Piotr Woźniak-Starak
Fot. Agnieszka Sniezko/East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Na jaw wyszły nowe fakty dotyczące śmierci Piotra Woźniaka-Staraka

Kto naprawdę stał za sterami motorówki?

Redakcja VIVA.PL 3 października 2019 08:47
Piotr Woźniak-Starak
Fot. Agnieszka Sniezko/East News

Na jaw wyszły nowe fakty dotyczące wypadku Piotra Woźniaka-Staraka. 18 sierpnia producent filmowy zmarł na skutek tragicznego wypadku na jeziorze Kisajno. Wyniki oficjalnej sekcji zwłok ujawniły, że prowadził on motorówkę pod wpływem alkoholu. Prokuratura właśnie poinformowała, że Ewa O., która także była na łodzi w chwili wypadku, nie usłyszała zarzutów.

Piotr Woźniak-Starak sam prowadził motorówkę

Teraz ujawniono z całą pewnością, że Piotr Woźniak-Starak sam stał za sterami motorówki. Przypominamy, że w chwili wypadku na pokładzie znajdowała się także 27-letnia Ewa O. Po tym jak wypadła z łodzi udało jej się dopłynąć do brzegu, gdzie znalazły ją służby. Jak podaje Super Express, nie postawiono jej zarzutów, a jedynie przesłuchano w charakterze świadka. „W odpowiedzi na Pana mail informuję iż wskazana przez Pana osoba została przesłuchana wyłącznie w charakterze świadka”, poinformował Krzysztof Stodolny, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Już wcześniej prokuratura ujawniła, że bezpośrednią przyczyną zgonu Piotra Woźniaka-Staraka była „ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa, będąca następstwem masywnego urazu czaszkowo-mózgowego w wyniku działania narzędzia ostrokrawędzistego”. Ustalono, że „rozmieszczenie i cechy morfologiczne ran wskazują, że najprawdopodobniej powstały one w wyniku zadziałania śruby napędowej łodzi motorowej. Ponadto badania chemiczne krwi zmarłego wykazały obecność 1,7 promila alkoholu etylowego, zaś badania chemiczne moczu wykazały obecność 2,4 promila alkoholu etylowego”. 

Piotr Woźniak-Starak
Fot. East News

Kisajno jezioro, poszukiwania, Piotr Woźniak-Starak
Fot. Grzegorz Kaminski/East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!