Anastacia, MTV European Music Awards, Barcelona, Hiszpania, 14.11.2002 rok
Fot. Toni Anne Barson/WireImage
Z ŻYCIA GWIAZD

Dwukrotnie walczyła z chorobą, nie spełniła marzenia o macierzyństwie. Co dziś robi Anastacia? 

Zobacz, jak wygląda jej życie

Olga Figaszewska 3 kwietnia 2022 18:55
Anastacia, MTV European Music Awards, Barcelona, Hiszpania, 14.11.2002 rok
Fot. Toni Anne Barson/WireImage

Mówią o niej – „mała dama z wielkim głosem”. Stworzyła takie przeboje jak I’m Outta Love, One Day in Your Life czy Left Outside Alone. Anastacia od lat zachwyca siłą swojego głosu. W pewnym momencie musiała zawiesić swoją karierę. Dlaczego? Wokalistka skupiała się na zdrowiu. Kilkukrotnie stoczyła walkę o życie, nigdy nie spełniła marzenia o macierzyństwie, nie miała szczęścia w miłości. W tym roku gwiazda skończy 54 lata i wciąż wygląda kwitnąco. 

Anastacia – kariera wokalna

Na swoim koncie ma ponad 30 milionów sprzedanych płyt i rzeszę wiernych fanów. Z pewnością każdy zna jej utwory Stupid Little Things, One Day in Your Life i Left Outside Alone. Anastacia zachwyca mocnym mezzosopranowym głosem i niepowtarzalnym brzemieniem. Posiada jeden z najbardziej charakterystycznych kobiecych wokali na świecie. Błyskawicznie osiągnęła status supergwiazdy.

Pasję do muzyki odziedziczyła po rodzicach. Jej tata, Robert Newkirk był wokalistą, a mama – Diane Hurley aktorką, która związana była z teatrem na Brodwayu. Nic dziwnego, że to właśnie z muzyką Anastacia związała swoją przyszłość. Jednak nie od razu zaczęła śpiewać. Początkowo była związana ze sceną jako tancerka i występowała w teledyskach od połowy lat 80. Dopiero na początku lat 90. postanowiła walczyć o marzenia. Pewnego dnia nagrała swój wokal na kasetę magnetofonową i wtedy dotarło do niej, jaki dar posiada.

Jej starania nie zaowocowały wtedy żadnym kontraktem płytowym. Producenci twierdzili, że jej głos jest intrygujący, jednak brzmienie nie pasowało im do żadnej kategorii. Anastacia nie rezygnowała i występowała w chórkach. W międzyczasie, brała udział w kolejnych konkursach i talent show. Artystka pojawiła się w programie MTV The Cut. W końcu młodą wokalistą zainteresowali się Elton John i Michael Jackson. To otworzyło jej drzwi do kariery i pomogło w podpisaniu pierwszego kontraktu.

Zobacz też: Tak dziś wygląda jedyne dziecko Haliny Frąckowiak. Kim jest Filip? 

Anastacia, MTV European Music Awards, Barcelona, Hiszpania, 14.11.2002 rok
Fot. Toni Anne Barson/WireImage

Anastacia, MTV European Music Awards, Barcelona, Hiszpania, 14.11.2002 rok

Anastacia w 2001 roku
Fot. Rex Features/EAST NEWS

Anastacia, 2001 rok

W 2000 roku wypuściła swój hit - „I'm Outta Love”, który stał się najlepiej sprzedającym się singlem roku z jej pierwszego studyjnego albumu „Not That Kind”. Anastacia została nagrodzona tytułem „Najlepiej sprzedającej się nowej artystki muzyki pop na świecie” w 2001 roku. Kolejnych sześć albumów studyjnych, dało jej status supergwiazdy. Wokalistka  dołączyła w ten sposób do Cher, Celine Dion czy Shakiry.

Trasy koncertowe, projekty muzyczne, wywiady… Dwukrotnie wstrzymywała karierę przez poważne problemy zdrowotne. Anastacia powróciła do swojej pasji po pewnym czasie.

Eksperymentowała i wciąż poszukuje siebie. W 2017 roku na rynku pojawił się jej kolejny album – Evolution. Rok później W 2018 roku Anastacia pojawiła się na Top Of The Top Sopot Festival, gdzie wykonała swoje największe przeboje. Z kolei pod koniec 2019 roku zadebiutowała muzycznie w roli Killer Queen w legendarnym musicalu Queen „We Will Rock You”. Co wiemy o jej życiu prywatnym?

Anastacia w 2018 roku
Fot. Piętka Mieszko/AKPA

Anastacia na festiwalu w Sopocie

Anastacia – jak wygląda jej życie prywatne?

Los jej nie oszczędza. Od dawna mierzy się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Gdy Anastacia miała 13 lat, zdiagnozowano u niej nieuleczalną chorobą Leśniowskiego-Crohna.

W 2003 roku przyszło jej się zmierzyć z nowotworem. Dowiedziała się o nim przez przypadek. Artystka wybrała się na konsultację, ponieważ chciała zmniejszyć piersi. Rutynowa mammografia przed zabiegiem wskazała zmiany. Anastacia mogła się załamać, ale postanowiła walczyć i od razu poddała się leczeniu. Przeszła operację, a także radioterapię. Później specjaliści poinformowali ją, że ma częstoskurcz nadkomorowy serca. Gdy wydawało się, że wszystko powoli zaczyna się układać, w 2013 roku artystka musiała mierzyć się z powrotem choroby nowotworowej piersi.

Dlatego postanowiła poddać się obustronnej mastektomii. Następnie przeszła rekonstrukcję piersi. To był intensywny czas, w którym dla artystki najważniejszy był powrót do zdrowia. Anastacia założyła też fundację, której celem jest promowanie profilaktyki raka piersi wśród kobiet.

Przeczytaj też: 22 lata temu wygrała Szansę na sukces, dziś ma urodziny. Jak wygląda życie Georginy Tarasiuk?

Anastacia, 2021
Fot. Piovanotto Marco/ABACA/Abaca/East News

Gwiazda odkryła w sobie wewnętrzną siłę, która pomogła jej się skupić na walce. Nie zamierzała się poddawać chorobie. To nauczyło ją jednego – by niczego nie odkładać na potem. „Czasami musisz zgubić drogę, by odnaleźć siebie na nowo, pokonywać wyzwania, eksperymentować, ale jeśli jesteś wystarczająco skupiony, znajdziesz drogę powrotną”, czytamy na jej stronie.

Po wygranej walce z chorobą, Anastacia chciała na nowo przemówić do świata wykorzystując do tego swoją twórczość. W nowych utworach opowiadała o swoich doświadczeniach i dawała siłę tym, którzy jej potrzebowali.

Życie uczuciowe Anastaci

Anastacia nie ma też szczęścia w miłości. 21 kwietnia 2007 roku poślubiła ochroniarza Wayne'a Newtona. Została też przybraną matką dwójki jego dzieci z poprzedniego związku. Jednak relacja pary nie przetrwała próby czasu. Po zaledwie trzech latach złożyli pozew o rozwód. Od tamtej pory nie wiadomo niczego na temat życia uczuciowego artystki. Po latach gwiazda przyznała, że żałuje jednego. Od zawsze pragnęła być mamą, ale nigdy nie spełniła tego marzenia.

„Kiedy byłam młodsza, bardzo chciałam mieć dzieci, wręcz chorobliwie o tym marzyłam. Jednak w pewnym momencie dotarło do mnie, że to się nigdy nie wydarzy. Na spokojnie przetworzyłam wszystkie informacje i przewartościowałam swoje życie. Uznałam, że przecież nie jestem kobietą w mniejszym stopniu tylko dlatego, że nie mam dzieci. Obecnie kobiecość widzę jako swoją niezależność oraz możliwość robienia wszystkiego, na co mam ochotę”, podkreślała.

Jak podały media, gwiazda mieszka teraz na Florydzie, gdzie przeprowadziła się w 2018 roku.  Mimo upływu lat, nie zmienia się. Wciąż zachwyca urodą i głosem. Jest też w stałym kontakcie ze swoimi obserwatorami za pośrednictwem Instagrama. Zobaczcie, jak teraz wygląda! 

Życzymy jej szczęścia i spełnienia marzeń. 

Sprawdź też: Wybitny głos i skłonności do autodestrukcji… Taka była Amy Winehouse

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.