Benjamin Keough, wnuk Presleya, Lisa Marie Presley
Fot. Instagram @lisampresley
O TYM SIĘ MÓWI

Nie żyje wnuk Elvisa Presleya! Benjamin Keough popełnił samobójstwo

Miał zaledwie 27 lat

Sabina Zięba 13 lipca 2020 11:35
Benjamin Keough, wnuk Presleya, Lisa Marie Presley
Fot. Instagram @lisampresley

To naprawdę smutna wiadomość. Zaledwie 27-letni wnuk Elvisa Presleya popełnił samobójstwo. Chłopak odebrał sobie życie we własnym domu. Zmarł w wyniku rany postrzałowej. Co się stało?

Śmierć wnuka Elvisa Presleya

Elvis Presley zmarł w wieku 42 lat i w przeciągu swojego życia doczekał się tylko jednego dziecka, córki Lisy Marii Presley. Była ona dotychczas 4-krotnie zamężna (w tym z Michaelem Jacksonem oraz Nicolasem Cagem) i ma czwórkę dzieci. Owocami pierwszego małżeństwa z Dannym Keoughem byli Riley oraz Benjamin. Teraz media obiegła informacja, że 27-latek nie żyje.

Do tragedii doszło w niedzielę w Calabasas w Kalifornii. To właśnie w tej miejscowości kilka miesięcy temu rozbił się też legendarny koszykarz, Kobe Bryant. Źródła policyjne przekazały serwisowi TMZ, że Benjamin zginął w wyniku rany postrzałowej, którą prawdopodobnie sam sobie zadał. 

Śmierć chłopaka skomentował manager Lisy Marie Presley, Roger Widynowski. Podobno jest przybita, lecz siłę czerpie od trójki pozostałych pociech, 11-letnich bliźniaków oraz najstarszej córki Riley. Powiedział: „Jego matka jest całkowicie załamana i zdruzgotana, ale stara się być blisko trójki swoich pozostałych dzieci. Ona uwielbiała Benjamina, to była miłość jej życia”. 

Według amerykańskiej prasy, Benjamin Keough był bardzo podobny do swojego słynnego dziadka. Kilka lat temu jego matka wyznała nawet: „On jest tak bardzo podobny do Elvisa! Pewnego razu wszedł za kulisy koncertu, zapadła cisza, wszyscy się odwrócili i prosili go o zdjęcie, bo to było po prostu niesamowite. Czasami jestem oszołomiona, gdy na niego patrzę”.

Wiadomo, że Ben był także muzykiem i w 2009 roku zawarł nawet umowę na nagranie płyty o wartości 5 mln dolarów. Jeden z ostatnich momentów, kiedy był widziany publicznie z rodziną, to 40-lecie śmierci Elvisa w 2017 roku. Obecnie nie wiadomo, co było powodem druzgoczącej decyzji 27-latka.  

Ben z matką

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Lisa Marie Presley (@lisampresley)

Lisa Maria Presley ze swoimi dziećmi

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Lisa Marie Presley (@lisampresley)

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDA GESSLER o tym, jak mała Nena – „wnuczka jak z bajki”, córka Lary, odmieniła jej życie. Skandalistka PARIS HILTON – seksnagrania, narkotykowe i alkoholowe ekscesy, liczni kochankowie i… czwarte zaręczyny. ANDRZEJ KOSMALA o KRZYSZTOFIE KRAWCZYKU: „Był wojownikiem i walczył do końca”, mówi najbliższy przyjaciel i menedżer zmarłego artysty. EWELINA WOJDYŁO I JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI – „Niebezpiecznie oczytana polonistka” i autor kultowej powieści „Samotność w sieci” zdradzają kulisy swojej miłości. W cyklu EXTRA: Wizjoner street artu, antyartysta, którego prace kosztują krocie, niczym współczesny Zorro zawładnął zbiorową wyobraźnią. Jednym słowem BANKSY.