Tomasz Stańko nie żyje
Fot. East News
POŻEGNANIE

Znana jest data i miejsce pogrzebu Tomasza Stańki

Wybitnym muzyk jazzowy spocznie na cmentarzu w Warszawie

Konrad Szczęsny 2 sierpnia 2018 15:48
Tomasz Stańko nie żyje
Fot. East News

Tomasz Stańko zmarł w niedzielę 29 lipca 2018 roku w szpitalu onkologicznym na warszawskim Ursynowie. Miał 76 lat. Wybitny muzyk cierpiał od jakiegoś czasu na raka płuc, dlatego m.in. odwołał swoje kwietniowe koncerty. Szczegóły uroczystości żałobnych ku czci artysty podała mediom jego córka, Anna Stańko. Gdzie i kiedy odbędzie się pogrzeb jazzmana?

Pogrzeb Tomasza Stańki - kiedy i gdzie się odbędzie?

Pogrzeb Tomasza Stańki odbędzie się 10 sierpnia 2018 roku, w piątek, w Domu Pogrzebowym na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie i rozpocznie się o godzinie 11.00. Ciało artysty zostanie następnie złożone w Alei Zasłużonych, w której spoczywają wybitni Polacy, związani ze światem kultury, sztuki oraz polityki.

Informację tę potwierdziła najbliższa rodzina Tomasza Stańki, zaś mediom przekazała ją córka muzyka, Anna. 

Prawdopodobnie uroczystość żałobna będzie miała charakter oficjalny i wezmą w niej udział  przedstawiciele Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, muzycy oraz najbliżsi muzyka  

Tomasz Stańko nie żyje, VIVA! wrzesień 2016
Fot. Bernard Kwapiński

Tomasz Stańko, Viva! 2008
Fot. Piotr Redliński

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?