telewizja, programy TV
Fot. adobe stock
O TYM SIĘ MÓWI

Duże zmiany w ramówkach wiosennych wszystkich telewizji. Jakich programów nie zobaczymy?

Niezadowoleni będą też fani seriali...

Rafał Kowalski 6 kwietnia 2020 19:52
telewizja, programy TV
Fot. adobe stock

Epidemia koronawirusa to przede wszystkim walka o zdrowie i życie ludzi, ale ogromne problemy przechodzi też wiele firm – w tym branża medialna. Telewizje podjęły już decyzje w związku z wieloma produkcjami. Których naszych ulubionych programów nie zobaczymy na razie na ekranie?

Nowe odcinki programów telewizyjnych a koronawirus

Przedstawiciele telewizji nie mają wątpliwości, że epidemia zmieni rzeczywistość wszystkich mediów. Już wprowadzono wiele zmian do wiosennej ramówki. „Dziś wszyscy znaleźliśmy się w sytuacji bezpośredniego zagrożenia infekcją. Zmiany wpływają na logistykę i kalendarium produkcji wymuszając korektę planów programowych. Spodziewamy się też, że obroty w tym roku będą mniejsze”, podkreślił w rozmowie z Wirtualnymi Mediami Piotr Tyborowicz, prezes TVN Media.

Jakie zmiany czekają nas jako widzów?

  • Od 1.04 telewizja TVN przestała emitować kolejne, premierowe odcinki takich produkcji jak: Kod genetyczny, Chyłka - kasacja, Ukryta prawda, Kuba Wojewódzki, Co za tydzień, Kuchenne rewolucje, Superwizjer czy Milionerzy,
  • Ze stacji TVN7 na główną antenę został przeniesiony show Ślub od pierwszego wejrzenia
  • Telewizja Polsat zawiesiła emisję wszystkich programów rozrywkowych które miały być hitami wiosny: The Four. Bitwa o sławę, Twoja twarz brzmi znajomo czy Taniec z gwiazdami
  • Podobną decyzję podjęło TVP – nie zobaczymy już nowych odcinków Star Voice. Gwiazdy mają głos czy Dance Dance Dance
  • Bez zmian w emisji pozostają: serial TVN Motyw (pokazywany we wtorki o godz. 21:30), serial TVP M jak miłość (pon-wt o 20:55) i show TVN Ameryka Express (pokazywany w środy o godz. 21:30)
  • Bez nowych odcinków seriali pozostaną wielbiciele: Klanu, Korony królów, Pierwszej miłości (od 16.04), produkcji Na ratunek i seriali TVN wspomnianych w punkcie pierwszym
  • Telewizja TVN wprowadziła emisję na żywo programu o tematyce zdrowotnej - 36,6. Z kolei w TVP pokazywany jest Koronawirus poradnik. Oba magazynu mają odpowiadać na pytania widzów dotyczące epidemii

Wstrzymano też do odwołania produkcję wielu serialu i programów takich jak: Świat według Kiepskich, Policjantki i Policjanci, Ojciec Mateusz, Dziewczyny ze Lwowa, Koło fortuny, Klan, Korona królów, Leśniczówka i Komisarz Alex.

W tym trudnym czasie na szczęście pozostają serwisy VOD, a także platformy z filmami i serialami, na których ciekawy produkcji nie brakuje. Co obejrzeć w czasie kwarantanny. Polecenia naszej redakcji znajdziesz TU i TU. 

Kadr z serialu Motyw

TVN
Fot. Materiały prasowe

Kadr z Kuchennych rewolucji

Magda Gessler, „Kuchenne rewolucje’’
Fot. X-news

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Pandemia nie zmieniła mojego życia, to ja sama je zmieniłam…”, mówi AGNIESZKA MACIĄG. Kraśko, Olejnik, Rodowicz, Rusinek, Szczygieł, Wojciechowska… o emocjach i rodzinnych relacjach w izolacji domowej. JACEK SANTORSKI radzi, jak nie zwariować w czasie pandemii. Zmierzch zachodniej cywilizacji? Beata Pawlikowska w egzystencjalnych rozważaniach w dobie koronawirusa.