Córka księżniczki Beatrice
Fot. Rex Features/East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Córka księżniczki Beatrice: czy jej narodziny zmieniły linię sukcesji brytyjskiego tronu?

Które miejsce zajmuje córka Beatrice?

Gabriela Czernecka 30 grudnia 2021 14:16
Córka księżniczki Beatrice
Fot. Rex Features/East News

Księżniczka Beatrice 18. września 2021 roku po raz pierwszy została mamą. O narodzinach jej córki, a jednocześnie dwunastego prawnuka królowej Elżbiety II, poinformowano zgodnie z tradycją za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej pałacu, gdzie zamieszczono krótkie oświadczenie. Dziewczynce nadano imiona Sienna Elizabeth i nie ma wątpliwości co do tego, które miejsce zajmuje w linii sukcesji brytyjskiego tronu. Co zmieniły jej narodziny? Poznajcie szczegóły.

Księżniczka Beatrice została mamą

Księżniczka Beatrice 18 września 2021 roku urodziła córeczkę. Dziewczynka przyszła na świat na chwilę przed północą londyńskiego czasu w szpitalu Chelsea and Westiminster Hospital. „Księżniczka i jej dziecko czują się dobrze, a para już nie może doczekać się aż przedstawi swoją córeczkę synkowi Christopherowi Woolfowi”, głosiło oświadczenie pałacu. To pierwsze dziecko pary, ale mąż księżniczki Beatrice od kilku lat spełnia się w roli rodzica - ma syna z poprzedniego związku - Christophera Wolfa, dla którego Beatrice jest macochą.

Zobacz: Sukcesja brytyjskiego tronu Windsorów. Kto zostanie królem po Elżbiecie II?

Ale nie tylko Beatrice w tym roku została mamą. Na początku roku jej siostra, księżniczka Eugenia, urodziła chłopca, Augusta Philipa. W tym roku również Meghan i Harry zostali rodzicami - na świat przyszła ich córeczka Lilibet Diana. Powiększyła się także rodzina Zary i Mike'a Tindallów. Dziecko Beatrice jest dwunastym prawnukiem królowej. Wiele osób zastanawia się, jak jej narodziny wpłynęły na linię sukcesji brytyjskiego tronu. Sprawdziliśmy!

Księżniczka Beatrycze, księżniczka Beatrice, Londyn, Wielka Brytania, 08.12.2021 rok
Fot. Samir Hussein/WireImage

Księżniczka Beatrycze, Londyn, Wielka Brytania, 08.12.2021 rok

Księżniczka Beatrycze, księżniczka Beatrice, Edo Mapelli Mozzi, Londyn, Wielka Brytania, 08.07.2021 rok
Fot. Karwai Tang/WireImage

Księżniczka Beatrycze, jej mąż Edo Mapelli Mozzi, Londyn, Wielka Brytania, 08.07.2021 rok

Linia sukcesji brytyjskiego tronu - które miejsce zajmuje córka Beatrice?

Pierwsze miejsce po Elżbiecie II zajmuje książę Karol, jej najstarszy syn. Następnie 2. miejsce zajmuje książę William, a kolejno jego trójka dzieci: książę George (3), księżniczka Charlotte (4) i książę Louis (5). Później mamy księcia Harry’ego (6) i jego dwójkę dzieci - Archiego (7) oraz Lilibet (8). Następne miejsce w linii sukcesji brytyjskiego tronu należy do księcia Andrzeja (9), a później jego najstarszej córki Beatrice (10). Córka księżniczki Beatrice plasuje się więc na 11. miejscu, a kolejne miejsce zajmuje młodsza siostra Beatrice, księżniczka Eugenia (12) i jej synek August (13).  

Zobacz: Właścicielka „klozetowego” kapelusza, która sprzedaje ubrania w sieci. Kim jest księżniczka Beatrice?

Linia sukcesji brytyjskiego tronu może ulec zmianie - gdy Kate i William doczekają się kolejnego dziecka, bądź rodzina Meghan i Harry’ego się powiększy, a także gdy Beatrice po raz kolejny zostanie mamą - wówczas automatycznie pozycja pozostałych członków rodziny Windsorów plasuje się o kolejne miejsce niżej. Warto dodać, że przed narodzinami córki Beatrice, syn Eugenii zajmował 12. miejsce, teraz zajmuje 13.  

Księżniczka Beatrice EDoardo Mapelli Mozzi
Fot. Rex Features/East News

Księżniczka Beatrice mąż
Fot. Niviere David/ABACAPRESS.COM/Abaca/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.