Paweł Królikowski, VIVA! 9/2014, VIVA! maj 2014
Fot. Adam Pluciński/MOVE
WSPOMNIENIE

Paweł Królikowski przed śmiercią nie zdążył spełnić swojego wielkiego marzenia

O czym mowa?

Olga Figaszewska 9 marca 2020 13:55
Paweł Królikowski, VIVA! 9/2014, VIVA! maj 2014
Fot. Adam Pluciński/MOVE

Do końca był aktywny zawodowo. Praca była jego pasją i spełnieniem. Walczył o swoje marzenia i pozwalał rozwijać skrzydła innym. Przed śmiercią nie udało mu się spełnić jednego z ważniejszych projektów...

Paweł Królikowski: ostatnie marzenie aktora

Od kwietnia 2018 roku pełnił rolę prezesa Związku Artystów Scen Polskich. Miał dalekosiężne plany wobec artystycznej strefy i pragnął wspomagać działalność aktorską swoich kolegów.

„Moim celem i zadaniem jest to, by ZASP stał się też współorganizatorem produkcji medialnych w Polsce. To jest moje marzenie. Aby aktorzy kojarzyli ZASP z miejscem, w którym interesujemy się naszym zawodem medialnym z punktu widzenia jakości pracy i finansów. Tak, by wysyłać czytelny sygnał, że jak coś będzie kojarzone z marką ZASP – to wiadomo, iż jest prestiżowe dla uczestników, ma wysoką, jakość, no i jest dobrze płatne”, wyznał wówczas Paweł Królikowski w rozmowie z Polską Agencją Prasową.


Przed śmiercią aktor chciał sfinalizować jeden ze swoich projektów i marzeń. Mowa o teatrze muzycznym. Wszystko było już na końcowym etapie przygotowań. Niestety pod koniec ubiegłego roku Paweł Królikowski trafił do szpitala.

W rozmowie z Super Expressem znajomy aktora zdradził: „Wszystko było już ustalone. Ostatnie rozmowy na ten temat odbyły się w listopadzie. Niestety, w grudniu Paweł trafił do szpitala i już nie wrócił do nas”. 

Paweł Królikowski
Fot. FORUM

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.