WIDEO VIVY!

Wolszczak,Szczygieł, Stuhr... Polskie gwiazdy pozwały do sądu Ministerstwo Środowiska!

Ta sprawa dotyczy nas wszystkich

Rafał Kowalski 17 listopada 2018 16:26

Poziom zanieczyszczenia powietrza w naszym kraju stale rośnie.  Nie wydaje się jednak, by przedstawiciele rządu starali się wprowadzić do prawa radykalne zmiany mające poprawić tę sytuację. Na taki stan rzeczy nie zgadzają się polscy artyści, którzy pozwali do sądu... Ministerstwo Środowiska!

Mariusz Szczygieł o smogu

O całej sprawie opowiedział przed kamerą VIVY! jeden z inicjatorów akcji Mariusz Szczygieł. Autor wybitnych reportaży wyjaśnił nam, że na co dzień tak dużo daje z siebie dla polskiej kultury, że prawo do życia w kraju bez smogu po prostu mu się należy. Trudno się z tym nie zgodzić, dlatego mamy nadzieję, że nagłośnienie pomysłu polskich gwiazd przyniesie większe zainteresowanie polityków tym tematem.

Do akcji włączyli się też Jerzy Stuhr, Kasia Ankudowicz czy Grażyna Wolszczak. Ta ostatnia wypowiedziała się dziś w Fakcie. "Smog po prostu nas zabija. Trzeba stanąć na głowie, żeby rządzący zajęli się tym problemem. Sprawdzam codziennie raport smogowy i jakoś się dostosowuję. W przypadku wysokiego stężenia pyłów rakotwórczych staram się jak najkrócej przebywać na zewnątrz. Nie noszę jeszcze maseczki, ale kto wie... [...] Mam dość trucia! Mamy jedno zdrowie i życie, nasze dzieci też. Nie można stać i czekać aż ktoś coś zrobi. Musimy walczyć!", tłumaczyła aktorka dziennikowi.

Czy Mariusz Szczygieł sądzi, że sprawa w sądzie będzie przez niego wygrana? Koniecznie zobaczcie nasze wideo.  

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?