Anna Mucha, Viva! 3/2018
Fot. Mateusz Stankiewicz/SAMESAME
O TYM JEST GŁOŚNO

Anna Mucha szczerze o szczepieniach przeciw koronawirusowi: „Słucham lekarza, a nie magla”

Skrytykowała też postawę Edyty Górniak

Rafał Kowalski 11 stycznia 2022 11:11
Anna Mucha, Viva! 3/2018
Fot. Mateusz Stankiewicz/SAMESAME

Pandemia koronawirusa zmieniła rzeczywistość każdego z nas. Anna Mucha przyznała w nowym wywiadzie, że choć jej opinia nie jest popularna, to dla niej kilka rzeczy obróciło się na lepsze. Artystka mniej pracuje, a więcej czasu spędza z ukochanym i z dziećmi. Przy okazji rozmowy z Party aktorkę zapytano też o jej zdanie na temat szczepionek przeciw Covid-19. Padło nazwisko Edyty Górniak…

Anna Mucha o szczepieniach. Kogo warto słuchać?

Nie jest tajemnicą, że Edyta Górniak nie jest zwolenniczką szczepień na covid-19, które od miesięcy rekomendują lekarze na całym świecie. Piosenkarka wielokrotnie wypowiadała się krytycznie na ten temat. W listopadzie 2020 mówiła nawet, że jeśli przyjęcie antidotum będzie obowiązkowe, wyjedzie z kraju. „Biorąc odpowiedzialność za życie swoje i dziecka - nie przyjmę szczepionki, bo nikt nie daje mi gwarancji, jak zareaguje mój organizm. Ja swojego stanowiska nie zmienię i jeśli będzie to oznaczało wyprowadzkę z Polski, to szkoda, ale to zrobię. Szkoda, bo mój syn to patriota, jest w szkole wojskowej i kocha kraj. Ale nie zgodzę się, by ktoś aplikował w moje ciało coś, czego nie mogę zbadać, nie pozwala mi na to moja wiedza”, stwierdziła wtedy.

W temacie szczepień wypowiedziało się już wiele innych gwiazd. Magazyn Party postanowił poprosić o komentarz w tej sprawie także Annę Muchę. Ulubienica widzów jest zwolenniczką stosowania się do rad autorytetów. „Jak psuje mi się auto, idę do mechanika. Jak chcę upiec ciasto, słucham cukiernika, więc jak chcę wiedzieć coś na temat szczepień – słucham lekarza, a nie magla. Są ludzie, którzy całe życie poświęcili nauce i medycynie. Jednego dnia nosimy ich na rękach i wspieramy w walce o lepsze warunki pracy. Drugiego oburzamy się, że młodzi lekarze wyjeżdżają i nie ma kto nas leczyć. A gdy przychodzi pandemia, nagle kwestionujemy ich zdanie i mówimy: „Co oni tam wiedzą, skoro Edyta mówi inaczej”. Gdzie tu logika?”, powiedziała nawiązując do znanej piosenkarki.

Czy Anna Mucha wypowie się jeszcze raz na temat, który wywołuje w społeczeństwie tak wielkie emocje? Raczej nie. „Wierzę w naukę, rozum i medycynę, mam też świadomość, że ktoś na tym zarabia ogromne pieniądze. Szczepienia ratują życie i szeroko rozumiana przyszłość, ale na ten temat powinny się wypowiadać medyczne autorytety, a nie aktorka”, czytamy w Party.

Ma rację?

CZYTAJ TEŻ: Edyta Górniak współczuje Dodzie rozwodu. Artystka skomentowała nasz post na Instagramie

Edyta Górniak, Viva! 9/2019
Fot. MATEUSZ STANKIEWICZ/SAMESAME

Edyta Górniak, Viva! 9/2019
Fot. MATEUSZ STANKIEWICZ/SAMESAME

Anna Mucha o pracy w pandemii i zmianach w jej życiu osobistym

Przy okazji rozmowy z dwutygodnikiem Anna Mucha wyjawiła kulisy pracy na planie serialu. Jak ekipa radzi sobie z tym, by nagrania szły do przodu i by nikt nie zachorował? „Wiemy, kto ma paszport, a kto nie. Mimo że mam szczepienie, dodatkowo jestem regularnie poddawana testom na COVID-19 na planie M jak miłość, co pozwala nam kręcić nowe odcinki”, zdradziła artystka.

Dla niej samej lata 2020 i 2021 przyniosły sporo zmian. „Pandemia ustawiła mi priorytety. Wiem, że nie jest popularne to, co w tej chwili mówię, ale pokazała, że bez pracy da się żyć. I że spokój i siłę znajduję w domu, u boku moich bliskich. Czas z dziećmi, czas na prawdziwe życie – to ważniejsze niż cokolwiek innego”, czytamy w Party.

Życzymy pani Annie wszystkiego, co najlepsze! A zdrowie niech będzie dla nas wszystkich priorytetem. 

Czytaj też: Anna Mucha szczerze o byciu mamą: „Ciągły strach, codzienna obawa o moje Dzieci”

Anna Mucha, Viva! 3/2018
Fot. Mateusz Stankiewicz/SAMESAME

Anna Mucha, Viva! 3/2018
Fot. Mateusz Stankiewicz/SAMESAME

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA WACHOWICZ o życiu po pięćdziesiątce, ukochanej córce i tym, co daje jej równowagę. MIKA URBANIAK I VICTOR DAVIES. Ona – wokalistka, malarka, córka Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka. On – ceniony brytyjski kompozytor. Opowiadają o niełatwej relacji. KRZYSZTOF BARANOWSKI o czerpaniu siły z miłości – do morza i do kobiety. JOANNA JAKUBAS o swojej muzycznej drodze i pierwszej płycie. Ponadto także: Czy biografia SHARON STONE ujawni całą prawdę o jej życiu?