Robert Lewandowski, VIVA! grudzień 2014
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM
Z ŻYCIA GWIAZD

Ważny apel Roberta Lewandowskiego. „Dbajmy o siebie, naszych najbliższych...”

Piłkarz wypowiedział się w istotnej sprawie

Ksenia Krasko 19 października 2020 20:55
Robert Lewandowski, VIVA! grudzień 2014
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Jest nie tylko jednym z najbardziej rozpoznawalnych Polaków na świecie, ale i ulubionym sportowcem w kraju, a jego profil na Instagramie obserwuje prawie dwadzieścia milionów osób. Nic więc dziwnego, że Robert Lewandowski czasami korzysta z okazji, aby przekazać obserwatorom coś ważnego, co skłania go do przemyśleń. Tym razem odniósł się do niepokojących doniesień o epidemii koronawirusa.

Robert Lewandowski prosi fanów o noszenie maseczek

Zawodnik Bayernu Monachium uważnie dobiera tematy, w których się wypowiada, dlatego jego apel wywołał wiele komentarzy i reakcji internautów. Robert Lewandowski opublikował zdjęcie, pod którym poprosił o jedną rzecz, o której coraz głośniej mówią też inne znane osoby.

„Nośmy maseczki, bądźmy odpowiedzialni”, czytamy na Instagramie piłkarza. „Dbajmy o siebie, naszych najbliższych, ale i o wszystkich, których mijamy każdego dnia. Proszę, noście maseczki, przestrzegajcie wytycznych sanitarnych i zalecanego dystansu społecznego. Wierzę, że jeśli wszyscy będziemy odpowiedzialni, uda się nam przetrwać ten czas – razem, pomimo dystansu”, dodał.

Pod apelem sportowca pojawiło się mnóstwo komentarzy. W większości są to podziękowania za słuszne słowa i zwrócenie uwagi na problem, jakim jest ignorowanie tych zaleceń. Niektórzy obserwatorzy zarzucają jednak „Lewemu”, że promuje „ściemę” i niepotrzebnie namawia do ograniczeń...

Zgodnie z informacjami, podawanymi przez Ministerstwo Zdrowia, liczba nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce rośnie, a w następnych tygodniach należy spodziewać się kolejnych dziennych rekordów. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nośmy maseczki, bądźmy odpowiedzialni😷🙏 Dbajmy o siebie, naszych najbliższych, ale i o wszystkich, których mijamy każdego dnia. Proszę, noście maseczki, przestrzegajcie wytycznych sanitarnych i zalecanego dystansu społecznego. Wierzę, że jeśli wszyscy będziemy odpowiedzialni, uda się nam przetrwać ten czas - razem, pomimo dystansu 🤚🏻 Wear a mask, be responsible😷🙏 Let's take care of ourselves, our loved ones, and everyone around. Please wear a mask, follow sanitary guidelines and recommended social distancing. I believe that if we are all responsible, we will be able to make it through this time - together, despite the distance 🤚🏻 #RL9

Post udostępniony przez Robert Lewandowski (@_rl9)

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.