Piotr Woźniak-Starak
Fot. Agnieszka Sniezko/East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Na jaw wyszły nowe fakty dotyczące śmierci Piotra Woźniaka-Staraka

Kto naprawdę stał za sterami motorówki?

Redakcja VIVA.PL 3 października 2019 08:47
Piotr Woźniak-Starak
Fot. Agnieszka Sniezko/East News

Na jaw wyszły nowe fakty dotyczące wypadku Piotra Woźniaka-Staraka. 18 sierpnia producent filmowy zmarł na skutek tragicznego wypadku na jeziorze Kisajno. Wyniki oficjalnej sekcji zwłok ujawniły, że prowadził on motorówkę pod wpływem alkoholu. Prokuratura właśnie poinformowała, że Ewa O., która także była na łodzi w chwili wypadku, nie usłyszała zarzutów.

Piotr Woźniak-Starak sam prowadził motorówkę

Teraz ujawniono z całą pewnością, że Piotr Woźniak-Starak sam stał za sterami motorówki. Przypominamy, że w chwili wypadku na pokładzie znajdowała się także 27-letnia Ewa O. Po tym jak wypadła z łodzi udało jej się dopłynąć do brzegu, gdzie znalazły ją służby. Jak podaje Super Express, nie postawiono jej zarzutów, a jedynie przesłuchano w charakterze świadka. „W odpowiedzi na Pana mail informuję iż wskazana przez Pana osoba została przesłuchana wyłącznie w charakterze świadka”, poinformował Krzysztof Stodolny, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Już wcześniej prokuratura ujawniła, że bezpośrednią przyczyną zgonu Piotra Woźniaka-Staraka była „ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa, będąca następstwem masywnego urazu czaszkowo-mózgowego w wyniku działania narzędzia ostrokrawędzistego”. Ustalono, że „rozmieszczenie i cechy morfologiczne ran wskazują, że najprawdopodobniej powstały one w wyniku zadziałania śruby napędowej łodzi motorowej. Ponadto badania chemiczne krwi zmarłego wykazały obecność 1,7 promila alkoholu etylowego, zaś badania chemiczne moczu wykazały obecność 2,4 promila alkoholu etylowego”. 

Piotr Woźniak-Starak
Fot. East News

Kisajno jezioro, poszukiwania, Piotr Woźniak-Starak
Fot. Grzegorz Kaminski/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…