Dziś zachwyca nie tylko wyczuciem stylu. Stała się ulubienicą mediów!

Gabriela Czernecka 13 maja 2022 17:44

Jeszcze parę lat temu księżniczka Eugenia unikała mediów. Z czasem jednak się to zmieniło. Po ogłoszeniu zaręczyn z ukochanym, Jackiem Brooksbankiem, stała się bohaterką magazynów. Królowa Elżbieta II bardzo cieszyła się, że jej ulubiona wnuczka się ustatkowała, mimo że zakochani mieli dość kontrowersyjną przeszłość. Dziś Eugenia spełnia się nie tylko w roli żony, ale i mamy oraz... podbija serca fanów brytyjskiej rodziny królewskiej. Poznajcie ją bliżej!

Kim jest księżniczka Eugenia?

Jest wnuczką królowej Elżbiety II, drugą córką księcia Andrzeja i Sarah Ferguson. Eugenia z Yorku, a właściwie dziś księżniczka Eugenia Wiktoria Helena Brooksbank jest obecnie dwunasta w kolejce do brytyjskiego tronu. Rodzice księżniczki Eugenii chętnie brylowali na salonach, ale córkę starali się trzymać z dala od mediów. Mówi się, że właśnie to naraziło ją na niewybredne komentarze prasy, która chętnie rozpisywała się, że rodzice specjalnie ukrywają księżniczkę, gdyż ta nie grzeszy urodą. Eugenia szybko zasłynęła jako rozpuszczona księżniczka, która uwielbia wydawać pieniądze na ubrania, choć kompletnie nie ma wyczucia stylu, nie przepada za księżną Kate (ze wzajemnością) oraz kocha imprezować.

Księżniczka Eugenia w przeciwieństwie do księcia Harry'ego i księcia Williama mogła sobie pozwolić na życie z dala od dworu, ale jako nastolatka wraz z siostrą lubiła być w centrum uwagi. W prasie pojawiały się nieustanne wzmianki o tym, że dziewczyny wydają fortunę na swoje kreacje, które swoją drogą nie były zbyt eleganckie i według brytyjskiej prasy, księżniczki prezentowały się w nich jak własne babcie. Mimo to podobno księżniczka Eugenia wychodziła z założenia, że nieważne jak, ale ważne by o niej mówiono.

Czytaj też: Książę Andrzej i Sarah Ferguson — po burzliwym rozwodzie pozostali przyjaciółmi. W czym tkwi sekret ich relacji?

Skandale księżniczki Eugenii 

Prasa chętnie punktowała przed laty jej wpadki i kontrowersyjne wybryki. Często ich skalę porównywano do tych księcia Harry’ego, gdyż kuzynowie często pakowali się kiedyś w kłopoty. W 2009 roku księżniczkę Eugenię i jej dwie koleżanki napadnięto. Wówczas wnuczka królowej przebywała w Kambodży na rocznej przerwie przed rozpoczęciem studiów. Na koszt brytyjskich podatników o jej bezpieczeństwo dbali najlepsi ochroniarze, ale niestety tego nie udało im się przewidzieć. Jeden ze złodziei wyrwał torebkę jednej z dziewczyn, a drugi próbował rzucać kamieniami w stronę Brytyjczyków. Na szczęście księżniczce i jej koleżankom nic się nie stało i dziewczyny bezpiecznie wróciły do hotelu. Po tym incydencie księżniczka zaczęła bardziej doceniać prace swoich ochroniarzy i zaczęła bardziej zwracać uwagę na swoje zachowanie. Mówi się, że był to moment przełomowy w jej życiu. 

Choć zaczęła bardziej uważać na to, jak przedstawiana jest w mediach, to gdy pojawiła się księżna Kate nie potrafiła ukrywać, że za nią nie przepada. Jak podawały brytyjskie media, księżniczka Eugenia miała księżnej Kate za złe to, że wzięła udział w sesji dla Vogue. Jej nie było to wówczas dane. Choć chętnie eksperymentowała z modą, to niestety, jej stylizacje, nawet jeśli były trafione (co zdarzało się rzadko) nie zyskały takiego rozgłosu jak kreacje Kate.

Jak podawał jeden z dworzan, córki księcia Andrzeja i Sarah Ferguson nie były lubione nie tylko przez prasę i księżną Kate, ale także przez najstarszego syna królowej i jego drugą małżonkę. Dziewczyny często w dzieciństwie bawiły się w towarzystwie kuzynów, ale była to tylko zasługa Diany. Gdy Diana i Karol się rozwiedli, księżniczka Eugenia rzadziej spędzała czas z kuzynami. „Księżna Camilla i książę Karol utrzymują z Beatrice i Eugenią dobre relacje, a książę zawsze mówił o nich "słodkie dziewczynki”, dementowały później osoby z królewskiego dworu. 

Wraz z upływem czasu prasa stawała się dla niej łagodniejsza, a Brytyjczycy dostrzegli w Eugenii prawdziwą współczesną księżniczkę, która chętnie udziela się charytatywnie, zawsze wiernie wspiera królową, z którą łączą ją silne więzy i coraz częściej zachwyca stylizacjami. Jest też piekielnie inteligentna - uczyła się w Upton House School w Windsorze, później w Cowarth Park. Trzy lata uczyła się w szkole św. Jerzego w Ascot, a później kształciła się w Marlborough College w Wiltshire. 

Jak dziś wygląda życie księżniczki Eugenii? 

Księżniczka Eugenia spełnia się dziś w roli żony i matki. Jesienią 2018 roku stanęła na ślubnym kobiercu. u boku Jacka Brooksbanka. Co ciekawe, nikt nie sądził, że królowa wyrazi zgodę na ślub tej pary. Dlaczego? Wszystko za sprawą profesji Jacka, który był... barmanem!

Jack Brooksbank jest managerem nocnego klubu i według brytyjskiej prasy nie wypadałoby, aby wżenił się w rodzinę. Jack wie wszystko o serwowaniu drinków, przygotowywaniu imprez i... flirtowaniu z kobietami, co często wypominano mu, gdy zaczął spotykać się z Eugenią. Co prawda, jak podawał Daily Mail, w 2016 roku Jack zrezygnował z prowadzenia lokalu, a zajął się branżą winiarską, to jednak nikt nie zapomina o tym, że jeszcze niedawno chętnie zarywał noce we własnym nocnym klubie. Wszyscy pytali, czy teraz będzie w stanie się ustatkować?

Czytaj także: Długi, nieślubne dzieci, piromania... Oto kilka ciekawostek o polskich władcach!

Ślub księżniczki Eugenii wydarzeniem 2018 roku

Fani brytyjskiej rodziny królewskiej mieli co do tego wątpliwości, ale jak widać królowa Elżbieta II nie, gdyż na małżeństwo wyraziła zgodę. Złośliwi dodawali, że skoro zgodziła się na ślub księcia Harry'ego z Meghan Markle to związek Eugenii z Jackiem był dla niej o wiele łatwiejszy do zaakceptowania. To jednak utwierdziło wszystkich w przekonaniu, że królowa idzie z duchem czasu.

O zaręczynach księżniczki Eugenii poinformowali przedstawiciele pałacu na oficjalnych kontach w serwisach społecznościowych. Księżniczka Eugenia w wywiadzie z prezenterami Eamonem Holmesem i Ruth Langsford zdradziła, że to była miłość od pierwszego wejrzenia, o czym powiedziała swojej matce już kilka godzin po pierwszym spotkaniu. Było to w Verbier w Szwajcarii. „Byliśmy na nartach w domu przyjaciela w Szwajcarii i zobaczyłem cię pierwszy, prawda? I po prostu patrzyliśmy na siebie”, powiedział pan młody w rozmowie. Eugenia kontynuowała: „Tak, pomyślałam: Jaki głupi kapelusz! Kto to jest? A potem podszedłeś i uścisnąłem mi dłoń, a ja byłam zdenerwowana i czułam motyle w brzuchu. Zadzwoniłam tamtej nocy do mamy i powiedziałam: Poznałem tego faceta, Jacka... I tak to się zaczęło”, mówiła podekscytowana. „Powiedziałam jej, że naprawdę lubię tego faceta, naprawdę chcę, żeby mnie polubił”, przytacza rozmowę brytyjski Daily Mail.

Para stanęła na ślubnym kobiercu w 2018 roku. Ślub księżniczki przeszedł do historii, ale nie tylko ze względu na zjawiskową kreację, ale także za to, że Eugenia w dniu ślubu miała kreację, która odsłoniła jej 20-centymentrową bliznę wzdłuż kręgosłupa. To ślad po operacji skoliozy, którą księżniczka przeszła w wieku 12 lat. Nigdy nie chciała tej blizny usuwać ani tuszować. To część jej przeszłości i pokazując ją milionom ludzi chciała zwiększać i wciąż za pośrednictwem swojego Instagrama zwiększa świadomość tego schorzenia i dodawać otuchy tym, którzy planują operację albo właśnie ją przeszli.

W lutym 2021 roku księżniczka Eugenia po raz pierwszy została mamą. Na świat przyszedł chłopiec, któremu wraz z mężem dała imiona August Philip. Dziewiąty prawnuk monarchini nie otrzymał tytułu, i chociaż jest trzynasty w kolejce do tronu, nie będzie pełnił obowiązków królewskich. Jak donosi Daily Mail, księżniczka chciała w ten sposób zapewnić dziecku spokojną przyszłość, pozbawioną skandali i nieustannego zainteresowania mediów. Sama prowadzi takie życie, koncentrując się na karierze, a nie na monarchii. „Jest nieugięta i chce trzymać swoje dziecko z dala od centrum uwagi. Nie przejmie również patronatów pozostawionych przez Harry’ego i Meghan, i nie będzie ich zastępować podczas publicznych wydarzeń”, przekazał anonimowy informator dziennika. Jak dodał, Eugenia i jej siostra Beatrice zamierzają angażować się w działania organizacji charytatywnych, ale „na tym skończą się ich królewskie obowiązki”. Wygląda na to, że księżniczka Eugenia wciąż trzyma się obranej drogi. Zobaczcie, jak się zmieniała!  

Zobacz także: Katarzyna Habsburżanka. Ze strachu przed mężem zaszła w ciążę urojoną

1/8
księżniczka Eugenia
Copyright @East Nes
1/8

Wnuczka Elżbiety II w nastoletnich latach wzbudzała kontrowersje. Chciała zwrócić na siebie uwagę prasy, ale niestety ta nie pisała o niej zbyt dobrze. Księżniczka wyszła z założenia, że nieważne, jak piszą, ważne, że w ogóle...

2/8
Kim jest księżniczka Eugenia
Copyright @East News
2/8

Księżniczka Eugenia wraz z siostrą Beatrycze niemal natychmiast zostały okrzyknięte „najbrzydszymi księżniczkami” w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Co ciekawe, to określenie nie wzięło się jednak tylko z tego, że po prostu nie były ładne, ale dlatego, że ich rodzice rzadko pokazywali się z nimi publicznie.

3/8
Kim jest księżniczka Eugenia
Copyright @East News
3/8

Księżniczka Eugenia z mamą i siostrą

4/8
Kim jest księżniczka Eugenia
Copyright @East News
4/8

księżniczka Eugenia często eksperymentowała z modą, ale jej stylizacje poddawano nieustannej krytyce.

5/8
księżniczki Beatrycze i Eugenia
Copyright @East News
5/8

księżniczka Eugenia uczyła się w Upton House School w Windsorze, później w Cowarth Park. Trzy lata uczyła się w szkole św. Jerzego w Ascot, a później kształciła się w Marlborough College w Wiltshire.

6/8
księżniczka Eugenia ślub
Copyright @Pool/Max Mumby/Getty Images
6/8

Tak księżniczka Eugenia wyglądała w dniu ślubu

7/8
księżniczka Eugenia
Copyright @Ian West/PA Images via Getty Images
7/8

Księżniczka Beatrice, księżna Sarah, księżniczka Eugenia

8/8
księżniczka Eugenia rodzina
Copyright @UK Press/Julian Parker
8/8

Księżniczka Eugenia z rodzicami i siostrą

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.