Anna Mucha nowa fryzura
Fot. Mateusz Stankiewicz/SAMESAME
O TYM SIĘ MÓWI

Anna Mucha szczerze o byciu mamą: „Ciągły strach, codzienna obawa o moje Dzieci” 

Aktorka porównała macierzyństwo do odbezpieczonego pistoletu

Damian Brillowski 10 listopada 2021 09:51
Anna Mucha nowa fryzura
Fot. Mateusz Stankiewicz/SAMESAME

Anna Mucha to nie tylko aktorka, lecz także spełniona mama 10-letniej córki Stefanii i 7-letniego syna Teodora. Dzieci są jej oczkiem w głowie. W ich wychowywanie wkłada całe serce. Jednak bycie mamą wiąże się dla gwiazdy z ciągłym strachem. Dlaczego? Ostatnio Anna Mucha zdobyła się na wyjątkową szczerość. Padły mocne słowa! 

Anna Mucha szczerze o macierzyństwie 

Anna Mucha w kwietniu tego roku skończyła 41 lat. Razem z producentem telewizyjnym Marcelem Sorą doczekali się dwójki uroczych dzieci. Mimo rozstania byli partnerzy utrzymują przyjacielskie relacje, a wszystko to dla dobra pociech. Artystka jest niezwykle oddaną i odpowiedzialną rodzicielką i nie darowałaby sobie, gdyby jej dzieciom stało się coś złego. Mowa tu zarówno o dyskomforcie psychicznym, jak i fizycznym. 

Ostatnio na swoim profilu na Instagramie aktorka zorganizowała ankietę dla fanów, którzy mogli zadać swojej idolce dowolne pytanie. Jedno z nich brzmiało: „Czy macierzyństwo zaskoczyło Cię czymś, czego się nie spodziewałaś?”. W tym momencie gwiazda „M jak miłość” zdobyła się na bardzo szczere wyznanie. 

„Ogromem miłości z jednej strony i ciągłym strachem, codzienną obawą o moje Dzieci”, napisała w relacji na Instastory, po czym dodała: „...kiedy rodzi Ci się dziecko, jednocześnie ktoś przystawia Ci odbezpieczony pistolet do głowy… i cały czas żyjesz w tym strachu…”, wyznała Anna Mucha.

Czytaj także: Jaką mamą jest Anna Mucha? Wychowanie dzieci nie zawsze jest łatwe...

Anna Mucha o macierzyństwie
Fot. Instagram @taannamucha

Anna Mucha drży o swoje dzieci 

W wywiadzie dla magazynu „VIVA!” już dwa lata temu aktorka wspominała, że odczuwa ogromny lęk o swoje pociechy. Nawet podczas rozmowy z dziennikarzem Piotrem Najsztubem czuła niepokój. „Martwię się, że coś im się stanie. Nawet teraz, kiedy z tobą rozmawiam, czuję ten niepokój, a nawet łzy mi napływają do oczu. To jest ciągły lęk. Przerażający, porażający, paraliżujący. Widzisz? Siedzę i ryczę bez sensu”, zwierzyła się w trakcie wywiadu. 

Aktorka zapytana, czego się tak naprawdę boi zdradziła, że to lęk wynikający z tego, że jej dzieciom „stanie się coś ostatecznego”. Dodała, że cały czas o tym myśli. „A potem myślę, że przez te lęki jeszcze to, nie daj Boże, wywołam. Że to myślenie magiczne. Tylko nie wiem, w którą stronę”, stwierdziła z obawą. 

Pomimo że bardzo boi się o życie swoich dzieci, to nie zamierza „chować ich pod kloszem”. „W żadnym wypadku, nie chcę ich izolować i przesadnie „oszczędzać”. Odwrotnie, chciałabym, żeby one się konfrontowały z różnymi rzeczami. Moja babcia świętej pamięci, niezwykła, silna kobieta, budowała silnych i niszczyła słabych”, podkreśliła. 

Aktorka podczas rozmowy z dziennikarzem Piotrem Najsztubem przyznała też, jaką jest matką na co dzień, gdy światła kamer gasną. „Różnie mi wychodzi. Skłamałabym, gdybym powiedziała: „Ojej, jak jest wspaniale!” (…) Czasami nie masz siły, czasami nie masz ochoty, czasami boli cię głowa, czasami masz ochotę pobyć samemu… Mam wrażenie, że ty podczas tej rozmowy wpychasz mnie w jakieś poczucie winy, raz muszę być doskonałą matką, za chwilę hollywoodzką aktorką… A ja akceptuję, że są rzeczy, na które nie mam wpływu”, stwierdziła. 

Czy zgadzasz się ze słowami Anny Muchy odnośnie do macierzyństwa?  

Czytaj także: Anna Mucha wyznała, że rozważała aborcję: „Tabletki leżały na mojej dłoni, potem w lodówce”

Anna Mucha nowa fryzura afro charakteryzacja do filmu
Fot. Mateusz Stankiewicz/SAMESAME

Anna Mucha, sesja dla magazynu "VIVA!", 2018 rok

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.