Nina Terentiew, VIVA
Fot. Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek/PHOTO-SHOP.PL
POŻEGNANIE

Nina Terentiew w żałobie. Straciła ukochaną osobę

Przyjaciele i współpracownicy z Polsatu składają jej kondolencje

Konrad Szczęsny 15 stycznia 2022 18:01
Nina Terentiew, VIVA
Fot. Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek/PHOTO-SHOP.PL

To dla niej niezwykle bolesny cios. Jak wynika z opublikowanego na łamach „Gazety Wyborczej” nekrologu, nie żyje mama Niny Terentiew. Bliscy oraz współpracownicy złożyli dyrektor programowej Polsatu kondolencje...

Nie żyje mama Niny Terentiew

O tej niepowetowanej stracie poinformowali Członkowie Rady Nadzorczej i Zarząd Telewizji Polsat. W nekrologu potwierdzono, że mama Niny Terentiew zmarła.

„Nino, jesteśmy z tobą w tych trudnych chwilach po śmierci twojej mamy. Wyrazy współczucia dla Ciebie, Twojej rodziny i Bliskich”, napisano.

Kondolencje złożył również założyciel Polsatu, Zygmunt Solorz-Żak wraz ze swoją małżonką.

„Ninie, wyrazy współczucia z powodu śmierci mamy”, napisano na łamach „Gazety Wyborczej”.

Wiadomo, że dyrektor programowa prywatnej stacji przez ostatnie lata opiekowała się mamą, która była już w podeszłym wieku. Od zawsze były ze sobą blisko i wzajemnie się o siebie troszczyły.

Wciąż się o mnie martwi, czy mi dobrze idzie w pracy, czy wystarczy mi na coś pieniędzy, czy w ogóle mam coś w lodówce”, zwierzała się Nina Terentiew.

My również składamy dyrektor programowej Polsatu wyrazy współczucia...

Czytaj także: Nina Terentiew w poruszających słowach żegna Pawła Królikowskiego

Nekrolog - mama Niny Terentiew, styczeń 2022
Fot. Materiały prasowe/Gazeta Wyborcza

Nekrolog - mama Niny Terentiew, styczeń 2022
Fot. Materiały prasowe/Gazeta Wyborcza

Kim jest Nina Terentiew?

Ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Od 1970 do 1971 roku Nina Terentiew odbywała staż w Polskim Radiu Koszalin. Po nim związała się z nadawcą publicznym: najpierw z Redakcją Publicystyki Kulturalnej, w której m.in. była odpowiedzialna za kultowy program „Pegaz”. Później przygotowywała reportaże, filmy dokumentalne czy audycje kulturalne. Niektóre z programów prowadziła sama i były to głównie rozmowy z zaproszonymi gośćmi w ramach takich cyklów, jak „Bezludna wyspa” czy „Zwierzenia kontrolowane”.

Od lat 80. Nina Terentiew była odpowiedzialna za zespół redakcji publicystyki TVP, zaś w 1986 roku objęła stanowisko szefowej zespołu artystycznego TVP2. Pięć lat później awansowała na dyrektor do spraw artystycznych TVP2, zaś w 1998 roku powierzono jej funkcję dyrektor programowej TVP2.

Piastowała ją do września 2006 roku, później złożyła rezygnację i związała się z telewizją Polsat. Od kwietnia 2007 jest dyrektor programową stacji. 

Prywatnie była zamężna dwa razy. Po raz pierwszy z dziennikarzem Robertem Terentiewem. Owocem tego związku jest syn Hubert. Drugim mężem Niny Terentiew był Tadeusz Kraśko (ojciec Piotra Kraśki), jednak i to małżeństwo zakończyło się rozwodem...  

Czytaj także: Kaja Paschalska wspomina Agnieszkę Kotulankę. „Straszna i bezsensowna strata”

Nina Terentiew, VIVA! 2009
Fot. Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek/PHOTO-SHOP.PL

Nina Terentiew w sesji dla „VIVY!”, 2009 rok

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA WACHOWICZ o życiu po pięćdziesiątce, ukochanej córce i tym, co daje jej równowagę. MIKA URBANIAK I VICTOR DAVIES. Ona – wokalistka, malarka, córka Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka. On – ceniony brytyjski kompozytor. Opowiadają o niełatwej relacji. KRZYSZTOF BARANOWSKI o czerpaniu siły z miłości – do morza i do kobiety. JOANNA JAKUBAS o swojej muzycznej drodze i pierwszej płycie. Ponadto także: Czy biografia SHARON STONE ujawni całą prawdę o jej życiu?