Królowa Elżbieta II, książę William, książę Harry, brytyjska rodzina królewska
Fot. Chris Jackson/Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Właśnie on jest ulubionym wnukiem Elżbiety II. To nie książę William!

Kto ma szczególne względy u królowej?

Ksenia Krasko 8 stycznia 2021 10:15
Królowa Elżbieta II, książę William, książę Harry, brytyjska rodzina królewska
Fot. Chris Jackson/Getty Images

Elżbieta II ma ośmioro wnucząt, i zapewne jak w każdej innej rodzinie, jedni są bliżsi sercu monarchini niż inni. Listę tych ulubionych, tak zwanych „faworytów” królowej, opublikował niedawno tabloid New Idea. Co ciekawe, magazyn wskazał również, kto jest najmniej lubianym wnukiem Jej Królewskiej Mości i nie da się ukryć, że jest to ogromne zaskoczenie...

Kogo z wnucząt Elżbieta II lubi najbardziej?

Zacznijmy od ulubieńców królowej. Jak wskazuje New Idea, ten zaszczytny tytuł od wielu lat należy do dzieci jedynej córki Elżbiety II, księżniczki Anny – Petera Phillipsa i Zary Tindall. Podobno właśnie do tej dwójki monarchini ma największą słabość, dlatego na wiele rzeczy przymyka oko, i na tak samo wiele rzeczy się zgadza. Eksperci często zaznaczają, że relacja królowej z rodzeństwem jest znacznie mocniejsza niż ta, która łączy ją z Kate i Williamem.

Peter Phillips i Zara Tindall w 2015 roku

Peter Phillips, Zara Tindall, 2015 rok, wnuki królowej Elżbiety II
Fot. Mark Cuthbert/UK Press via Getty Images

Specjalne miejsce w sercu królowej mają też księżniczki Beatrice i Eugenia, córki księcia Andrzeja. Krążyły nawet pogłoski, że Eugenia jest jedyną wnuczką, która mówi do Elżbiety II „babciu”, podczas gdy inni młodzi royalsi trzymają się formalnych określeń.

Jak twierdzi New Idea, siostry nieznacznie wyprzedzają w „rankingu ulubieńców” najmłodsze z wnucząt Elżbiety II, czyli Louise i Jamesa, dzieci księcia Edwarda. Podobno uwielbia spędzać z nimi wolny czas, dlatego często towarzyszą jej na wakacjach.

Księżniczka Beatrice i księżniczka Eugenia, 2015 rok

Księżniczka Beatrice, księżniczka Eugenia, 2015 rok
Fot. Danny Martindale/WireImage

Jeśli chodzi o synów księcia Karola, tu sprawa wygląda ciekawiej. Chociaż Elżbieta II nie była zachwycona decyzją księcia Harry’ego o rezygnacji z królewskich obowiązków, nie odwróciła się od wnuka i pomimo licznych doniesień mediów, podobno utrzymuje z nim stały kontakt. „Harry, Meghan i Archie zawsze będą członkami mojej rodziny”, oświadczyła po ogłoszeniu tzw. megxitu i jak widać nie zamierza tego zmieniać.

W końcu tabloid dotarł do końca listy, wskazując, że najmniej lubianym wnukiem Elżbiety jest... książę William! Zaskakujące, prawda? Podobno jest to związane z faktem, że monarchini szykuje go do przejęcia tronu, w związku z czym traktuje znacznie poważniej niż inne wnuki. Nie ma między nimi tego ciepła, na które może pozwolić sobie wobec Petera Phillipsa czy księżniczki Beatrice.

Jak i inne plotki o brytyjskiej rodzinie królewskiej, to podsumowanie tabloidu New Idea warto potraktować z dystansem. Z drugiej strony – czy teoria o księciu Williamie nie wydaje się sensowna? 

Książę William
Fot. Richard Stonehouse/Getty Images

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.