Krzysztof Zanussi, VIVA! marzec 2023, 6/2023
Fot. Olga Majrowska
O TYM SIĘ MÓWI

Pilne wieści o stanie zdrowia Krzysztofa Zanussiego. Reżyser miał wypadek i przeszedł operację

Jak się czuje?

Olga Figaszewska 21 kwietnia 2024 08:56
Krzysztof Zanussi, VIVA! marzec 2023, 6/2023
Fot. Olga Majrowska

W sobotę miał odbyć się specjalny pokaz filmu Krzysztofa Zanussiego - „Morderstwo w Catamount” w marach festiwalu Script Fiesta. Słynny reżyser miał pojawić się na wyjątkowym wydarzeniu, ale okazuje się, że nie dotarł na miejsce. Wszystko przez problemy zdrowotne. Krzysztof Zanussi uległ wypadkowi i musiał przejść nagłą operację.

Krzysztof Zanussi nie pojawił się na festiwalu

Kino jest całym jego światem. Krzysztof Zanussi należy do grona wybitnych polskich reżyserów, a jego twórczość jest ceniona także poza granicami kraju. Debiutował filmem „Struktura kryształu” w 1969 roku. Potem zachwycił takimi produkcjami, jak: "Życie rodzinne", "Iluminacja", "Barwy ochronne", "Rok spokojnego słońca", "Cwał". 

W sobotę, 20 kwietnia artysta miał wziąć udział w specjalnym wydarzeniu – 12. edycji festiwalu „Script fiesta” w kinie Elektronik. Zgromadzeni mieli okazję obejrzeć film Krzysztofa Zanussiego - „Morderstwo w Catamount”, a wszystko z okazji 50. rocznicy premiery jego dzieła. "Jednym z najważniejszych wydarzeń festiwalu będzie projekcja jedynego hollywoodzkiego filmu Krzysztofa Zanussiego 'Morderstwo w Catamout'. Ta amerykańsko-niemiecka produkcja z 1974 roku to jeden z najbardziej zaskakujących filmów w dorobku reżysera, który rzadko korzysta w swojej twórczości ze sztafażu kina gatunkowego", zapowiadali organizatorzy. 

Czytaj też: Krzysztof Zanussi – biografia i najważniejsze filmy reżysera nurtu Młodej Kultury i kina moralnego niepokoju

Krzysztof Zanussi, VIVA! marzec 2023, 6/2023
Fot. Olga Majrowska

Krzysztof Zanussi musiał przejść nagłą operację

Po pokazie miało odbyć się specjalne spotkanie, masterclass z reżyserem, na którym zebrani mogliby porozmawiać o świecie kinematografii z jego cenionym przedstawicielem. Do tego nie doszło. Producentka Irena Strzałkowska poinformowała gości, że reżyser nie dotrze na wydarzenie z powodu nagłego zdarzenia. Krzysztof Zanussi miał wypadek i  jest po operacji.  

Portal WP, powołując się na swoje źródło, informuje, że reżyser miał krwiaka, który pojawił się po uderzeniu w głowę. Artysta musiał przejść nagłą operację i dochodzi do sił. "Nasze źródło podało, że reżyser uderzył się w głowę, w wyniku czego wystąpił krwiak, który wymagał operacji. W piątek się wybudził, jest przytomny", przekazała Wirturalna Polska. 

Życzymy dużo zdrowia!  

Sprawdź też: Gołda Tencer, dyrektorka Teatru Żydowskiego: „Robię wszystko, by ocalić pamięć. Boję się o przyszłość przeszłości”

Krzysztof Zanussi, VIVA! marzec 2023, 6/2023
Fot. Olga Majrowska

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.