Nie żyje Witold Antkowiak, współtwórca Duetu Egzotycznego i ojciec piosenkarza Krzysztofa Antkowiaka
Fot. Andrzej Wiernicki / Forum
pożegnanie

Nie żyje Witold Antkowiak, współtwórca Duetu Egzotycznego i ojciec piosenkarza Krzysztofa Antkowiaka

Artysta miał 86 lat

Dorota Falkowska 13 stycznia 2022 09:02
Nie żyje Witold Antkowiak, współtwórca Duetu Egzotycznego i ojciec piosenkarza Krzysztofa Antkowiaka
Fot. Andrzej Wiernicki / Forum

Krzysztof Antkowiak, piosenkarz znany z przeboju "Zakazany owoc", poinformował wczoraj na Facebooku o śmierci swojego taty. 

"Z ogromnym smutkiem i żalem chciałbym was powiadomić, że dziś zmarł mój ukochany tato, Witold Antkowiak. Proszę, miejcie go w swojej pamięci" – napisał syn Witolda Antkowiaka, publikując przy tym jedną z piosenek sławnego niegdyś ojca. 

Kim był Witold Antkowiak? 

Artysta znany przede wszystkim jako współtwórca Duetu Egzotycznego. Urodził się 22 grudnia 1936 r. w Poznaniu. Ukończył PSSM we Wrocławiu w klasie śpiewu i kontrabasu. Swój muzyczny debiut Witold Antkowiak odbył w Zespole Pieśni i Tańca Śląskiego Okręgu Wojskowego, późniejsze doświadczenie zdobywał w Chórze A Capella Rozgłośni Wrocławskiej Polskiego Radia.

Witold Antkowiak był autorem tekstów piosenek, które pisał zarówno dla siebie, jak i dla innych artystów. Rozsławił takie utwory jak: "Czy pamiętasz ten dom", "Jesteś jak wesoły obłok" czy "W świat wertepami". 

Pomysł Duetu Egzotycznego narodził się w 1958 r. Artysta wraz ze Zbigniewem Dziewiątkowskim występowali wówczas z repertuarem piosenek Ameryki Łacińskiej. Zespół w późniejszych latach znany był jako Tercet Egzotyczny, ale już bez udziału Antkowiaka.

W latach 1959-1964 regularnie można było oglądać artystę w programach PR i TV.

Zobacz też: „Czułem, że osiągnąłem dno”… Krzysztof Antkowiak szczerze o walce z nałogami i planowaniu samobójstwa

Kim jest Krzysztof Antkowiak? 

Syn artysty, Krzysztof, który przyszedł na świat w 1973 roku, poszedł w ślady ojca. Największą popularność przyniósł mu występ z utworem "Zakazany owoc" na 25. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w latach 80. Od tego czasu wokalista wydał cztery albumy: "Zakazany owoc" (1989), "Delfin (1997), "Dirt on TV" (2015) i "Zostanie mi muzyka..." (2020). Widzowie mogli go także poznać jako uczestnika znanego show "Twoja twarz brzmi znajomo", w którym wziął udział w 2017 roku. 

Czytaj też: Alkohol, narkotyki, myśli samobójcze... Jak dziś wygląda życie Krzysztofa Antkowiaka? 

Rodzinie Witolda Antkowiaka składamy najszczersze kondolencje.  

Krzysztof Antkowiak, VIVA! 2015
Fot. Krzysztof Opaliński

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.