Robert Lewandowski, sport, sportowa emerytura
Fot. Instagram/Robert Lewandowski
ZE ŚWIATA SPORTU

Robert Lewandowski przechodzi na sportową emeryturę? Dzięki temu wzbogaci się o...

Olga Figaszewska 3 sierpnia 2017 13:45
Robert Lewandowski, sport, sportowa emerytura
Fot. Instagram/Robert Lewandowski

Robert Lewandowski myśli już o sportowej emeryturze? Ta informacja zelektryzowała media i rzeszę jego fanów.

Zobacz też: Co Ronaldo zawdzięcza Robertowi Lewandowskiemu? To wyznanie zaskoczyło jego fanów!

Robert Lewandowski odchodzi z Bayernu Monachium?

Lewandowski znajduje się w lidze czołowych piłkarzy świata. Chociaż jest u szczytu sławy, zdaje sobie sprawę, że kariera sportowa kończy się tak samo szybko, jak i zaczyna. Jak donosi Super Express, Lewandowski mógłby przejść na emeryturę jeszcze w tym roku. Według niemieckiego wymiaru sprawiedliwości, ośmioletni staż Lewandowskiego, gwarantuje mu godne zabezpieczenie przyszłości. Po zakończeniu kariery i po osiągnięciu wieku emerytalnego, na jego konto będą wpływały podstawowe świadczenia emerytalne. Dotyczy to wszystkich zawodników, niezależnie od narodowości. Należy spełnić jednak jeden warunek - piłkarz ubiegający się o emeryturę musi występować w niemieckich barwach przez pięć lat i opłacać składki.

Nieco inaczej wygląda to w Polsce. Piłkarze po zakończonej karierze nie mogą liczyć na gwarancję świadczeń emerytalnych. Mogą jedynie liczyć sami na siebie.

Na szczęście, Lewandowski na razie nie zamierza rezygnować z kariery. A jeśli nawet podejmie ten krok, nie musi się martwić o finansowe bezpieczeństwo. W końcu od  kilku lat jest jednym z najlepiej zarabiających piłkarzy, także poza boiskiem. 

„Mało jest na rynku napastników takich jak on. Dlatego nawet w wieku 33 lat, gdy wygaśnie mu umowa z Bayernem, będzie łakomym kąskiem i może podpisać bardzo dobry kontrakt”, uważa agent Lewandowskiego.

Polecamy też: Robert Lewandowski wkrótce zarobi pierwszy miliard złotych?!

Ile zarabia Robert Lewandowski?  

Zarobki piłkarzy tej rangi liczy się w milionach. Tylko w tym roku Lewandowski zarobi około 100 milionów złotych! Przez lata piłkarz wyrobił sobie też markę, która  przyciąga coraz więcej reklamodawców. W 2014 roku został współwłaścicielem siedmiu stron internetowych, a kilka miesięcy temu razem z żoną  Anną Lewandowską założył agencję Stor9_, zajmującą się tzw. komunikacją marketingową. Pod koniec ubiegłego roku Lewandowski podpisał nowy kontrakt z Bayernem, a jego agent Cezary Kucharski twierdzi, że piłkarz ma szansę zostać pierwszym polskim sportowcem, który w trakcie kariery zarobi miliard złotych. Trzymamy kciuki i… zazdrościmy!

Zobacz także: Zarobki Anny i Roberta Lewandowskich przyprawiają o zawrót głowy, ale to, ile wydają na pomoc innym zaskoczyło media!

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.