Robert Lewandowski, VIVA! grudzień 2014
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM
Z ŻYCIA GWIAZD

Ważny apel Roberta Lewandowskiego. „Dbajmy o siebie, naszych najbliższych...”

Piłkarz wypowiedział się w istotnej sprawie

Ksenia Krasko 19 października 2020 20:55
Robert Lewandowski, VIVA! grudzień 2014
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Jest nie tylko jednym z najbardziej rozpoznawalnych Polaków na świecie, ale i ulubionym sportowcem w kraju, a jego profil na Instagramie obserwuje prawie dwadzieścia milionów osób. Nic więc dziwnego, że Robert Lewandowski czasami korzysta z okazji, aby przekazać obserwatorom coś ważnego, co skłania go do przemyśleń. Tym razem odniósł się do niepokojących doniesień o epidemii koronawirusa.

Robert Lewandowski prosi fanów o noszenie maseczek

Zawodnik Bayernu Monachium uważnie dobiera tematy, w których się wypowiada, dlatego jego apel wywołał wiele komentarzy i reakcji internautów. Robert Lewandowski opublikował zdjęcie, pod którym poprosił o jedną rzecz, o której coraz głośniej mówią też inne znane osoby.

„Nośmy maseczki, bądźmy odpowiedzialni”, czytamy na Instagramie piłkarza. „Dbajmy o siebie, naszych najbliższych, ale i o wszystkich, których mijamy każdego dnia. Proszę, noście maseczki, przestrzegajcie wytycznych sanitarnych i zalecanego dystansu społecznego. Wierzę, że jeśli wszyscy będziemy odpowiedzialni, uda się nam przetrwać ten czas – razem, pomimo dystansu”, dodał.

Pod apelem sportowca pojawiło się mnóstwo komentarzy. W większości są to podziękowania za słuszne słowa i zwrócenie uwagi na problem, jakim jest ignorowanie tych zaleceń. Niektórzy obserwatorzy zarzucają jednak „Lewemu”, że promuje „ściemę” i niepotrzebnie namawia do ograniczeń...

Zgodnie z informacjami, podawanymi przez Ministerstwo Zdrowia, liczba nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce rośnie, a w następnych tygodniach należy spodziewać się kolejnych dziennych rekordów. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nośmy maseczki, bądźmy odpowiedzialni😷🙏 Dbajmy o siebie, naszych najbliższych, ale i o wszystkich, których mijamy każdego dnia. Proszę, noście maseczki, przestrzegajcie wytycznych sanitarnych i zalecanego dystansu społecznego. Wierzę, że jeśli wszyscy będziemy odpowiedzialni, uda się nam przetrwać ten czas - razem, pomimo dystansu 🤚🏻 Wear a mask, be responsible😷🙏 Let's take care of ourselves, our loved ones, and everyone around. Please wear a mask, follow sanitary guidelines and recommended social distancing. I believe that if we are all responsible, we will be able to make it through this time - together, despite the distance 🤚🏻 #RL9

Post udostępniony przez Robert Lewandowski (@_rl9)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.