ✍🏻 Od 9 marca 2018 roku obowiązuje bardzo istotna zmiana. Wprowadzono wtedy zakaz spożywania alkoholu w miejscu publicznym. Rada gminy może w drodze uchwały wprowadzić odstępstwa od tej zasady, jeżeli uzna, że nie będzie to miało negatywnego wpływu na kształtowanie polityki społecznej w zakresie przeciwdziałania alkoholizmowi. Ponieważ alkoholizm jest bardzo poważnym problemem społecznym, takich uchwał jest niewiele. ❗️Obecnie spożywanie alkoholu w miejscu publicznym, czyli ogólnie dostępnym, jest wykroczeniem. Warto znać przepisy, żeby nie narazić się na mandat za łyk piwa w autobusie czy spożywanie własnego alkoholu w restauracji. 📒 Więcej na ten temat przeczytacie w moim ebooku na @how2.shop #prawo #edukacja #edukacjaprawna #alkohol #mlodziez #problemy #szkola #alkoholizm #kodeks #przepisy #ustawa #sedziaannamariawesolowska

Post udostępniony przez Anna Maria Wesołowska (@annamaria_wesolowska)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Zaraz premiera #SedziaAnnaMariaWesolowska! Gotowi? Start o 18:00 💙 #TTV

Post udostępniony przez TTV.pl (@ttv.pl)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.