30. finał WOŚP: Olejnik, Gajos, Lenska, Gortat, Gabryjelska, 30.01.2022 rok
Fot. Piętka Mieszko/AKPA, VIPHOTO/East News, Instagram
O TYM SIĘ MÓWI

Olejnik, Lewandowska, Gajos. Tak gwiazdy wspierają WOŚP 2022!

Co przekazany na licytacje? Niektóre aukcje są naprawdę pomysłowe

Konrad Szczęsny 30 stycznia 2022 12:11
30. finał WOŚP: Olejnik, Gajos, Lenska, Gortat, Gabryjelska, 30.01.2022 rok
Fot. Piętka Mieszko/AKPA, VIPHOTO/East News, Instagram

Trwa 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku, fundację Jurka Owsiaka wsparły osoby ze świata show-biznesu, sportu i polityki. Wśród nich m.in. Janusz Gajos, Monika Olejnik, Marcin Gortat, Donald Tusk, Anna Lewandowska czy Dawid Podsiadło. Co przekazały na aukcje?

WOŚP 2022: co gwiazdy przekazały na aukcje? Tak wsparły fundację Jurka Owsiaka

Hasłem tegorocznego finału jest „Przejrzyj na oczy”. Zgromadzone środki posłużą do zakupu specjalistycznego sprzętu do diagnostyki i leczenia okulistycznego dzieci. Jak co roku, także w 2022 znane i lubiane postaci postanowiły wesprzeć fundacją Jurka Owsiaka. Co przekazały? Bliskie sercu przedmioty, możliwość spotkania ich i spędzenia w tym wyjątkowym towarzystwie określonego czasu, ulubione gadżety. 

Poniżej prezentujemy te aukcje, które z różnych względów wzbudzają duże zainteresowanie!

Anna Lewandowska przekazała na licytację zaproszenie do udziału w Camp by Ann. Obóz odbywa się co najmniej raz w roku w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki DOJO Stara Wieś i przyciąga tysiące chętnych – liczba miejsc jest jednak limitowana.

„Do końca świata i jeden dzień dłużej! W tym roku gramy pod hasłem: „Przejrzyj na oczy. Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci”. Jak co roku na aukcję WOŚP przekazałam udział w CAMP BY ANN, który możecie licytować od dzisiaj do 3 lutego. Podczas WOŚP wszyscy gramy do jednej bramki!”, podkreśliła w tym tygodniu na swoim oficjalnym profilu na Instagramie trenerka.

Czytaj także: Licytacje na 30. Finale WOŚP - co wystawiły polskie sławy?

Małgorzata Kożuchowska wystawiła natomiast możliwość spotkania ze sobą i udania się na kawę. „Zagrajmy razem dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci”, zaapelowała w mediach społecznościowych.

Były premier Donald Tusk przekazał na aukcję swój ulubiony środek transportu, czyli... elektryczną hulajnogę, na której złożył autograf. Istnieje również możliwość wylicytowania godzinnego spotkania z politykiem.

„Po raz 30. zagra największa orkiestra naszych serc. Zwłaszcza w tym czasie potrzebujemy solidarności i wzajemnej życzliwości. Zapraszam do aukcji, na którą przekazałem moją osobistą brukselską limuzynę”, zażartował w mediach społecznościowych.

Czytaj także: Kinga Rusin przekazała na WOŚP bajońską sumę! Ostro punktuje rządzących

A inne gwiazdy? W specjalnie utworzonej podstronie aukcje.wosp.org.pl możemy wylicytować m.in. partię szachów z Marcinem Dorocińskim, sprzątanie mieszkania od Andrzeja Chyry, kolację dla dwóch osób z Joanną Kulig, mowę ślubną autorstwa Szymona Majewskiego i Joanny Kołaczkowskiej, koncert życzeń Dawida Podsiadły, smoking Roberta Lewandowskiego czy spacer i sprzątanie świata z Melą Koteluk. Z kolei Monika Olejnik przekazała na aukcję obraz o wymownym tytule „wolne media”. Co ciekawe, można również wylicytować... weekend w mieszkaniu Wisławy Szymborskiej, wystawiony przez fundację jej imienia.

Do wsparcia 30. finału WOŚP zachęciły także inne osoby, jak Anna Dereszowska, Katarzyna Zielińska (możliwość spędzenia popołudnia z nią oraz jej stylistką fryzur, która spełni każde życzenie zwycięzcy licytacji), Alżbeta Lenka i Rafał Cieszyński (spotkanie z nimi), Ewa Chodakowska, Agata Młynarska, Anna Starmach, Zygmunt i Filip Chajzerowie, Janusz Gajos, Marcin Gortat czy Renata Gabryjelska.  

Czytaj także: Jurek Owsiak i Lidia Niedźwiedzka-Owsiak od lat tworzą zgrany duet. Oto historia ich miłości!

30. finał WOŚP: Janusz Gajos, 30.01.2022 rok
Fot. Piętka Mieszko/AKPA

Janusz Gajos

30. finał WOŚP: Marcin Gortat, 30.01.2022 rok
Fot. Piętka Mieszko/AKPA

Marcin Gortat

30. finał WOŚP: Renata Gabryjelska, 30.01.2022 rok
Fot. VIPHOTO/East News

Renata Gabryjelska

30. finał WOŚP: Maria Sadowska, Adrian Łabanowski, 30.01.2022 rok
Fot. Pawel Wodzynski/East News

Maria Sadowska z mężem, Adrianem Łabanowskim 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.