Omenaa Mensah, VIVA! kwiecień 2015
Fot. Tomasz Tomkowiak
O TYM JEST GŁOŚNO

Omenaa Mensah: „Religia powinna wrócić do Kościoła. W szkołach brakuje edukacji seksualnej”

Prezenterka jest oburzona aktualną sytuacją uczniów!

Rafał Kowalski 3 września 2020 09:46
Omenaa Mensah, VIVA! kwiecień 2015
Fot. Tomasz Tomkowiak

Kolejny rozpoczęty rok szkolny to dobra okazja, by rozmawiać o plusach i minusach polskiego systemu edukacji. Ten w ostatnich latach mocno się zmienił, choć nie w każdym potrzebnym według wielu aspekcie. Mowa o zajęciach religii, etyki i edukacji seksualnej, które wciąż budzą spory i kontrowersje. Swoje stanowisko w sprawie powyższych przedmiotów zajęła Omenaa Mensah.

Omenaa Mensah o polskiej szkole. Co by zmieniła?

Prezenterka twierdzi, że uczniowie nie mają szansy dowiedzieć się, jak różnorodny jest świat. By było inaczej, ma kilka postulatów. „Po pierwsze wyrzucić religię ze szkół. Po drugie wprowadzić etykę, która nauczy nas spojrzenia na różnorodność właśnie światową. Wtedy każdy młody człowiek niezależnie od tego, jaką religię wyznaje, może podejmować racjonalne decyzje. Oprócz tego edukacja seksualna powinna koniecznie być w szkołach i robiąc tylko te dwie rzeczy, mamy problem rozwiązany”, powiedziała gwiazda w jednym z programów telewizji WP. Ulubienica widzów ma za złe rządzącym, że ci stawiają na pierwszym miejscu potrzeb przyszłych pokoleń. „Nikt w tym kraju nie myśli przyszłościowo, nie myśli tak naprawdę o naszych dzieciach. Tylko cały czas myślimy o tym, że my jesteśmy najważniejsi, a to nie my jesteśmy najważniejsi”, słyszeliśmy na antenie.

Mama 18-letniej Vanessy twierdzi, że tylko dzięki większemu wachlarzowi życiowych zajęć, młodzi będą lepiej przygotowani do dorosłości. „Jeśli stworzymy mądrego, otwartego, człowieka, który będzie akceptował różnorodność - bo tak będzie nauczony, wychowany – wtedy stworzymy silne podstawy państwa”, zaznaczyła Omenaa Mensah w WP.

Pogodynka uważa też, jak wielu rodziców, że spotkania z katechetami nie powinny mieć miejsca w świeckich szkołach. „Prosta zasada: zajęcia z religii powinny wrócić do Kościoła”, powiedziała Mensah i dodała kilka zdań o tym, jak inne przedmioty mogą uczyć tak ważnej dziś tolerancji. „W szkołach powinny być zajęcia z etyki i koniecznie edukacja seksualna, w której też się wyjaśnia, że czasami jest tak, że mężczyzna kocha mężczyznę albo kobieta kocha kobietę i to nie znaczy, że któraś z tych osób jest złym człowiekiem. Albo, że ktoś ma czarny albo żółty kolor skóry i to też nie znaczy, że jest złym człowiekiem”, argumentowała gwiazda.

Zgadzacie się z jej zdaniem? 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Omenaa Mensah (@omenaamensah)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

My heart is filled with love . . . . . . . . . #pridemonth #warsawpride #quality #lgbt #love

Post udostępniony przez Vania (@vaniszm)

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?