Ludwik Kosmal, Barbara Brylska
Fot. Marek Szymanski / Forum
Dzieci gwiazd

Gdy odeszła jej córka, syn stał się całym światem. „Mamusiu, żyj dla mnie!” prosił Barbarę Brylską

Co aktorka mówiła o relacji z Ludwikiem Kosmalą?

Aleksandra Frankowska 16 września 2023 15:51
Ludwik Kosmal, Barbara Brylska
Fot. Marek Szymanski / Forum

Barbara Brylska była jedną z najpiękniejszych polskich aktorek PRL. I chociaż wydawało się, że u boku Ludwika Kosmali znalazła szczęście, ich małżeństwo rozpadło się. Owocem tego związku było swoje dzieci, tragicznie zmarła Basia i Ludwik Junior, który po śmierci siostry błagał mamę, aby żyła właśnie dla niego. Kim jest syn Barbary Brylskiej. Łączą ich niezwykłe relacje. 

Małżeństwo nie takie, jak się wydawało

Barbara Brylska była żoną Ludwika Kosmala, przystojnego i błyskotliwego ginekologa. Wspólnie tworzyli zjawiskową parę. On robił karierę medyczną, ona była rozchwytywana, zwłaszcza w ZSRR jako gwiazda filmu. Czy mogli dobrać się lepiej? Doczekali się dwójki dzieci, starszej Barbary i Ludwika. Syn przyszedł na świat w 1982 roku, jednak nie uratował rozpadającego się małżeństwa rodziców. Jego ojciec wciąż wdawał się w liczne romanse. Para rozwiodła się, kiedy Ludwik Junior skończył 8 lat.

Ich córka tragicznie zmarła w wypadku samochodowym w wieku zaledwie 21 lat. Świat Brylskiej wówczas całkowicie się zawalił…

"Trudno mi wyobrazić sobie, że jeszcze kiedyś potrafię się szczerze śmiać i być taką jak dawniej. Tamto moje 'ja' umarło" - mówiła Brylska.

Małgorzata Braunek, Barbara Brylska
Fot. Forum

Relacje Barbary Brylskiej z Ludwikiem Juniorem

Po śmierci siostry, Ludwik Junior był przy matce, prosząc ją, aby żyła właśnie dla niego. "Mamo, nie umieraj", powtarzał jej. Tak też się stało. Brylska całą swoją miłość i rolę matki oddała synowi. Półtora roku wcześniej pochowała byłego męża, teraz córkę. Nie miała nikogo, poza Ludwikiem Juniorem. Stał się on dla niej prawdziwą podporą. Ludwik, którego nazywano zawsze „Dudusiem” ma już własną rodzinę, a matka bardzo angażuje się w opiekę nad swoimi wnukami.

"Marzę o tym, by mój syn i mój wnuk byli zdrowi i szczęśliwi" - mówiła Barbara Brylska w jednym z wywiadów.

CZYTAJ TEŻ: Dzieliło ich 11 lat, połączyło „Metro”. Relacja Edyty Górniak i Roberta Janowskiego do dziś jest serdeczna

Barbara Brylska, plan filmu „Miłość na wybiegu”, Warszawa, czerwiec 2008 roku
Fot. Robert Palka / Forum

Barbara Brylska odkąd została babcią, całkowicie zrezygnowała z aktorstwa. Życie pokazało jej, że to właśnie rodzina i dzieci są najważniejsze. Nie było jej dane patrzeć, jak własną rodzinę zakłada jej córka Basia, dlatego w pełni poświęciła się synowi i jego najbliższym. Aktorki niemal nie widujemy publicznie. Żyje szczęśliwie w otoczeniu rodziny, a jej relacje z Ludwikiem Kosmalą są naprawdę doskonałe. 

ZOBACZ TEŻ: Barbara Brylska i Małgorzata Braunek kiedyś były przyjaciółkami. Jedna sprawa poróżniła je na całe życie

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.