WOŚP 2021
Fot. MAT. PRASOWE WOŚP
O tym się mówi

Licytacje na 30. Finale WOŚP - co wystawiły polskie sławy?

Te aukcje biją rekordy popularności!

Marcjanna Maryszewska 29 stycznia 2022 20:04
WOŚP 2021
Fot. MAT. PRASOWE WOŚP

W ramach 30. Finału WOŚP ponownie zorganizowano szereg licytacji, w których może wziąć udział każdy, kto chce przy okazji podarować coś od siebie. Tematem przewodnim tegorocznego Finału WOŚP jest wsparcie dziecięcej okulistyki pod hasłem: „Przejrzyj na oczy. Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci”. Kolejne słynne gwiazdy angażują się w akcję - zobaczmy, co wystawiły!

Modne ubrania i dodatki

Na licytacjach nie zabrakło przedmiotów od znakomitych projektantów i domów mody. Między innymi polska dziennikarka i autorka bestsellerowych powieści kryminalnych, Katarzyna Bonda, zdecydowała się wystawić swoją elegancką suknię. Kreację zaprojektowała i uszyła utalentowana projektantka - Justyna Ołtarzewska. Pisarka wystąpiła w sukni na premierze jednego ze swoich kryminałów “Czerwony Pająk”.

Na podobny gest zdecydowała się Sara James - laureatka 2. miejsce na Eurowizji Junior 2021. Wystawiła ona charakterystyczną różową sukienkę, w której wystąpiła na scenie w stolicy Francji.  

Kolejna dziennikarka, Agnieszka Woźniak-Starak również postanowiła się włączyć w akcję. Gwiazda wystawiła zestaw czterech luksusowych torebek, obecnie kultowych modeli. To prawdziwa okazja dla fanów mody.

Czytaj także: Jurek Owsiak i Lidia Niedźwiecka-Owsiak od lat tworzą zgrany duet. Oto historia ich miłości!

Spotkania ze sławami

Popularną formą zbierania pieniędzy na licytacjach jest wystawianie możliwości spędzenia czasu razem ze sławnymi ludźmi! Luksusowy weekend dla pary wystawił min. inspirujący duet partnerów życiowych i biznesowych - Omenaa Mensah i Rafał Brzoska. Rafał znany jest przede wszystkim jako założyciel doskonale prosperującej firmy InPost, a razem ze swoją żoną prowadzi markę Occhiello, która specjalizuje się w wysokiej jakości krawiectwie męskim.

Katarzyna Tusk natomiast podała na aukcję trzydniowy pobyt dla pary w kultowym hotelu Sofitel Grand Sopot oraz kolację w najmodniejszej restauracji w Trójmieście “Treinta Y Tres” na trzydziestym trzecim piętrze. Do tego blogerka proponuje swoje towarzystwo podczas kolacji, a także małą sesję zdjęciową!

Pojawiła się też jedyna i niepowtarzalna okazja do spotkania w studiu nagrań z legendą polskiej sceny muzycznej Ireną Santor. A także, nagranie piosenki z repertuaru artystki. "Zapraszam w muzyczną podróż w szczytnym celu. Wspólnie wybierzemy piosenkę z mojego repertuaru i razem ją nagramy, a zwycięzca otrzyma nasze nagranie w  formie płyty  z moim autografem. Wszystko na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zapraszam na spotkanie ze mną w Studio Buffo w Warszawie. Mam tremę… ale wierzę, że razem nam się uda", pisała gwiazda.

Aleksandra Popławska zaprasza do licytacji wspólnego rejsu jachtem motorowym! A pisarka Agata Tuszyńska i dwójka jej gości skosztują specjalnego menu, które będzie inspirowane twórczością autorki i jej bohaterów: I.B.Singera, Ireny Krzywickiej, Leopolda Tyrmanda, Wiery Gran. „Naszą rozmowę przekształcę w opowiadanie, które zwycięzca otrzyma w formie unikalnej książki, z fotografiami i moim autografem”, czytamy w opisie aukcji.

Dawid Kwiatkowski zaoferował możliwość wylicytowania występu na jednym z jego koncertów. „Zaśpiewaj na jednym z wybranych przez siebie koncertów jedną z moich piosenek. Ja, Ty, mój zespół, pełne sale i MUZYKA, a przy okazji zrobimy razem coś dobrego. Do zobaczenia!", napisał. 

Niezwyczajne przedmioty

W teorii przedmioty codziennego użytku, niegdyś służyły słynnym ludziom w specjalnych okolicznościach. Obecnie nabrały wartości kolekcjonerskiej, i co dla niektórych mogą stanowić naprawdę wyjątkowy obiekt, wart posiadania.

Tomasz Knapik to niezapomniany, polski lektor, wspaniały głos wielu pokoleń, który odszedł od nas 6 września 2021 roku. Jego syn, Maciej Knapik, postanowił przekazać na licytację mikrofon swojego ojca, przy którym pan Tomasz pracował przez ostatnie lata: “Tata był znanym lektorem. W ostatnich latach wiele nagrań powstało po prostu w domu, w jego gabinecie - gdzie zainstalowany był profesjonalny mikrofon plus komputer.”

Wyjątkowe są również buty, które trafiły na licytację. Niezwykłe buty - bo są nimi spersonalizowane korki Roberta Lewandowskiego, na zewnętrznych stronach widnieje napis “Lewy”, na wewnętrznych RL9 i imiona córek sportowca. To w nich polski piłkarz zdobył bramkę efektownym strzałem z przewrotki w 14. minucie meczu z Dynamem Kijów, w 5. kolejce grupy E Ligi Mistrzów!

Agnieszka Chylińska wystawiła na licytacji Bursztynowego Słowika. ,,Jako dziewczyna z Sopotu, która od najmłodszych lat marzyła o występach w Operze Leśnej i o nagrodzie Bursztynowego Słowika, myślę, że powierzam w czyjeś szlachetne ręce trofeum dla mnie bardzo symboliczne, cenne, z którym jestem sentymentalnie bardzo związana", czytamy w opisie. 

Czytaj także: Kotarski, Mensah, Świątek, Lewandowski... To ich aukcje na WOŚP okazały się najdroższymi

My również zachęcamy do zaangażowania się w akcje organizowane przez WOŚP!  

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA WACHOWICZ o życiu po pięćdziesiątce, ukochanej córce i tym, co daje jej równowagę. MIKA URBANIAK I VICTOR DAVIES. Ona – wokalistka, malarka, córka Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka. On – ceniony brytyjski kompozytor. Opowiadają o niełatwej relacji. KRZYSZTOF BARANOWSKI o czerpaniu siły z miłości – do morza i do kobiety. JOANNA JAKUBAS o swojej muzycznej drodze i pierwszej płycie. Ponadto także: Czy biografia SHARON STONE ujawni całą prawdę o jej życiu?