Książę Harry i księżna Meghan, Meghan Markle
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Książę Harry i księżna Meghan ogłosili, że spodziewają się dziecka. I co dalej?

Oto zasady, których muszą teraz przestrzegać

Gabriela Czernecka 15 października 2018 20:17
Książę Harry i księżna Meghan, Meghan Markle
Fot. East News

To już oficjalne. Księżna Meghan jest w ciąży! Dziś wszystkie media żyją tą informacją i nic dziwnego, w końcu w najpopularniejszej rodzinie królewskiej niebawem przyjdzie na świat kolejne royal baby! Choć wszyscy ekscytują się wspaniałymi wiadomościami, my postanowiliśmy zwrócić uwagę na coś zupełnie innego. Dla ciężarnej Meghan nie wcale nie będzie to łatwiejszy czas, a wręcz przeciwnie. I nie chodzi tylko o to, że każdy jej krok i stylizacja będzie poddawana nieustannej inwigilacji. Księżnej Meghan doszły teraz kolejne zasady, których musi przestrzegać. Jest ich całkiem sporo... Zresztą zobaczcie sami!

Ciąża księżna Meghan: zasady, których musi przestrzegać 

To już oficjalne: księżna Meghan jest w ciąży! Książęca para Sussex spodziewa się dziecka! Informację w social mediach potwierdził Pałac Kensington. Jak czytamy w oświadczeniu, pierwsze dziecko Meghan i Harry'ego przyjdzie na świat już wiosną 2019 roku. Na tę wiadomość czekali wszyscy fani brytyjskiej rodziny królewskiej.

Chcesz wiedzieć więcej o rodzinie królewskiej? Dołącz do naszej grupy! Link tutaj>>

Niewielu jednak wie, że jak dla każdej przyszłej mamy, tak i dla Meghan, najbliższe miesiące nie będą łatwe. Samo ogłoszenie ciąży to jednak dla księżnej zaledwie początek tego, co ją czeka. Meghan w ciąży musi przestrzegać dodatkowych zasad. Niektóre są naprawdę absurdalne! 

Meghan nie powinna podróżować w ciąży

Książę Harry i księżna Meghan, para książęca Sussex
Fot. East News

To jedna z podstawowych zasad, których powinny przestrzegać przyszłe mamy w rodzinie królewskiej. Ciężarne księżne bądź księżniczki zwykle pracują aż do porodu, ale oczekuje się od nich tego,by nie podróżowały za granicę bądź ograniczyły swoje podróże do minimum. To dla księżnej Meghan nie lada wyzwanie, zwłaszcza, że większość jej bliskich przyjaciół i znajomych mieszka w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

To jednak nie znaczy, że w najbliższych miesiącach w ogóle nie będziemy widywać księżnej Meghan. Jak już wiadomo od kilku miesięcy, Meghan i Harry 16 października rozpoczną podróż do Australii w ramach Invictus Games 2018. Książęca para Sussex wizyty nie zamierza odwoływać, dzięki czemu przez najbliższe tygodnie będziemy mogli w okazałości obserwować jej stylizacje i szczęście bijące z jej twarzy! Wygląda więc na to, że Meghan i Harry postanowili naruszyć tę zasadę. Ale spokojnie, nie są wyjątkiem - księżna Kate zrobiła podobnie - gdy była w ciąży z księciem Louisem wzięła udział w podróży do Norwegii. 

Płeć dziecka księżnej Meghan 

Księżna Meghan, książę Harry
Fot. Aaron Chown/Press Association/East News

To będą ściśle tajne informacje! Płeć dziecka Meghan i Harry'ego nie zostanie ujawniona aż do momentu, kiedy Meghan urodzi. Dla par książęcych i królewskich to standardowa procedura. Podobnie było w przypadku trzech ciąż Kate. Księżna z Williamem odmówili ogłoszenia tego, czy spodziewają się chłopca czy dziewczynki. Choć wielokrotnie próbowano zgadywać, sugerując się stylizacjami Kate to zarówno ona, jak i jej małżonek nie zdradzili się z tą informacją. Podobnie postąpią Meghan i Harry. Na wiadomość o płci dziecka Meghan pozostaje nam więc czekać aż do wiosny 2019!

Meghan nie może mieć baby shower

Księżna Meghan, Meghan Markle, księżna Sussex
Fot. East News

Członkom rodziny królewskiej nie wypada urządzać baby shower. Meghan będzie musiała obejść się bez niego. Jak podaje Harper's Bazaar Australia to jedna z takich zasad, których panie w royal family nie mogą ignorować.  „Członkowie rodziny królewskiej są bardzo bogaci, więc baby shower byłoby postrzegane jako wysoce niestosowne”, wyjaśnia królewska ekspertka, Victoria Arbiter. Co więcej, rodzina królewska nie urządza baby shower również ze względu na prezenty, w końcu nie ma rzeczy, której nie mogliby kupić sobie sami. 

Powodem jest także to, że zwykle na baby shower ujawniana jest płeć dziecka. Meghan z podzieleniem się tą informacją światu musi czekać aż do samych narodzin dziecka. To podstawowa zasada w rodzinie królewskiej. Przypomnijmy, że takiego przyjęcia nie urządziła choćby księżna Kate - ani przed narodzinami księcia George'a, ani przed narodzinami księżniczki Charlotte, ani niedawno, przed narodzinami księcia Louisa. Meghan będzie więc musiała w inny sposób podzielić się z koleżankami wspaniałą wiadomością. Zanim to jednak nastąpi, będziemy musieli trochę poczekać..

Księżna Meghan może liczyć na pomoc najlepszych

Stylizacja księżna Meghan odwiedziła po raz pierwszy hrabstwo Sussex
Fot. Rex Features/East News

Jak było to w przypadku Kate, Meghan również będzie miała sporą grupę pomocników, którzy będą ją wspierać i pomagać jej w czasie ciąży. Księżna Cambridge w ciąży miała całe zastępy ludzi do dyspozycji. Przy obu porodach księżnej Kate pracowało 20 osób, które zostały wyselekcjonowane z całej grupy specjalistów. Kilka ostatnich miesięcy spędzili w pałacu, dokładnie monitorując stan zdrowia księżnej Kate i ich pociech. Podobnie będzie w przypadku ciąży Meghan. Wśród 20 wybrańców znajdą się najlepsi w branży położnicy, pracownicy opieki, pielęgniarki, pediatrzy oraz pracownicy laboratoriów. 

Według tradycji, królewskie matki zwykle rodziły w domu, ale księżniczka Anna i księżna Diana zbuntowały się. Podobnie było w przypadku całej trójki dzieci Kate i Williama, która na świat w skrzydle Lindo w szpitalu św. Marii w Paddington w Londynie.

Królowa jako pierwsza dowiaduje się o narodzinach potomka

Księżna Meghan Markle i królowa Elżbieta II
Fot. East News

To zasada, której przestrzegają wszyscy członkowie royal family. Tak było w przypadku narodzin Williama i Harry'ego oraz gdy to Kate była w ciąży z George'm, Charlotte i Louisem. Królowa była więc pierwsza osobą, z którą Meghan i Harry podzielili się wspaniałą wiadomością.Królewski protokół informuje, że monarcha powinien jako pierwszy dowiedzieć się o tym, że jego rodzina się powiększa. Oczekuje się, że książę Harry dostosuje się do zasady. Podobnie powinien postąpić w przypadku narodzin potomka. Wówczas również królowa dowiaduje się o tym jako pierwsza.

Royal baby będzie miało więcej niż jedno imię

Książę Harry, księżna Meghan, Harry i Meghan
Fot. PA Wire/PA Images/EAST NEWS

To kolejna zasada, do której stosują się członkowie royal family. Królewskie dziecko będzie miało do czterech imion. Sam książę Harry ma cztery: Henry Charles Albert David, a William: Wilhelm Arthur Philip Louis. Dzieci Williama i Kate po trzy: George'a Alexandra Louisa, Charotte Elizabeth Dianę oraz Louisa Arthura Charlesa.. Bardzo prawdopodobne, że Meghan i Harry będą wybierać kilka imion dla swojego maleństwa.

Na jakie się zdecydują? Tego dowiemy się wiosną przyszłego roku!  

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.