Księżniczka Beatrice, księżniczka Eugenia
Fot. Karwai Tang/WireImage
króLEWSKIE ŻYCIE

Córka księżniczki Beatrice otrzymała arystokratyczny tytuł, ale syn Eugenii nie. Dlaczego?

Wszystko za sprawą... męża!

Gabriela Czernecka 30 grudnia 2021 12:16
Księżniczka Beatrice, księżniczka Eugenia
Fot. Karwai Tang/WireImage

Księżniczka Beatrice we wrześniu 2021 roku po raz pierwszy została mamą. O narodzinach córki księżniczki, a jednocześnie dwunastego prawnuka królowej Elżbiety II, poinformowano zgodnie z tradycją za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej pałacu, gdzie zamieszczono krótkie oświadczenie. Dziewczynce nadano imiona Sienna Elżbieta i wiadomo, że w przeciwieństwie do syna księżniczki Eugenii przysługuje jej królewski tytuł. Wszystko za sprawą korzeni męża księżniczki Beatrice. Poznajcie szczegóły.

Córka księżniczki Beatrice już na świecie

18 września 2021 roku księżniczka Beatrice po raz pierwszy została mamą. Wnuczka królowej urodziła córkę. Dziewczynka przyszła na świat na chwilę przed północą londyńskiego czasu w szpitalu Chelsea and Westiminster Hospital. „Księżniczka i jej dziecko czują się dobrze, a para już nie może doczekać się aż przedstawi swoją córeczkę synkowi Christopherowi Woolfowi”, głosił w oświadczeniu pałac. To pierwsze dziecko pary, ale mąż księżniczki Beatrice od kilku lat spełnia się w roli rodzica - ma syna z poprzedniego związku - Christophera Wolfa, dla którego Beatrice jest macochą.

Zobacz: Właścicielka „klozetowego” kapelusza, która sprzedaje ubrania w sieci. Kim jest księżniczka Beatrice?

To piękny czas dla księcia Andrzeja i Sarah Ferguson, którzy w ciągu jednego roku po raz drugi zostali dziadkami. Na początku 2021 roku na świat przyszło pierwsze dziecko księżniczki Eugenii, syn August Philip Brooksbank, zaś kilka miesięcy później jej siostra, Beatrice, została mamą. W przeciwieństwie jednak do Augusta, córka drugiej z sióstr otrzyma królewski tytuł, ale nie dlatego, że jest wnuczką królowej Elżbiety II! Wszystko za sprawą korzeni męża księżniczki Beatrice.

Tytuł królewski córki Beatrice

Edoardo Mapelli Mozzi wywodzi się z włoskiej arystokracji. Jego ojcem jest hrabia Alessandro Mapelli Mozzi. Edoardo jako najstarszy syn odziedziczy rodową siedzibę rodziny, czyli XVIII-wieczny pałac Villa Mapelli Mozzi w północnych Włoszech. 

Zobacz również: Córka księżniczki Beatrice jest już na świecie. Czy jej narodziny zmieniły linię sukcesji brytyjskiego tronu?

Za sprawą ślubu z Edoardo księżniczka Beatrice jest włoską Contessą i Nobile Donną, czyli szlachcianką. „On jest hrabią, jego żona automatycznie zostaje hrabiną, a każde z ich dzieci będzie hrabią lub nobile donna”, mówił w rozmowie z Daily Mail ojciec Edoardo. I wszystko jasne!  

Księżniczka Beatrice, księżniczka Eugenia
Fot. Danny Martindale/WireImage)

Księżniczka Beatrice, księżniczka Eugenia
Fot. David M. Benett/Getty Images for The Serpentine

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA SZOSTAK i MARYLA SZOSTAK: córka i matka. Są ze sobą bardzo blisko, ale dają sobie dużo wolności. Nam opowiadają o swojej wyjątkowej więzi. KAROLINA GRUSZKA o swojej chorobie, obywatelstwie córki oraz komu pomaga i dlaczego. JAN PESZEK: diabeł i anioł we mnie. Przewrotna spowiedź dojrzałego człowieka i artysty. NOWA GENERACJA IDOLI: młode pokolenie muzyków, które zawładnęło show-biznesem i zbiorową wyobraźnią.