Michael Jackson
Fot. Eugene Adebari / Rex Features/EAST NEWS
O TYM SIĘ MÓWI

Michael Jackson upozorował własną śmierć?! Anonymous ujawniają prawdę

Ich dowody zaskakują

Sabina Zięba 4 czerwca 2020 20:00
Michael Jackson
Fot. Eugene Adebari / Rex Features/EAST NEWS

Pogłoski na ten temat nie milkną od 25 czerwca 2009 roku, czyli od momentu śmierci Michaela Jacksona. Muzyk, multimilioner i tancerz od lat oskarżany jest o upozorowanie własnego zgonu. Teraz ową teorię potwierdzili podobno hakerzy z Anonymous. Jaka jest prawda?!

Czy Michael Jackson żyje?

Na fali protestów w USA spowodowanych śmiercią uduszonego przez policjanta Afroamerykanina, George’a Floyda, grupa znanych hakerów Anonymous powróciła. Zapowiedzieli oni ujawnienie nazwisk osób zamieszanych w przestępstwa seksualne popełnione przez Jeffreya Epsteina, a także przedstawienie dowodów na to, że brytyjska rodzina królewska zleciła zabójstwo księżnej Diany. Dodatkowo na Twitterze pojawiła się informacja, że Michael Jackson tak naprawdę żyje, a 11 lat temu upozorował własną śmierć.

Pogłoski na ten temat pojawiają się od wielu lat. Choć według oficjalnych informacji powodem śmierci Michaela Jacksona było zatrzymanie akcji serca spowodowane błędami lekarskimi i uzależnieniem od silnych leków przeciwbólowych, od 2009 roku był on podobno widziany m. in. w Danii, Norwegii, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii oraz Szwajcarii. Kilka lat temu głośno było również o fotografii opublikowanej przez córkę wokalisty, na której zdaniem niektórych widać było żywego Michaela – siedem lat po jego śmierci. Dodatkowo ponoć na ujawnionych na YouTube nagraniach z momentu, gdy do domu artysty wezwano karetkę, w tle słychać głos Jacksona.

Za fanami teorii spiskowej przemawiał także pamiętnik króla popu ujawniony niedługo po jego śmierci. Pisał w nim: „Muszę odpocząć od tego gwaru, będę miał "zawał serca" i potem wrócę w święta, albo może lepiej w Nowy Rok i będzie prawdziwy Thriller”. Mówi się, że w taki sposób chciał uniknąć spłacenia wielkich długów, zamieszania odnośnie molestowania nieletnich, a także zapowiadanej trasy koncertowej, która, jak sądził, będzie dla niego zbyt wyczerpująca.

Teraz media obiegł post na Twitterze grupy Anonymous. Okazało się jednak, że jest on... nieprawdziwy. Nie pochodzi on z konta hakerów, a ludzi, którzy się pod nich podszywają. Organizacja zdementowała ową informację, jednak mimo tego nie uspokoiła dyskusji fanów...

A wy myślicie, że król popu tak naprawdę żyje?  

Michael Jackson w 2005 roku

Michael Jackson, stylizacje, 2005
Fot. Getty Images

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDA GESSLER o tym, jak mała Nena – „wnuczka jak z bajki”, córka Lary, odmieniła jej życie. Skandalistka PARIS HILTON – seksnagrania, narkotykowe i alkoholowe ekscesy, liczni kochankowie i… czwarte zaręczyny. ANDRZEJ KOSMALA o KRZYSZTOFIE KRAWCZYKU: „Był wojownikiem i walczył do końca”, mówi najbliższy przyjaciel i menedżer zmarłego artysty. EWELINA WOJDYŁO I JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI – „Niebezpiecznie oczytana polonistka” i autor kultowej powieści „Samotność w sieci” zdradzają kulisy swojej miłości. W cyklu EXTRA: Wizjoner street artu, antyartysta, którego prace kosztują krocie, niczym współczesny Zorro zawładnął zbiorową wyobraźnią. Jednym słowem BANKSY.