Dlaczego Violetta Villas oszalała? Prześladowania przez SB, narkotyki
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Elżbieta B. nie uniknie kary. Opiekunka Violetty Villas skazana za znęcanie się nad artystką

Sąd odrzucił apelację

Redakcja VIVA! 31 października 2019 13:49
Dlaczego Violetta Villas oszalała? Prześladowania przez SB, narkotyki
Fot. East News

W czerwcu tego roku sąd rejonowy w Kłodzku wydał wyrok, zgodnie z którym Elżbieta B., opiekunka Violetty Villas, została uznana za winną w sprawie znęcania się w ostatnich latach życia artystki. Postanowiono, że ma odbyć karę pozbawienia wolności, wynosząca 1,5 roku. „Jestem niewinna i muszę się nad tym wszystkim zastanowić”, stwierdziła wtedy Elżbieta B., komentując decyzję sądu w rozmowie z dziennikarzami Faktu. Kobieta złożyła apelację, wnosząc o uniewinnienie, jednak sąd w Świdnicy utrzymał karę. Wyrok jest prawomocny.

Elżbieta B., opiekunka Violetty Villas, trafi do więzienia

Jak informuje portal TVN 24, rzeczniczka Sądu Okręgowego w Świdnicy potwierdziła, że sąd odwoławczy utrzymał w mocy wyrok, wydany w Kłodzku. Elżbieta B. po raz drugi skazana jest na karę więzienia – w kwietniu 2015 roku odbyła karę 10 miesięcy pozbawienia wolności za nieudzielenie pomocy umierającej Villas.

Elżbietę B. oskarżono o fizyczne i psychiczne znęcanie się. Według zebranych dowodów i zeznań świadków, miała izolować Czesławę Gospodarek (prawdziwe imię i nazwisko diwy) od otoczenia i rodziny, a przeprowadzona sekcja zwłok zaszokowała śledczych, ujawniając liczne siniaki i inne urazy na ciele Villas.

Opiekunka miała zmuszać piosenkarkę do picia alkoholu, głodziła ją i zamykała w nieogrzewanym pomieszczeniu. Gdy Violetta Villas trafiła do szpitala psychiatrycznego, rodzina próbowała zająć się artystką, ale ona wolała wrócić do swojego domu w Lewinie Kłodzkim i znów znalazła się pod „opieką” Elżbiety B.

Violetta Villas zmarła 5 grudnia 2011 roku. Prokuraturze i biegłym nie udało się ustalić jednoznacznej przyczyny śmierci artystki. 

Fot. East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…