WIDEO VIVY!

Wolszczak,Szczygieł, Stuhr... Polskie gwiazdy pozwały do sądu Ministerstwo Środowiska!

Ta sprawa dotyczy nas wszystkich

Rafał Kowalski 17 listopada 2018 16:26

Poziom zanieczyszczenia powietrza w naszym kraju stale rośnie.  Nie wydaje się jednak, by przedstawiciele rządu starali się wprowadzić do prawa radykalne zmiany mające poprawić tę sytuację. Na taki stan rzeczy nie zgadzają się polscy artyści, którzy pozwali do sądu... Ministerstwo Środowiska!

Mariusz Szczygieł o smogu

O całej sprawie opowiedział przed kamerą VIVY! jeden z inicjatorów akcji Mariusz Szczygieł. Autor wybitnych reportaży wyjaśnił nam, że na co dzień tak dużo daje z siebie dla polskiej kultury, że prawo do życia w kraju bez smogu po prostu mu się należy. Trudno się z tym nie zgodzić, dlatego mamy nadzieję, że nagłośnienie pomysłu polskich gwiazd przyniesie większe zainteresowanie polityków tym tematem.

Do akcji włączyli się też Jerzy Stuhr, Kasia Ankudowicz czy Grażyna Wolszczak. Ta ostatnia wypowiedziała się dziś w Fakcie. "Smog po prostu nas zabija. Trzeba stanąć na głowie, żeby rządzący zajęli się tym problemem. Sprawdzam codziennie raport smogowy i jakoś się dostosowuję. W przypadku wysokiego stężenia pyłów rakotwórczych staram się jak najkrócej przebywać na zewnątrz. Nie noszę jeszcze maseczki, ale kto wie... [...] Mam dość trucia! Mamy jedno zdrowie i życie, nasze dzieci też. Nie można stać i czekać aż ktoś coś zrobi. Musimy walczyć!", tłumaczyła aktorka dziennikowi.

Czy Mariusz Szczygieł sądzi, że sprawa w sądzie będzie przez niego wygrana? Koniecznie zobaczcie nasze wideo.  

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.