Robert Lewandowski, sport, sportowa emerytura
Fot. Instagram/Robert Lewandowski
ZE ŚWIATA SPORTU

Robert Lewandowski przechodzi na sportową emeryturę? Dzięki temu wzbogaci się o...

Olga Figaszewska 3 sierpnia 2017 13:45
Robert Lewandowski, sport, sportowa emerytura
Fot. Instagram/Robert Lewandowski

Robert Lewandowski myśli już o sportowej emeryturze? Ta informacja zelektryzowała media i rzeszę jego fanów.

Zobacz też: Co Ronaldo zawdzięcza Robertowi Lewandowskiemu? To wyznanie zaskoczyło jego fanów!

Robert Lewandowski odchodzi z Bayernu Monachium?

Lewandowski znajduje się w lidze czołowych piłkarzy świata. Chociaż jest u szczytu sławy, zdaje sobie sprawę, że kariera sportowa kończy się tak samo szybko, jak i zaczyna. Jak donosi Super Express, Lewandowski mógłby przejść na emeryturę jeszcze w tym roku. Według niemieckiego wymiaru sprawiedliwości, ośmioletni staż Lewandowskiego, gwarantuje mu godne zabezpieczenie przyszłości. Po zakończeniu kariery i po osiągnięciu wieku emerytalnego, na jego konto będą wpływały podstawowe świadczenia emerytalne. Dotyczy to wszystkich zawodników, niezależnie od narodowości. Należy spełnić jednak jeden warunek - piłkarz ubiegający się o emeryturę musi występować w niemieckich barwach przez pięć lat i opłacać składki.

Nieco inaczej wygląda to w Polsce. Piłkarze po zakończonej karierze nie mogą liczyć na gwarancję świadczeń emerytalnych. Mogą jedynie liczyć sami na siebie.

Na szczęście, Lewandowski na razie nie zamierza rezygnować z kariery. A jeśli nawet podejmie ten krok, nie musi się martwić o finansowe bezpieczeństwo. W końcu od  kilku lat jest jednym z najlepiej zarabiających piłkarzy, także poza boiskiem. 

„Mało jest na rynku napastników takich jak on. Dlatego nawet w wieku 33 lat, gdy wygaśnie mu umowa z Bayernem, będzie łakomym kąskiem i może podpisać bardzo dobry kontrakt”, uważa agent Lewandowskiego.

Polecamy też: Robert Lewandowski wkrótce zarobi pierwszy miliard złotych?!

Ile zarabia Robert Lewandowski?  

Zarobki piłkarzy tej rangi liczy się w milionach. Tylko w tym roku Lewandowski zarobi około 100 milionów złotych! Przez lata piłkarz wyrobił sobie też markę, która  przyciąga coraz więcej reklamodawców. W 2014 roku został współwłaścicielem siedmiu stron internetowych, a kilka miesięcy temu razem z żoną  Anną Lewandowską założył agencję Stor9_, zajmującą się tzw. komunikacją marketingową. Pod koniec ubiegłego roku Lewandowski podpisał nowy kontrakt z Bayernem, a jego agent Cezary Kucharski twierdzi, że piłkarz ma szansę zostać pierwszym polskim sportowcem, który w trakcie kariery zarobi miliard złotych. Trzymamy kciuki i… zazdrościmy!

Zobacz także: Zarobki Anny i Roberta Lewandowskich przyprawiają o zawrót głowy, ale to, ile wydają na pomoc innym zaskoczyło media!

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.