Joanna Kryńska, Konferencja prasowa Wielkiej Loterii Top Charity 2023
Fot. Pawel Wodzynski/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Diagnoza lekarzy była dla niej ciosem. Dziennikarka TVN przeszła poważną operację usunięcia guza z mózgu

"Mam drugie życie", mówi Joanna Kryńska

Olga Figaszewska 10 kwietnia 2024 09:55
Joanna Kryńska, Konferencja prasowa Wielkiej Loterii Top Charity 2023
Fot. Pawel Wodzynski/East News

Diagnoza spadła na nią nieoczekiwanie. Joanna Kryńska niedawno przeszła poważną operację usunięcia guza z mózgu. Dziennikarka TVN24 powoli wraca do zdrowia i sił. „Po operacji mam drugie życie”, wyznała w poruszającym poście i zaapelowała do obserwatorów. 

Joanna Kryńska o chorobie i walce o zdrowie

Joanna Kryńska skupia się na powrocie do zdrowia. To dlatego od pewnego czasu nie pojawiała się na ekranie. Dziennikarka TVN doświadczyła ostatnio trudnych chwil. Na początku marca dowiedziała się, że czeka ją prawdziwa walka. Rezonans głowy wykazał guza mózgu, a diagnoza lekarzy była dla niej szokiem.  

„Po rezonansie magnetycznym głowy — 8 marca — dowiedziałam się, że czeka mnie operacja. Obsunęłam się Grzesiowi na ręce po wyniku. Ale On mnie podniósł. Trzeba było działać”, wyznała Joanna Kryńska.

Na każdym kroku mogła liczyć na ogromne wsparcie bliskich. Zaczęli działać, szukali pomocy w wielu szpitalach u najlepszych specjalistów. „Wsparcie i pomoc pojawiły się natychmiast. […] Od momentu poznania wyniku byliśmy wszędzie Bydgoszcz, Warszawa, od szpitala do szpitala. I przyszedł moment, w którym byłam sama. Co czułam przed operacją, znając szczegóły? Że muszę to zrobić, że takie mam dla siebie zadanie. I się udało”, wyznała dziennikarka.

Czytaj też: Wiemy, kiedy Roksana Węgiel wzięła ślub. Wcale tego nie ukrywała, jednak nikt nie zwrócił uwagi na ten szczegół

Joanna Kryńska o powrocie do pełni sił 

Joanna Kryńska przeszła kilkugodzinną operację. Dziś czuje w sercu wdzięczność wobec lekarzy. Guz był umieszczony pół milimetra od aparatu mowy. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze i dziennikarka cieszy się każdym dniem. Mówi wprost – otrzymała drugie życie

„Wdzięczność do lekarzy będzie zawsze w moim sercu. […] Wiedziałam jak blisko aparatu mowy jest guz. Pół milimetra. Mówię, chodzę, wracam szybko do sił, a włosy odrastają. Wynik histopatologii bardzo dobry. Po operacji mam drugie życie”, wyznała Joanna Kryńska za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Dziennikarka wyciągnęła z tej sytuacji pewne wnioski i naukę. Choroba przewartościowała wszystko. Przy okazji zaapelowała do widzów, by nie bagatelizowali żadnych objawów i stawiali się na pierwszym miejscu.

„Czego się nauczyłam…?
Że trzeba ufać, bardziej niż ufałam.
Że kocham jeszcze mocniej tych których mam.
Że każdy z Nas jest taki sam w obliczu choroby.
Że ciesz się Krynia jeszcze bardziej po 21 marca - bo to Twoje drugie urodziny.
Że wierzę, tak jak wierzyłam.
Że Bliskich mam na medal.
Że jestem szczęściarą.
Jeśli coś Was martwi, niepokoi, dziwnie boli - zróbcie jak ja - nie zostawiajcie tego. Badajcie się!”, dodała.

Joanna Kryńska zapowiedziała, że wróci do pracy za jakiś czas. Potrzebuje jeszcze chwili, by zregenerować siły. Zdrowie jest najważniejsze!

Życzymy wszystkiego, co najlepsze!  

Sprawdź też: Jego życie to historia transformacji. „Szukam swojego szczęścia w miłości, na świecie…”

Joanna Kryńska, Dzień Dobry TVN i jego goście - październik 2023
Fot. Ola Skowron/Dzien Dobry TVN/East News

Joanna Kryńska, Dzień Dobry TVN i jego goście - październik 2023
 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.