Piotr Woźniak-Starak
Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER
O TYM SIĘ MÓWI

Ujawniono wyniki badań Piotra Woźniaka-Staraka na obecność narkotyków

Czy producent był pod ich wpływem w momencie wypadku?

Konrad Szczęsny 24 października 2019 17:09
Piotr Woźniak-Starak
Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Wcześniejsze wyniki badań potwierdziły, że Piotr Woźniak-Starak w momencie wypadku miał we krwi 1,7 promila alkoholu etylowego. Dzisiaj ujawniono natomiast ekspertyzę dotyczącą obecności w organizmie męża Agnieszki Woźniak-Starak substancji odurzających w postaci narkotyków. 

Śmierć Piotra Woźniaka-Staraka: wyniki badań na obecność alkoholu we krwi

Do wypadku z udziałem Piotra Woźniaka-Staraka na jeziorze Kisajno niedaleko Giżycka doszło w nocy z 17 na 18 sierpnia 2019 roku. Producent miał wypaść za burtę. Przez cztery dni poszukiwała go policja, pogotowie wodne oraz nurkowie. Ciało męża Agnieszki Woźniak-Starak wyłowiono w czwartek, 22 sierpnia.

Zajmująca się sprawą Prokuratura Okręgowa w Olsztynie podała miesiąc temu, że bezpośrednią przyczyną śmierci 39-latka była „ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa” jako następstwo „masywnego urazu czaszkowo-mózgowego na skutek działania narzędzia ostrokrawędzistego”.

Szczegółowe ekspertyzy, w tym oględziny odniesionych ran wskazywały, że obrażenia powstały w wyniku „zadziałania śruby napędowej łodzi motorowej”.

Później ujawniono również, że badania chemiczne wykazały obecność alkoholu w organizmie zmarłego: 1,7 promila alkoholu etylowego we krwi oraz 2,4 promila alkoholu etylowego w moczu poszkodowanego.

Czy Piotr Woźniak-Starak był w momencie wypadku pod wpływem narkotyków?

W czwartek 24 października dziennikarze Wirtualnej Polski ujawnili wyniki badań na obecność w organizmie zmarłego Piotra Woźniaka-Staraka substancji odurzających w postaci narkotyków.

„Informuję, iż nie stwierdzono obecności żadnych narkotyków w organizmie”, potwierdził w rozmowie z nimi Krzysztof Stodolny, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Grób Piotra Woźniaka-Staraka

Przypomnijmy, że producent został pochowany w Fuledzie, na terenie rodzinnej posiadłości Jerzego i Anny Staraków. Jednak powiatowy inspektor nadzoru budowlanego uznał, że mogiła zgodnie z literą prawa nie jest katakumbą. To z kolei rodzi problemy: wójt Giżycka oraz miejscowy sanepid zastanawiają się, jakie działania powinny zostać w związku z tym podjęte w dalszej kolejności...  

Piotr Woźniak-Starak zmarł w nocy z 17 na 18 sierpnia 2019 roku na skutek wypadku na jeziorze Kisajno:

Piotr Woźniak-Starak
Fot. East News

Był mężem dziennikarki, Agnieszki Woźniak-Starak:

Piotr Woźniak-Starak Instagram
Fot. Instagram @pwsas

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANJA RUBIK przed czterdziestką robi podsumowanie. Jakie ma marzenia, co jeszcze pragnie osiągnąć? Czy chce założyć rodzinę? Muzyk BARTEK KRÓLIK zdradza, jak przetrwał trudne momenty i odnalazł szczęście. MANUELA GRETKOWSKA w wyjątkowej rozmowie o AGNIESZCE OSIECKIEJ. Specjalnie na lato: sztuka gotowania blogerki DARII ŁADOCHY, w czym tkwi magia ZAKOPANEGO oraz aktorka KATARZYNA ZAWADZKA w kreacjach od ZIENIA w sesji nad polskim morzem.