Księżna Kate i książę William
Fot. Instagram @kensingtonroyal
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Od dziecka gotują dla nich najlepsi szefowie kuchni

Co jedzą książę George i księżniczka Charlotte?

Weronika Kostyra 19 stycznia 2018 07:30
Księżna Kate i książę William
Fot. Instagram @kensingtonroyal

Dzieci księcia Williama to chyba najsłynniejsze i najbardziej urocze dzieci na świecie. Każde ich publiczne wyjście wzbudza duże zainteresowanie i jest szeroko komentowane. Fani zastanawiają się jednak jak na co dzień wygląda życie małych książąt. Jak bardzo różni się ono od codzienności ich rówieśników?

Co lubią jeść George i Charlotte?

Książę William i księżna Kate robią wszystko by zapewnić George’owi i Charlotte normalne dzieciństwo z dala od mediów. Nie da się jednak ukryć, że następca tronu i jego siostra wychowują się w zupełnie innych warunkach. Od urodzenia są rozpieszczani i obdarowywani wyszukanymi i drogimi prezentami przez przywódców państw i koronowane głowy.

Wychowują się też w pałacach, chodzą i chodzą to prywatnych i prestiżowych szkoły i przedszkola. Jest to podyktowane zarówno tradycją i statusem społecznym, jak i bezpieczeństwem, które dla ich rodziców jest najważniejsze.

Od dziecka książę i księżniczka są także uczeni dobrych manier i ogólnych zasad zachowania w towarzystwie, także podczas posiłków. Dzieci mają to szczęście, że od niemal pierwszych miesięcy życia gotują dla nich najlepsi szefowie kuchni i kucharze. Wiadomo jednak, że gotowanie jest też pasją księżnej Kate i ona też często przygotowuje dzieciom ulubione dania. Co najbardziej lubią jeść?

Księżna odwiedziła niedawno dzieci w szpitalu. Jeden z małych pacjentów zapytał ją o ulubione danie i zdradził, że sam lubi oliwki i makaron, na co księżna odpowiedziała mu: „Gdy byłam mała, też jadłam bardzo dużo oliwek. A Charlotte uwielbia makaron”, powiedziała. Księżniczka bardzo lubi też pomagać i bawić się w kuchni, więc na pewno już niedługo sama zacznie pasjonować się gotowaniem.

Starszy George lubi już bardziej wyrafinowane smaki, choć jako młodszy chłopiec uwielbiał spaghetti bolognese. Teraz w jego szkole podawane są pełnowartościowe, różnorodne i wyszukane posiłki. Codziennie George podczas lunchu może wybierać z długiego menu. Na liście znajdują się między innymi:

„Świeże klopsiki wołowe gotowane w sosie włoskim z tartym serem organicznym, pełnoziarnisty makaron pełnoziarnisty na parze, kurczak z wolnego wybiegu z grzybami z dodatkiem smażonego ziemniaka i mini kukurydzy na kolbie, potrawka Tikka Masala z indyka z zieloną fasolką gotowaną na parze i ryżem, pieczone w piecu kiełbaski wieprzowe podawane z keczupem, groszek marchewką gotowany na parze”.

Dodatkowo dostępne są potrawy wegetariańskie, wegańskie, bezglutenowe oraz przekąski i owocowe desery. Wygląda na to, że w szkolnej stołówce podawane są lepsze dania niż w niejednej restauracji. Mimo błękitnej krwi Charlotte i George są normalnymi dziećmi, które uwielbiają słodycze i fotografom kilka razy udało się ich uchwycić jedzących cukierki.  

Książę George
Fot. East News

Księżniczka Charlotte
Fot. East News, Instagram @kensingtonroyal

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.