Gabriela Czernecka 27 stycznia 2018 17:30
1/11
Europejskie księżniczki
Copyright @East News
1/11

 

Księżniczka Eugenia zaręczona! Najbrzydsza księżniczka świata bierze ślub - informowały od kilku dni brytyjskie media. Wówczas wszyscy zadawali sobie pytanie kim jest Eugenia, o której jest tak głośno i co łączy ją z królową. Postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się europejskim księżniczkom. Ikony stylu i wzory do naśladowania, które fascynują zarówno swoich poddanych, jak i ludzi na całym świecie. Kim są europejskie księżniczki?

 

Polecamy: Mówiono, że jest „najbrzydszą księżniczką”, a tymczasem właśnie się zaręczyła. Jesienią drugi ślub w brytyjskiej rodzinie królewskiej!

 

Księżna a księżniczka, czyli czym różni się księżna od księżniczki?

Każda mała dziewczynka marzy o tym, by zostać księżniczką. Mieszkać w pałacu, nosić koronę i drogie kreacje, a do tego podróżowanie po całym świecie. Tylko garstka kobiet może się jednak poszczycić tym tytułem. Przypomnijmy, czym różni się księżna od księżniczki. Tytuł księżnej otrzymuje kobieta, która jest żoną księcia, nie musi pochodzić z rodziny królewskiej - tak jest w przypadku księżnej Kate, która jest żoną księcia Williama oraz księżnej Diany,  która była żoną księcia Karola. Tytuł księżniczki ma z kolei córka księcia, tak jest w przypadku księżniczki Charlotte, córki księcia Williama.

 

Europejskie księżniczki nie od dziś stanowią wzór do naśladowania. Od momentu narodzin księżniczki Charlotty, córki księcia Williama i księżnej Kate, zagraniczne serwisy rozpisują się o stylizacjach dziewczynki, jej mimice czy zachowaniu. A jak prezentują się inne europejskie księżniczki? Zobaczcie w naszej galerii! 

 

Zobacz także: Od dziecka gotują dla nich najlepsi szefowie kuchni! Co jedzą książę George i księżniczka Charlotte?

oraz: Księżna Kate nie chce być fotografowana z Meghan Markle! Czy to początek konfliktu?

2/11
Księżniczka Charlotte chodzi do przedszkola
Copyright @Instagram @kensingtonroyal
2/11

Kim jest księżniczka Charlotte? To córka księcia Williama i księżnej Kate, jest czwarta w kolejce do brytyjskiego tronu. Choć dziewczynka 2 maja skończy trzy latka już mówi się, że jest najsłodszą księżniczką na świecie. Brytyjczycy uwielbiają oglądać zdjęcia dziewczynki i z niecierpliwością oczekują na kolejne. Podobnie jest w przypadku jej brata, księcia George'a, którym mała Charlotte podobno lubi rządzić i się opiekować. Córkę księcia Williama jedni porównują do księżnej Diany, a inni samej królowej. A co tak naprawdę wiemy o księżniczce Charlotte?

 

Ma pięcioro rodziców chrzestnych, uwielbia grać w tenisa. Od niedawna chodzi do przedszkola Willcocks Nursery School, gdzie czesne wynosi 12 tysięcy dolarów rocznie. Placówka oferuje dzieciom wiele zajęć,  które mają rozwijać nowe umiejętności dzieci. Księżniczka przebywa tam w pełnym wymiarze godzin, ale mimo to będzie miała dużo czasu na zabawę. Przedszkole posiada własny ogrodzony plac zabaw, a zabawek małej księżniczce w pałacu nie brakuje. Co jeszcze lubi Charlotte? Balony, konie, słodycze i wszystko, co puszyste. Mimo młodego wieku już zna podstawy języka hiszpańskiego (dzięki hiszpańskiej niani) i jest na dobrej drodze do tego, by wkrótce być dwujęzyczna.

 

Zobacz także: Chcą, by George i Charlotte mieli normalne dzieciństwo. Jak księżna Kate i książę William wychowują swoje dzieci?

oraz: Oni robią to po swojemu, wbrew zasadom brytyjskiego dworu. Tak księżna Kate i książę William wychowują swoje dzieci!

3/11
Europejskie księżniczki: Mia Grace Tindal
Copyright @East News
3/11

Kim jest księżniczka Mia Grace? To córka wnuczki królowej Elżbiety II, Zary Phillips. Urodziła się 17 stycznia 2014. Obecnie ma cztery latka. Podobno Mia Grace Tindall uwielbia zabawy na świeżym powietrzu, a jej ulubionym towarzyszem zabaw jest jej kuzyn, książę George. 

 

Zobacz także: Nie lubi księżnej Kate i kompletnie nie ma wyczucia stylu. Kim jest Eugenia, „najbrzydsza księżniczka” w brytyjskiej rodzinie królewskiej?

oraz: Mówiono, że jest „najbrzydszą księżniczką”, a tymczasem właśnie się zaręczyła. Jesienią drugi ślub w brytyjskiej rodzinie królewskiej!

4/11
Europejskie księżniczki: Madeleine księżniczka Szwecji
Copyright @East News
4/11

Kim jest księżniczka Madeleine? To trzecie dziecko królowej Sylwii i króla Szwecji, Karola XVI Gustawa. Ma 36 lat i zajmuje czwarte miejsce w linii sukcesji do tronu Szwecji. Choć zawsze chciała być traktowana jak normalna dziewczyna, jej życie to prawdziwa bajka! Gdy miała trzy lata... zaginęła! Podobno zabrała swojego ulubionego misia i udała się na wycieczkę. W pałacu zapanowało zamieszanie, a dziewczynkę znaleziono, gdy ta spacerowała polną drogą. Świetnie jeździ na nartach i uwielbia konie. Podobno była fanką zespołu Spice Girls, a nawet miała okazję poznać wokalistki i być na jednym z ich koncertów. „Zawsze chciałam wyjechać za granicę, aby poznać inną kulturę i próbować nowych rzeczy”, powiedziała w jednym z wywiadów. Według niektórych źródeł podczas jednego z pobytów w Anglii została zaproszona przez Elżbietą II na prywatne spotkanie z... księciem Williamem! Podobno królowa chciała wyswatać go ze szwedzką księżniczką. Choć spotkanie się odbyło, znajomość nie była kontynuowana. Mówi się, że głównym powodem był fakt, że księżniczka Magdalena chciała prowadzić życie z dala od dworskiej etykiety.

 

W 2002 roku księżniczka Madeleine zaczęła spotykać się z prawnikiem Jonasem Berstromem. Zakochani byli nawet zaręczeni, ale w 2010 roku na oficjalnej stronie szwedzkiej rodziny królewskiej pojawiło się oświadczenie informujące, że księżniczka Magdalena zerwała zaręczyny, gdyż ukochany ją zdradził. Podobno brat księżniczki Magdaleny nigdy nie wybaczył Jonasowi tego, że zdradził jego siostrę, a szwedzkie media podają, że panowie unikają się jak ognia. Księżniczka wyjechała leczyć złamane serce do Nowego Jorku. Chwilę później zaprezentowała się w nowej fryzurze. Szwedzkie serwisy zaczęły spekulować, że zmiana wyglądu zwykle wiąże się u kobiety ze zmianą w życiu. Mieli rację! Księżniczka w 2011 odnalazła szczęście u boku zamożnego finansisty, Christophera O'Neilla. W 2013 roku para stanęła na ślubnym kobiercu. Już rok później zakochani zostali rodzicami córki Eleonory, a w 2015 roku na świecie pojawił się chłopiec Nicolas. 

 

Jak się okazuje para znów spodziewa się dziecka! „Chris i ja jesteśmy podekscytowani, że możemy ogłosić, iż spodziewamy się dziecka. Nie możemy doczekać się, kiedy zamiast w czwórkę będziemy w piątkę”, głosiło oświadczenie. Potomek szwedzkiej rodziny królewskiej pojawi się na świecie już w marcu 2018 roku. 

 

Zobacz także: Sukcesja brytyjskiego tronu Windsorów. Kto zostanie królem po Elżbiecie II? Oto pierwsza dziesiątka!

5/11
Europejskie księżniczki: księżniczka Eugenia
Copyright @East News
5/11

Kim jest księżniczka Eugenia? Do niedawna nazywano ją najbrzydszą księżniczką na świecie. Jest wnuczką królowej Elżbiety II i ma obecnie 28 lat.  To córka księcia Yorku i Sarah Ferguson. Eugenia jest dziewiąta w kolejce do tronu, zaraz po swojej o dwa lata starszej siostrze Beatrycze. Wielokrotnie nazywano ją (i jej siostrę) najbrzydszymi księżniczkami w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Dziewczyny krytykowano nie tyle za urodę, co kompletny brak wyczucia stylu; mówiono, że ubierają się jak „własne ciotki”. Taką łatkę nadała im prasa, gdyż jak były male rzadko pokazywano je publicznie, co zostało odebrane tak, jakby rodzice się ich wstydzili. Wraz z upływem czasu dziewczyny wypiękniały, ale haniebny tytuł niestety pozostał. Księżniczka Eugenia właśnie ogłosiła swoje zaręczyny. Jej wybrankiem jest Jack Brooksbank, menadżer klubu nocnego w Londynie i organizatorem imprez.

 

Para poznała się sześć lat temu podczas jazdy na nartach w szwajcarskim kurorcie Verbier. Właśnie za pośrednictwem Instagrama poinformowali o swoich zaręczynach. Podobno młodzi kochankowie zaręczyli się już we wrześniu ubiegłego roku. Wówczas podczas 32. urodzin księcia Harry'ego otrzymali błogosławieństwo od królowej. Zakochani zaręczyli się podczas wakacji w Nicaragua.

 

Zobacz również: Spontaniczne i zaplanowane co do szczegółu, z obowiązku i z miłości. Jak wyglądają królewskie zaręczyny?

oraz: Nie lubi księżnej Kate i kompletnie nie ma wyczucia stylu. Kim jest Eugenia, „najbrzydsza księżniczka” w brytyjskiej rodzinie królewskiej?

a także: Mówiono, że jest „najbrzydszą księżniczką”, a tymczasem właśnie się zaręczyła. Jesienią drugi ślub w brytyjskiej rodzinie królewskiej!

6/11
Europejskie księżniczki: Beatrycze
Copyright @East News
6/11

Kim jest księżniczka Beatrycze? To córka księcia Andrzeja i Sary Ferguson. W Wielkiej Brytanii często o niej i jej siostrze Eugenii mówiono, że są „najbrzydszymi księżniczkami na świecie”. Nie wynikało to jednak tylko z ich urody czy braku stylu, ale również dlatego, że rodzice rzadko (zwłaszcza w początkowych latach ich rozwoju) je pokazywali. To sprawiło, że brytyjska prasa żartowała, że rodzice się ich wstydzą. Księżniczka Beatrycze ma obecnie trzydzieści lat i jest siódma w kolejce do brytyjskiego tronu. Co ciekawe, zwykle mówi się o niej w kontekście... organizowania imprez, bo do tego księżniczka ma spory talent! Mówi się, że to ona spośród europejskich księżniczek jest największą i najbardziej szaloną imprezowiczką. Znów głośno zrobiło się o niej w ubiegłym roku. Wówczas zorganizowała imprezę, na której gościła plejada gwiazd, w tym Ed Sheeran i James Blunt. Blunt wpadł na pomysł, by pasować go na rycerza. Księżniczka nie miała żadnych przeciwwskazań,więc dokonała tej procedury, ale niestety niechcący mieczem oberwał Ed Sheeran. „Było około 20 gości, wśród nich Sarah Ferguson, James Blunt i jego żona Sofia Wellesley. W pewnym momencie wszyscy zaczęli rozmawiać o przyznawaniu tytułów i James Blunt zażartował, że chciałby otrzymać tytuł rycerski. Beatrice, która była w świetnym nastroju, powiedziała, że może to zaaranżować i chwyciła miecz ceremonialny. Wszyscy doskonale się bawili, a żart nadawał ton całej imprezie. James klęknął na jedno kolano, jakby byli w Pałacu Buckingham. Beatrice trzymając broń ponad Bluntem, powiedziała: Nadaję ci tytuł Sir Jamesa, tak jak to się robi w Pałacu. Jednak źle oceniła wagę miecza i zamiast lekko dotknąć nim jego ramienia, zamachnęła się w tył, nie wiedząc, że Ed stoi tuż za nią”, pisał wówczas The Sun. Na szczęście artyście nie stało się nic poważnego - zabrany na pogotowie, gdzie lekarze założyli szwy na ranę, a sam artysta powrócił jeszcze na imprezę.  

 

Beatrycze obecnie już tak nie imprezuje, częściej udziela się charytatywnie. Jej zamiłowanie do dzielenia się swoim czasem z fundacjami charytatywnymi wykazało się w 2011 roku. Księżniczka przekazała na aukcję kapelusz, w którym pojawiła się na ślubie księcia Williama i księżnej Kate. Wówczas jej wizerunek na uroczystości skomentowano jako niestosowny, a jej kapelusz porównano do... deski klozetowej. Księżniczka wystawiła kapelusz na aukcję, który został sprzedany za ponad 80 tysięcy funtów. Zebrane pieniądze przekazała na fundację charytatywną.

 

Zobacz także: Trzecie dziecko księżnej Kate i księcia Williama zmieni sukcesję brytyjskiego tronu! Co na to książę Harry?

7/11
Europejskie księżniczki:  Holandia
Copyright @East News
7/11

Na zdjęciu księżniczki holenderskie: księżniczka Katarzyna Amelia (w środku), księżniczka Alexia (po prawej) oraz księżniczka Ariadna (po lewej). Są córkami króla holenderskiego Wilhelma Alexandra i królowej Maximy. Księżniczka Katarzyna to następczyni tronu holenderskiego. Urodziła się w 2003 roku, obecnie ma piętnaście lat. Księżniczka Alexia ma trzynaście lat, a księżniczka Ariadna dziewięć. Dziewczynki przebywają pod stałą ochroną, nawet w drodze do szkoły. Co ciekawe, dziewczynkom pozwolono dojeżdżać do szkoły rowerem, ale podąża za nimi ochrona, której zadaniem jest ciągle mieć je na oku. 

 

Zobacz: Spontaniczne i zaplanowane co do szczegółu, z obowiązku i z miłości. Jak wyglądają królewskie zaręczyny?

oraz: Nagie zdjęcia, „Tampon-gate” oraz Kuba Rozpruwacz. Oto 7 najgłośniejszych skandali brytyjskiej rodziny królewskiej!

8/11
Europejskie księżniczki: Aelxia, księżniczka holenderska
Copyright @East News
8/11

Kim jest księżniczka Alexia? To księżniczka Niderlandów, córka króla holenderskiego Wilhelma Aleksandra oraz królowej Maksymy. Dziewczynka ma obecnie trzynaście lat i zajmuje drugą pozycję do holenderskiego tronu, zaraz po swojej starszej siostrze, Katarzynie Amelii. Co ciekawe, dziewczynka znajduje się także na liście sukcesji do brytyjskiego tronu, gdzie zajmuje... 804 miejsce! Jej oficjalnym tytułem, którym się posługuje jest: Jej Królewska Wysokość Alexia, księżniczka Niderlandów, księżniczka Oranje-Nassau, panna van Amsberg. Rodzice dziewczynki starają się jednak zapewnić jej normalne dzieciństwo. W 2017 roku rozpoczęła naukę w 8. klasie szkoły podstawowej w Wassenaar, gdzie uczęszcza także jej siostra. W wolnym czasie dziewczyna uprawia jazdę konną i gra w hokeja. Interesuje się również muzyką - gra na pianinie i śpiewa. Księżniczka Alexia ma również talent do języków, płynnie mówi po angielsku i holendersku oraz trochę po hiszpańsku. 

 

Zobacz: Sukcesja brytyjskiego tronu Windsorów. Kto zostanie królem po Elżbiecie II? Oto pierwsza dziesiątka!

9/11
Europejskie księżniczki: Ingrid Alexandra z Norwegii
Copyright @East News
9/11

Kim jest Ingrid Aleksandra? To księżniczka Norwegii. Jest córką następcy tronu Norwegii, Haakona oraz księżnej Mette-Marit. Dzięki wprowadzeniu równouprawnienia płci zawartego w reformie konstytucji w 1990 roku jest druga w linii sukcesji norweskiego tronu. Co ciekawe znajduje się także na liście sukcesji brytyjskiego tronu, dzięki swojej dalekiej potomkini królowej Wiktorii. Obecnie księżniczka Ingrid Aleksandra ma czternaście lat. „Na przykład nudne jest robienie zdjęć. Kiedy się siedzi, siedzi, siedzi, siedzi i siedzi i ciągle nie udaje się zrobić idealnego zdjęcia. No i wtedy Magnus, mój siedmioletni braciszek, nie daje rady usiedzieć w spokoju. Czyli tak: pierwsze zdjęcie nie wychodzi jak należy, potem Magnus ucieka i trzeba go łapać”, mówiła o byciu księżniczką w jednym z wywiadów.

 

Polecamy: Koniec z „efektem Kate”! Księżna nie jest już największą kreatorką stylu w Wielkiej Brytanii…

10/11
Europejskie księżniczki:Pauline Ducruet, księżniczka Monako
Copyright @East News
10/11

Kim jest Pauline Ducruet? Nazywana jest księżniczką Monako, uważana za najpiękniejszą w tej rodzinie królewskiej, jest dziewiąta w kolejce do monakijskiego tronu. Urodę ma jednak w genach, gdyż jest wnuczką Grace Kelly! Pauline jest owocem związku księżniczki Stefanii z ochroniarzem, Danielem Ducruetem. O dziewczynie zrobiło się głośno prawie dwa lata temu, gdy media podały, że dziewczyna planuje rozpocząć swoją przygodę ze światem mody. Ma ku temu jednak dobre podstawy - ukończyła projektowanie ubioru w Parsons The New School for Design (tę szkołę skończył m.in. Marc Jacobs). Swoją wiedzę o świecie mody zdobywała w paryskim Istituto Marangoni. Oprócz mody księżniczka jak przystało na członka rodziny królewskiej uprawia sporty - jeździ konno, nurkuje, uwielbia pływać. Choć matką Pauline Ducruet jest księżniczka Stefania z Monako, a dziadkiem książę Rainier III, Pauline nie posiada oficjalnego tytułu szlacheckiego, to media i tak nazywają ją księżniczką i z utęsknieniem oczekują na każde jej wyjście. Na szczęście zawsze pozostaje jeszcze instagram Pauline Ducruet, na którym ta chętnie dzieli się momentami ze swojego życia.

 

Polecamy: 35 lat temu zmarła Grace Kelly. Jaka była naprawdę ikona Hollywood? Słynny królewski fotograf zdradza prawdę...

oraz: Tak wygląda 19-letnia wnuczka Grace Kelly! Podobna do ikony kina?

11/11
Europejskie księżniczki: Charlotte księżniczka Monako
Copyright @East News
11/11

Kim jest Charlotte Casiraghi? To księżniczka Monako, jest dziewiąta w kolejce do monakijskiego tronu. Ma 31 lat, jest wnuczką legendarnej Grace Kelly. Słynie z wielu romansów i bogatego życia uczuciowego.  Przez pewien czas mówiono, że Charlotte spotyka się z Bradem Pittem, ale plotki nie zostały potwierdzone.  Jest dziennikarką, sportsmenką oraz ambasadorką Gucci. Charlotte uprawia skoki przez przeszkody. Ma na koncie przygodę z aktorstwem -zdobyła Nagrodę Akademii Filmowej. Co ciekawe wszyscy tytułują ją księżniczką Monako, ale zgodnie z Konstytucją Księstwa Monako, nie posiada tytułów szlacheckich, bo takowe są dziedziczone jedynie w linii męskiej. W mediach jednak często tytułuje się ją księżniczką, ale oficjalnie nią nie jest.

 

Zobacz: Brad Pitt ma romans z księżną Charlotte Casiraghi? „Nikt nie mógł uwierzyć, że widzimy ich razem”

18-24 KWIETNIA
szaleństwo zakupów
-25% na kosmetyki
-25% na kosmetyki
Rabat 25% na kosmetyki dostępn... więcej»
Kod rabatowy:szalonezakupy
Zobacz
+
-25% na kosmetyki
Online

Rabat 25% na kosmetyki dostępny na koicosmetics.pl. Oferta nie dotyczy zestawów. Szczegóły na stronie www. 

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:szalonezakupy
Zobacz
-20% na wybrane produkty
-20% na wybrane produkty
Rabat 20% na kolczyki oraz akc... więcej»
Kod rabatowy:SZALENSTWO24
Zobacz
+
-20% na wybrane produkty
Online
Stacjonarnie

Rabat 20% na kolczyki oraz akcesoria przy zakupach za min. 299 zł. Rabat 20% na zegarki do 8 000 zł. Szczegóły w salonach i na wkruk.pl

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZALENSTWO24
Zobacz
do -40%
do -40%
Rabat do -40% przy zakupie min... więcej»
Kod rabatowy:YAY
Zobacz
+
do -40%
Online

Rabat do -40% przy zakupie min. 2 sztuk na cały asortyment marki answear.LAB. Oferta dostępna na www.answear.com. Szczegóły na stronie.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:YAY
Zobacz
-20% na cały asortyment
-20% na cały asortyment
Rabat 20% na cały asortyment m... więcej»
Kod rabatowy:SZALENSTWO20
Zobacz
+
-20% na cały asortyment
Online

Rabat 20% na cały asortyment marki Awesome Cosmetics. Oferta i szczegóły dostępne na awesomecosmetics.eu

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZALENSTWO20
Zobacz
25% przy zakupach za min. 199,99 zł
25% przy zakupach za min. 199,99 zł
Wprowadź kod online lub pokaż... więcej»
Kod rabatowy:GPSZ25
Zobacz
+
25% przy zakupach za min. 199,99 zł
Online
Stacjonarnie

Wprowadź kod online lub pokaż go w jednym z ponad 230 sklepów stacjonarnych i skorzystaj z oferty. Szczegóły u sprzedawcy i na stronie www.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:GPSZ25
Zobacz
-20% na całą kolekcję Doctor Nap
-20% na całą kolekcję Doctor Nap
Rabat dotyczy całej kolekcji d... więcej»
Zobacz
+
-20% na całą kolekcję Doctor Nap
Online

Rabat dotyczy całej kolekcji dostępnej na www.doctornap.com i łączy się z innymi promocjami. Szczegóły na stronie www.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Zobacz
REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.