Paweł Królikowski, VIVA! 9/2014, VIVA! maj 2014
Fot. Adam Pluciński/MOVE
WSPOMNIENIE

Paweł Królikowski przed śmiercią nie zdążył spełnić swojego wielkiego marzenia

O czym mowa?

Olga Figaszewska 9 marca 2020 13:55
Paweł Królikowski, VIVA! 9/2014, VIVA! maj 2014
Fot. Adam Pluciński/MOVE

Do końca był aktywny zawodowo. Praca była jego pasją i spełnieniem. Walczył o swoje marzenia i pozwalał rozwijać skrzydła innym. Przed śmiercią nie udało mu się spełnić jednego z ważniejszych projektów...

Paweł Królikowski: ostatnie marzenie aktora

Od kwietnia 2018 roku pełnił rolę prezesa Związku Artystów Scen Polskich. Miał dalekosiężne plany wobec artystycznej strefy i pragnął wspomagać działalność aktorską swoich kolegów.

„Moim celem i zadaniem jest to, by ZASP stał się też współorganizatorem produkcji medialnych w Polsce. To jest moje marzenie. Aby aktorzy kojarzyli ZASP z miejscem, w którym interesujemy się naszym zawodem medialnym z punktu widzenia jakości pracy i finansów. Tak, by wysyłać czytelny sygnał, że jak coś będzie kojarzone z marką ZASP – to wiadomo, iż jest prestiżowe dla uczestników, ma wysoką, jakość, no i jest dobrze płatne”, wyznał wówczas Paweł Królikowski w rozmowie z Polską Agencją Prasową.


Przed śmiercią aktor chciał sfinalizować jeden ze swoich projektów i marzeń. Mowa o teatrze muzycznym. Wszystko było już na końcowym etapie przygotowań. Niestety pod koniec ubiegłego roku Paweł Królikowski trafił do szpitala.

W rozmowie z Super Expressem znajomy aktora zdradził: „Wszystko było już ustalone. Ostatnie rozmowy na ten temat odbyły się w listopadzie. Niestety, w grudniu Paweł trafił do szpitala i już nie wrócił do nas”. 

Paweł Królikowski
Fot. FORUM

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Ciąża Małgosi to ukoronowanie tego, o co walczyliśmy”, mówi RADOSŁAW MAJDAN i nie ukrywa, że z powodu epidemii on i jego żona są pełni obaw. LESZEK MILLER z wnuczką MONIKĄ o tym, jak dziś wygląda ich życie po bolesnej stracie syna i ojca. Legendarny aktor WITOLD SADOWY niedawno skończył sto lat i zdobył się na niezwykle szczere wyznanie. „Widziałam, jak czai się śmierć” – ELISABETH REVOL wspomina ostatnie chwile z TOMKIEM MACKIEWICZEM podczas wspinaczki na Nanga Parbat.