koronawirus w polsce nowa odmiana
Fot. rzbrzezny/AdobeStock
O tym się mówi

Piosenkarka celowo zaraziła się koronawirusem - zmarła kilka dni później

Tragiczne zakończenie…

Marcjanna Maryszewska 19 stycznia 2022 11:08
koronawirus w polsce nowa odmiana
Fot. rzbrzezny/AdobeStock

Nie żyje Hana Horka, czeska piosenkarka folkowa. Artystka chciała zyskać status ozdrowieńca, aby móc swobodnie przebywać w miejscach publicznych, dlatego specjalnie zaraziła się śmiertelnym wirusem.

Chciała przejść chorobę, by móc znowu korzystać z życia 

Portal Wirtualna Polska poinformował, że Hana Horka zmarła w niedzielę wskutek zakażenia wirusem COVID-19 i następstw z tym związanych. Tę tragiczną wiadomość potwierdził zespół Asonance, w którym piosenkarka występowała.

Kobieta nie chciała się zaszczepić a jednocześnie zależało jej na przebywaniu w miejscach publicznych i życiu towarzyskim. Dlatego zakaziła się wirusem celowo, aby przejść chorobę i zyskać status ozdrowieńca - jak informuje Wirtualna Polska.

Ostatni post Hany na Facebooku pochodzi z 14 stycznia. Pochwaliła się w nim, że już wkrótce będzie mogła znowu korzystać z miejsc publicznych. Dwa dni później zmarła...

Czytaj także: Antyszczepionkowcy wykorzystali wizerunek Krzysztofa Krawczyka. Rodzina wydała oświadczenie

Syn piosenkarki oskarża antyszczepionkowców

Syn artystki wyznał, że Hana Horka zakaziła się koronawirusem od niego i ojca. Po kilku dniach zdawało się, że jest już zdrowa, i wybrała się na spacer. Po powrocie nie czuła się najlepiej.

„Powiedziała tacie, że bolą ją plecy, więc posmarowaliśmy je i położyliśmy ją do łóżka. Udusiła się w jakieś dziesięć minut”, wyznał jej syn w rozmowie z portalem irozhlas.cz.

O śmierć swojej matki oskarża antyszczepionkowców. „Zabraliście mi matkę. Moja mama opierała się na waszych argumentach. Gardzę wami” - napisał w jednym z komentarzy, cytowanym przez WP.  

Czytaj także: Anna Mucha szczerze o szczepieniach przeciw koronawirusowi: „Słucham lekarza, a nie magla”

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA WACHOWICZ o życiu po pięćdziesiątce, ukochanej córce i tym, co daje jej równowagę. MIKA URBANIAK I VICTOR DAVIES. Ona – wokalistka, malarka, córka Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka. On – ceniony brytyjski kompozytor. Opowiadają o niełatwej relacji. KRZYSZTOF BARANOWSKI o czerpaniu siły z miłości – do morza i do kobiety. JOANNA JAKUBAS o swojej muzycznej drodze i pierwszej płycie. Ponadto także: Czy biografia SHARON STONE ujawni całą prawdę o jej życiu?