Kinga Rusin, VIVA! czerwiec 2019, VIVA! 13/2019
Fot. Aldona Karczmarczyk/Van Dorsen Artists
O TYM SIĘ MÓWI

Kinga Rusin przekazała na WOŚP bajońską sumę! Ostro punktuje rządzących

Ta kwota przyprawia o zawrót głowy

Konrad Szczęsny 30 stycznia 2022 10:10
Kinga Rusin, VIVA! czerwiec 2019, VIVA! 13/2019
Fot. Aldona Karczmarczyk/Van Dorsen Artists

Trwa 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W jego ramach można licytować wystawione przez znane i lubiane postaci ze świata show-biznesu, sportu i polityki przedmioty, wrzucać datki do puszek oraz wpłacać środki za pośrednictwem strony internetowej. Kinga Rusin potwierdziła, że także w tym roku zdecydowała się wesprzeć fundację Jerzego Owsiaka imponującą kwotą. Przy okazji nie szczędzi gorzkich słów rządzącym...

Kinga Rusin przekazała na 30 finał WOŚP 30 tysięcy złotych

Dziennikarka, która już od ponad roku nie mieszka w Polsce, wciąż pozostaje aktywna w mediach społecznościowych. Publikuje tam treści, w których na bieżąco odnosi się do sytuacji politycznej i społecznej nad Wisłą. Nie inaczej jest i tym razem. Kinga Rusin ujawniła, że wpłaciła na rzecz WOŚP 30 tysięcy złotych. Kwota jest symboliczna - ma związek z tym, że orkiestra gra już po raz 30.

Nie oszczędziła przy tym partii rządzącej w Polsce, wypominając, że wciąż brakuje w budżecie państwa środków na wspieranie służby zdrowia. Nawiązała również do podsłuchiwania polityków opozycji Pegasusem czy działalności Daniela Obajtka oraz Łukasza Mejzy. 

„Na ten dzień czekamy cały rok! Dziś my, Polacy, gdziekolwiek jesteśmy, gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! Zachęcamy z Markiem wszystkich: grajmy razem! (...) Wpłacamy na konto WOŚP ponad 30 tys. zł. Pobijmy kolejny rekord, żeby wspomóc polską służbę zdrowia i szpitale, na które w budżecie państwa ciągle brakuje pieniędzy, bo idą one do partyjnej telewizji, na podsłuchiwanie opozycji Pegasusem, na inwestycje-widma, na fundacje powiązane z władzą, na Mejzów i Obajtków. Na szczęście jest Jurek! Na szczęście Polacy to wspaniały naród, który mimo podziałów, tego dnia pokazuje po prostu Wielkie Serce. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, sztabom, każdemu wpłacającemu z osobna i oczywiście wspaniałemu dyrygentowi, który, mimo nagonki, hejtu, pomówień, szkalowania, nie poddaje się i gra dalej! Do końca świata i jeden dzień dłużej! Nisko się kłaniamy i do następnego razu!”, podkreśliła Kinga Rusin na Instagramie.

Czytaj także: Syn Kamila Durczoka przekazał na WOŚP wyjątkową pamiątkę po tacie. Miał ku temu ważny powód

Kinga Rusin zaapelowała do Polaków, by wsparli WOŚP

Do wpisu załączony został filmik, który dziennikarka nagrała przy jednym z kostarykańskich wodospadów. Kinga Rusin zaapelowała w nim ponownie do Polaków, by wpłacali środki na rzecz 30. finału WOŚP.

„Rok czekaliśmy na ten dzień, na kolejny, wielki finał WOŚP, żeby móc się zjednoczyć w wielkim dziele! Znów Jurek Owsiak, jego drużyna i my wszyscy zbieramy pieniądze na szlachetny cel – by wesprzeć okulistykę dziecięcą. (...) Tego dnia najważniejsze jest to, by podzielić się tym, co mamy i żeby dołożyć się do tej wielkiej skarbonki w kształcie serca, pobić kolejny rekord i pokazać wszystkim niedowiarkom, że Polacy to wspaniali ludzie! My też się oczywiście dokładamy, do czego też państwa bardzo zachęcamy. (...) Liczymy na to, że tych pieniędzy będzie w tym roku bardzo dużo. (...) Życzymy państwu cudownej zabawy tego dnia!”, zakończyła go.  

Czytaj także: Najsłynniejszy wolontariusz po raz 10. gra z WOŚP! Łukasz Berezak mimo okropnego bólu nie poddaje się  

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…