Księżniczka Beatrice, księżniczka Eugenia
Fot. Karwai Tang/WireImage
króLEWSKIE ŻYCIE

Córka księżniczki Beatrice otrzymała arystokratyczny tytuł, ale syn Eugenii nie. Dlaczego?

Wszystko za sprawą... męża!

Gabriela Czernecka 24 września 2021 07:26
Księżniczka Beatrice, księżniczka Eugenia
Fot. Karwai Tang/WireImage

Księżniczka Beatrice kilka dni temu po raz pierwszy została mamą. O narodzinach córki księżniczki, a jednocześnie dwunastego prawnuka królowej Elżbiety II, poinformowano zgodnie z tradycją za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej pałacu, gdzie zamieszczono krótkie oświadczenie. Jak na razie nie jest znane imię dziewczynki, ale już wiadomo, że w przeciwieństwie do syna księżniczki Eugenii przysługuje jej królewski tytuł. Wszystko za sprawą korzeni męża księżniczki Beatrice. Poznajcie szczegóły.

Córka księżniczki Beatrice już na świecie

18 września 2021 roku księżniczka Beatrice po raz pierwszy została mamą. Wnuczka królowej urodziła córkę. Dziewczynka przyszła na świat na chwilę przed północą londyńskiego czasu w szpitalu Chelsea and Westiminster Hospital. „Księżniczka i jej dziecko czują się dobrze, a para już nie może doczekać się aż przedstawi swoją córeczkę synkowi Christopherowi Woolfowi”, głosi oświadczenie Pałacu. To pierwsze dziecko pary, ale mąż księżniczki Beatrice od kilku lat spełnia się w roli rodzica - ma syna z poprzedniego związku - Christophera Wolfa, dla którego Beatrice jest macochą.

Zobacz: Właścicielka „klozetowego” kapelusza, która sprzedaje ubrania w sieci. Kim jest księżniczka Beatrice?

To piękny czas dla księcia Andrzeja i Sarah Ferguson, który w ciągu jednego roku po raz drugi zostali dziadkami. Na początku tego roku na świat przyszło pierwsze dziecko księżniczki Eugenii, syn August Philip Brooksbank, a teraz jej siostra, Beatrice, została mamą. W przeciwieństwie jednak do Augusta, córka księżniczki Beatrice otrzyma królewski tytuł, ale nie dlatego, że jest wnuczką królowej Elżbiety II! Wszystko za sprawą korzeni męża księżniczki Beatrice.

Tytuł królewski córki Beatrice

Edoardo Mapelli Mozzi wywodzi się z włoskiej arystokracji. Ojcem Edoardo jest hrabia Alessandro Mapelli Mozzi. Edoardo jako najstarszy syn odziedziczy rodową siedzibę rodziny, czyli XVIII-wieczny pałac Villa Mapelli Mozzi w północnych Włoszech. 

Zobacz również: Córka księżniczki Beatrice jest już na świecie. Czy jej narodziny zmieniły linię sukcesji brytyjskiego tronu?

Za sprawą ślubu z Edoardo księżniczka Beatrice jest włoską Contessą i Nobile Donną, czyli szlachcianką. „On jest hrabią, jego żona automatycznie zostaje hrabiną, a każde z ich dzieci będzie hrabią lub nobile donna”, mówił w rozmowie z Daily Mail ojciec Edoardo. Pozostaje nam cierpliwie czekać na informację o imieniu córki Beatrice. Czy księżniczka zdecyduje się na tradycyjne, a może nowoczesne imię? Czas pokaże. 

Księżniczka Beatrice, księżniczka Eugenia
Fot. Danny Martindale/WireImage)

Księżniczka Beatrice, księżniczka Eugenia
Fot. David M. Benett/Getty Images for The Serpentine

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.