Sędzia Anna Maria Wesołowska
Fot. Bartosz Krupa/East News
Z ŻYCIA GWIAZD

Śmierć męża, operacja mózgu, spisanie testamentu... Anna Maria Wesołowska ma za sobą trudny czas

Wyniki badań po operacji guza mózgu wciąż nie są najlepsze...

Weronika Kostyra 19 października 2020 17:02
Sędzia Anna Maria Wesołowska
Fot. Bartosz Krupa/East News

Fanów bardzo ucieszyła wiadomość, że po długiej nieobecności program Sędzia Anna Maria Wesołowska wraca na antenę. Przed laty cieszył się on dużą popularnością. Anna Maria Wesołowska, która zazwyczaj nie mówi o swoim życiu prywatnym zdradziła jakiś czas temu, że ma za sobą bardzo trudny czas – straciła męża i przeszła poważną operację onkologiczną. „Siłę dają mi dzieci i ludzie, bowiem wyniki nie są najlepsze...”, zdradziła w rozmowie z Beatą Tadlą dla Onetu. Jak dziś wygląda jej życie?

Anna Maria Wesołowska przeszła poważną operację mózgu

Kiedy pod koniec ubiegłego roku ujawniono, że Anna Maria Wesołowska wraca do telewizji, Internet obiegły jej nowe zdjęcia. Dawno nie widziana sędzia zmieniła się nieco. Komentujący stwierdzili jednak, że zmiana wyglądu to konsekwencja operacji plastycznych. Prawda jest jednak zupełnie inna. W programie Dzień dobry TVN gwiazda wyznała wówczas, że przeszła niedawno skomplikowaną operację mózgu.

„Pod zdjęciem, gdzie mam jedno oko większe, drugie mniejsze, po poważnej operacji mózgu, jest wpis: chirurg plastyk się nie popisał. Po co tej kobiecie tego typu operacja? To nie chirurg plastyk, bo przecież miałam poważną operację onkologiczną. I mogę podziękować panu profesorowi, który uratował mi życie. To, że część twarzy jest trochę inna, bo lekko sparaliżowana, czy to ma znaczenie? No pewnie, że zostało, trochę wygolonej głowy. Ale ja żyję, ja mówię, myślę”, powiedziała sędzia.

Anna Maria Wesołowska wyznała, że przed operacją spisała testament. Wierzyła jednak, że przebiegnie ona pomyślnie. Poprosiła nawet profesora, by nie golono jej całej głowy, ponieważ trzy tygodnie później planowała rozpocząć zdjęcia do programu. Zaskoczony lekarz odpowiedział podobno: „Przecież pani może umrzeć, o czym pani mówi. Jakie nagrania?”, relacjonowała.

Niestety w 2018 roku sędzia przeżyła też osobistą tragedię. Straciła ukochanego męża, Ryszarda. Do tej pory mówienie o tym sprawia jej trudność. „Ten rok był dla mnie bardzo trudny. Odszedł mój mąż, w takich dramatycznych sytuacjach. Nie umiem jeszcze o tym mówić. Czuję się jakbym była jedynie połówką. Pięćdziesiątą rocznicę byśmy obchodzili za rok. Szkoda, takie życie”, opowiedziała.

Wsparciem dla Anny Marii Wesołowskiej są jej córki i pięcioro wnucząt, którym poświęca każdą wolną chwilę. Anna Maria Wesołowska właśnie napisała poradnik dla młodzieży o tym, jakie są konsekwencje prawne określonych czynów prawnych. „Cieszę się, że wiele fajnych rzeczy mogę zrobić. Spotykać się z dzieciakami, ze społeczeństwem i rozmawiać o tym, jak się nie dzielić, tylko wspierać. To jest połowa sukcesu w każdej chorobie, żeby być razem”, wyznała w rozmowie z Onetem.

Życzymy jej dużo zdrowia, spełniania kolejnych marzeń i wyznaczania sobie kolejnych celów do realizowania!  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

❗️Tam, gdzie jest alkohol, jest też przemoc, jeżeli nie fizyczna, to psychiczna. Prawo próbuje z tym walczyć. ✍🏻 Ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z 26 października 1982 r. początkowo nie zawierała zakazu spożywania alkoholu w miejscu publicznym, ale przewidywała możliwość wprowadzenia regulaminowego zakazu sprzedaży, spożywania czy podawania alkoholu. ✍🏻 Walcząc z narastającym problemem alkoholizmu, uchwałą Rady Miejskiej w Łodzi już w 1995 roku wprowadzono zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Podobne uchwały podjęto w wielu innych miastach. Sąd Najwyższy uznał jednak, że zakaz nie może być ogólny, może dotyczyć tylko określonych miejsc. ✍🏻 Podejmowano więc kolejne uchwały przewidujące zakaz spożywania alkoholu w miejscach, gdzie najczęściej zbierała się młodzież. Niewiele to pomogło – zawsze znalazło się miejsce, gdzie zakaz nie obowiązywał. ✍🏻 W czerwcu 2001 roku w ustawie o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi wprowadzono zakaz spożywania napojów alkoholowych na ulicach, placach i w parkach. Nadal nie rozwiązało to wszystkich problemów. Alkohol spożywano np. w bramach, na plażach. ✍🏻 Od 9 marca 2018 roku obowiązuje bardzo istotna zmiana. Wprowadzono wtedy zakaz spożywania alkoholu w miejscu publicznym. Rada gminy może w drodze uchwały wprowadzić odstępstwa od tej zasady, jeżeli uzna, że nie będzie to miało negatywnego wpływu na kształtowanie polityki społecznej w zakresie przeciwdziałania alkoholizmowi. Ponieważ alkoholizm jest bardzo poważnym problemem społecznym, takich uchwał jest niewiele. ❗️Obecnie spożywanie alkoholu w miejscu publicznym, czyli ogólnie dostępnym, jest wykroczeniem. Warto znać przepisy, żeby nie narazić się na mandat za łyk piwa w autobusie czy spożywanie własnego alkoholu w restauracji. 📒 Więcej na ten temat przeczytacie w moim ebooku na @how2.shop #prawo #edukacja #edukacjaprawna #alkohol #mlodziez #problemy #szkola #alkoholizm #kodeks #przepisy #ustawa #sedziaannamariawesolowska

Post udostępniony przez Anna Maria Wesołowska (@annamaria_wesolowska)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Zaraz premiera #SedziaAnnaMariaWesolowska! Gotowi? Start o 18:00 💙 #TTV

Post udostępniony przez TTV.pl (@ttv.pl)

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.