Paweł Królikowski, Antoni Królikowski, VIVA! 9/2014, VIVA! maj 2014
Fot. Adam Pluciński/MOVE
WSPOMNIENIE

Paweł Królikowski wraz z synem kilka lat temu nagrał wzruszający utwór 

Internautom trudno powstrzymać łzy

REDAKCJA VIVA! 28 lutego 2020 11:25
Paweł Królikowski, Antoni Królikowski, VIVA! 9/2014, VIVA! maj 2014
Fot. Adam Pluciński/MOVE

Rodzina była dla niego najważniejsza. Paweł Królikowski miał pięcioro dzieci: 31-letniego Antoniego, 28-letniego Jana, 21-letnią Julię, 19-letnią Marcelinę oraz 13-letniego Ksawerego. Aktor zawsze wspierał swoje pociechy i zbudował z nimi cudowną relację. Jego najstarszy syn związał swoją przyszłość z filmem. Wraz z tatą siedem lat temu zagrali wspólny utwór Tata mój. Nagranie z 2013 roku chwyta za serce.

Wspólny utwór Pawła Królikowskiego z synem

Najbliżsi byli dla niego zawsze priorytetem. ,,Więź między mną a moimi dziećmi nie może być oceniana jako „lubienie”, podlega bowiem bezkrytycznemu uczuciu odpowiedzialności, opiekuńczości”, mówił Paweł Królikowski w rozmowie z Krystyną Pytlakowską dla magazynu VIVA! w 2014 roku. 

„Ja mam nadopiekuńcze ciągoty, że najchętniej chciałbym wszystko, co dotyczy dzieci, mieć pod kontrolą. Na szczęście moja żona jest dużo mądrzejsza ode mnie pod tym względem. Mówi, że dzieci muszą mieć ten moment, kiedy wychodzą za furtkę, a ty zostajesz w domu z zapalonym światłem, jak z latarnią morską, żeby wiedziały, gdzie wrócić”, dodał. 

Paweł Królikowski, VIVA! 9/2014, VIVA! maj 2014
Fot. Adam Pluciński/MOVE

Paweł Królikowski wraz z synem, Antonim udzielili nam kilka lat temu wyjątkowego wywiadu, w którym opowiedzieli o swojej relacji, wspólnej pasji. Aktor był dumny z osiągnięć syna, który podobnie jak on związał swoją przyszłość z filmem.

„Mnie zawsze imponowała twoja samodzielność. Antek, kiedy miał 19 lat, wyniósł się z domu, zarabiał na siebie, a my z żoną mieliśmy poczucie, że stoimy w odwodzie i ubezpieczamy tyły (…). Antek naprawdę od urodzenia był niebanalny i niesamowicie rozgarnięty”, zdradził w 2014 roku Paweł Królikowski.

Wspólnie angażowali się również w ważne projekty. W 2013 roku w ramach akcji charytatywnej nagrali utwór Tata mój, którego autorem jest Tomasz Szczepanik. Piosenka znalazła się na płycie Muzyka z serca . Teledysk pokazuje miłość ojca i syna, ich niepowtarzalną relację i poczucie humoru. Te kadry chwytają za serce. Trudno powstrzymać łzy wsłuchując się w słowa nagranego dialogu.

,,Mój ulubiony aktor, wielka strata, nie ten czas", ,,Wspaniały człowiek i cudowny aktor", ,,Wspaniały aktor, człowiek i tata :( Spoczywaj w spokoju", ,,Wzruszające .....piękne..... prawdziwe. Niech Aniołowie zaprowadzą Cię do nieba", czytamy w komentarzach internautów.

Paweł Królikowski odszedł 27 lutego 2020 roku  po walce z chorobą neurologiczną. Aktor miał 58 lat. 

Rodzinie i bliskim przekazujemy wyrazy współczucia... 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.